Porady i pomysły

Na żywo jasne: 7 powodów, aby użyć odważnych kolorów we wnętrzu

Wiele osób lubi jasne i nasycone kolory we wnętrzu, ale częściej tylko na zdjęciach. Niewielu ludzi decyduje się używać ich w domu, ale na próżno. Nie bój się i dodawaj do swojego życia jasnych kolorów, nie bez powodu.

Czasami chcesz urozmaicić swoje życie czymś niezwykłym. Chcę doświadczyć nowych emocji i wrażeń. I nic nie pomoże ci w tym, jak zaktualizować wnętrze domu. Zwłaszcza, jeśli urozmaicisz ją odważnymi i bogatymi kolorami. Dlaczego? Jest na to co najmniej siedem dobrych powodów.

1. Spektakularny pokaz

Wielu boi się używać jasnych kolorów w projektowaniu obudowy. To zrozumiałe: bez takiego doświadczenia możesz po prostu zrujnować wnętrze. Ale jeśli podejdziesz do sprawy poprawnie, efekt przekroczy wszystkie oczekiwania.

2. Luksus - w kolorze

Soczyste odcienie wyglądają bardzo drogo i luksusowo, zwłaszcza jeśli są właściwie prezentowane. Na przykład wystrój w duchu indyjskim i marokańskim zdobi pałace najbogatszych ludzi na świecie. W tej kwestii lepiej zaufać profesjonalistom, aby zachować równowagę i nie przesadzać z kontrastem.

3. Jasne akcenty

Jeśli zdecydujesz się na jasny kolor, ale wciąż się wahasz, dodaj go selektywnie. Umieszczając kolorowe akcenty w postaci pojedynczych akcesoriów lub mebli, bez wysiłku ożywisz przestrzeń i staniesz się bardziej zabawny.

4. Reinkarnacja mebli

Ubierając niepozorne meble w nowe jasne tkaniny lub barwniki, nadasz swojej starej komodzie lub dziadkowi nowe życie. Taki temat może być centralnym punktem i „paznokciem programu”.

5. Energia twórcza

Wnętrze, wykonane w odważnych, nasyconych kolorach, ujawni nowe oblicza Twojego potencjału twórczego. Ale oprócz twórczego rozwoju nastąpi również rozwój intelektualny, ponieważ wysoki duch ma pozytywny wpływ na ogólną pracę ciała.

6. Ujawnienie indywidualności

Czasami trudno jest ujawnić swoją naturę. W takim przypadku nic nie pomoże ci w wyrażeniu siebie poprzez dekorację domu. Uderz swoich przyjaciół i krewnych, otwórz im ukryte zakątki swojej duszy i pokaż, kim jesteś wszechstronny.

7. Wiatr zmian

Wykorzystanie bogatych kolorów sprawi, że będziesz zachwycony nastrojem i stworzysz bardziej otwartą i swobodną atmosferę w mieszkaniu. Wymazując szare i praktyczne stereotypy, nie tylko prezentujesz swoje wnętrze z nowym początkiem, ale także, być może, otwierasz kolejny etap w swoim życiu.

F. Schumacher, interiorsigndesign.com, pinterest.com, Anthony Baratta

Loading...