Apartamenty i domy

Projekt tygodnia: stylowy nie oznacza pusty. Kamienica dla młodej pary

Powierzchnia 108 m2Kuchnia11 m2

To mieszkanie w petersburskiej kamienicy należy do młodej i bardzo kreatywnej pary. I oczywiście przede wszystkim styl życia właścicieli został odzwierciedlony we wnętrzu.

Natalia Janson, projektantka i dekoratorka wnętrz:

- Jestem przekonany, że projekt może i powinien być wyjątkowy, stworzony dla konkretnej osoby lub rodziny z jej ideą piękna i komfortu. Mój klient wie, że jego osobowość, wizerunek będzie odzwierciedlony w każdym detalu wnętrza, a te szczegóły będą istotne. Pod wieloma względami moje projekty oparte są na starannym doborze kolorów, modnych artefaktach, technikach dekoracyjnych. Jednocześnie uważam, że dobry projekt jest zawsze nieco powyżej mody lub, jak lubią mówić w Europie, ponadczasowy jest ponadczasowy. Rozumiem, jak ważne jest poczucie domu, jak ważne jest to, że nie ma ograniczeń. I daję to bezcenne uczucie.

Osobista strona

Klienci tego projektu chcieli stworzyć stylową i nowoczesną przestrzeń mieszkalną, ale jednocześnie wykluczyć obecność sztywności i zimna „kawalerskiego”, typowego dla wielu współczesnych wnętrz. Przede wszystkim właściciele chcieli zobaczyć ich dom ciepły i przytulny. Marzenia klientów obejmowały przestronny salon, w którym byłoby miło spotkać się z dużą firmą i zagrać w Elias, domowe biuro, które może zainspirować nawet w najbardziej niesprzyjającą pogodę i, oczywiście, sypialnię - wyspę spokoju, w której można zapomnieć o wszystkim innym . Studio Jestem w domu z wielkim entuzjazmem podjęło to wyzwanie.

Natalia Janson, projektantka i dekoratorka wnętrz:

- Duży salon - centralny pokój w tym mieszkaniu jest nie tylko formalny. Sama idea tej przestrzeni, można powiedzieć, poleciała do nas. Inspiracją była jasna praca z ptakami. Za nim pojawiła się nieco przypominająca gniazdo lampa sufitowa z naturalnym ornamentem, fototapeta z suchym drzewem i zdjęcie z piórami. Wszystko to dało podpowiedź ecostyle.

Osobista strona

Autorzy projektu starali się uniknąć uczucia zatłoczenia w salonie, ale jednocześnie udało im się wypełnić przestrzeń masą ciekawych szczegółów. Na przykład dzienniki, które wydają się być wsparciem dla komody, w rzeczywistości reprezentują wyłącznie dekoracyjny przedmiot, ponieważ komoda jest przymocowana do ściany i nie wymaga wsparcia. Kolejnym atrakcyjnym elementem salonu jest dynamiczny panel 3D za telewizorem. Wydaje się, że to ona wyznacza rytm całego środowiska.

Sufit odchylany wizualnie oddziela jadalnię od salonu, a jednocześnie wizualnie obniża sufit i dodaje przestrzeni do przestrzeni. Tekstylny projekt salonu polega na tworzeniu ciepłej domowej atmosfery: poduszek, tapicerki sofy, dywanu.

Jadalnia w tym projekcie nie sprawia wrażenia „dodatku” kuchni. Niezwykłe krzesła i jasny wystrój sprawiają, że można tu zostać dłużej.

Kuchnia w tym mieszkaniu jest mała, ale funkcjonalna. Jest wszystko, czego potrzebujesz, a wszystko, co jest ukryte, jest ukryte. W szczególności wszystkie komunikaty są przykryte sufitem z imitacją betonu. Kolorystyka kuchni jest taka sama jak w salonie. Na fartuch używany kafelek Bardelli.

Co dziwne, najcieplejszy pokój w tym projekcie - biuro. Okazało się jasne i bardzo kreatywne: ściany tutaj są pomalowane w kontrastowych odcieniach, półki w stylu loftu służą jednocześnie jako dekoracyjny akcent, a asymetryczna lampa patrzy na nią z sufitu. Szczególną uwagę przywiązuje się do światła.

Elementy projektu salonu znajdują się w sypialni. Na przykład fototapety są tutaj z tej samej włoskiej kolekcji, a najbardziej skuteczną i modną techniką są betonowe panele, które są narysowane w dotyku. Na ścianie na czele łóżka widać dwa zdjęcia. Podobnie jak mieszkańcy tego pokoju, są one całkowicie różne od siebie, ale nadal nie mogą istnieć osobno.

W tym mieszkaniu okazało się, że łączy technologie XXI wieku i komfort domu, stylu ekologicznego i urbanistyki w najlepszym wydaniu. Tak więc możemy śmiało powiedzieć, że projekt zakończył się sukcesem.

Obejrzyj film: JAK SCHUDŁEM W 7 tygodni i PO CO Projekt Fat to Fit transformacja (Luty 2020).

Loading...