Apartamenty i domy

Jak zorganizować pensjonat o powierzchni 24 metrów: prawdziwy przykład

Chcesz wiedzieć, jak stworzyć wielofunkcyjną przestrzeń na powierzchni 24 metrów? Oto prawdziwy przykład - pensjonat położony w Seattle, WA.

Projekt tego niewielkiego budynku został zaprojektowany przez projektanta. Kim Mankoski (Kim Mankoski). Udało jej się umieścić tutaj salon, łóżko, kącik do pracy, kuchnię i bardzo wygodną łazienkę. Dom wygląda bardzo ładnie. Dlaczego więc ten projekt jest udany?

Sekret numer 1: panoramiczne okna i drzwi

Fakt, że dom jest wysoki, a panoramiczne okna i drzwi od podłogi do samego sufitu zajmują większość ściany i rogu pokoju, pozwala wpuścić więcej powietrza i światła, wizualnie rozszerzyć przestrzeń i stworzyć efekt jedności z naturą.

Tajny numer 2: paleta kolorów

Wnętrze zbudowane jest na harmonijnym połączeniu jasnoszarego z jasnym kolorem drewna, przypominającym karmel lub onyks. Taki związek nie podrażnia oczu, koi, sprawia, że ​​przestrzeń jest domowa i przytulna.

Równowaga kolorów i materiałów łączy dom z otoczeniem i tworzy niezwykłą atmosferę do wypoczynku.

Lekka zimna paleta ściany wizualnie zwiększa przestrzeń, a ciemnoszara podłoga dodaje elegancji temu wnętrzu.

Sekret nr 3: drewniane belki

Drewniane belki na suficie pozwoliły korzystnie podkreślić wysokość pomieszczenia, poza tym dom wydaje się wygodniejszy. Aby wizualnie powiększyć, belki zostały umieszczone na całej szerokości.

Tajny numer 4: drugie piętro i drabina

Aby zaoszczędzić miejsce, na drugim poziomie urządzono miejsce do spania i kącik roboczy. Sufity w domu są wysokie, a ta opcja jest całkiem odpowiednia. Zamiast stacjonarnych schodów wykonano kompaktową drabinę. To także zaoszczędziło miejsce. Dodatkowo, dzięki specjalnym rowkom, drabina jest łatwa do przenoszenia, na przykład, aby wziąć rzeczy do szafek i odłożyć je z powrotem. Dla wygody zamocowane są na nim uchwyty.

Sekret numer 5: więcej światła i powietrza

Przez duże okna wpada dużo naturalnego światła do pensjonatu. Dwa wiszące żyrandole w kolorze onyksu służą jako dodatkowe źródła oświetlenia, a kinkiety ścienne znajdują się w części sypialnej i w kącie pracy. Ciepłe odcienie tworzą dobry nastrój i sprawiają, że przestrzeń jest wygodniejsza.

W łazience zastosowano interesującą technikę: lusterko zostało zainstalowane tak, że odbijało okno z dużego pomieszczenia (w rezultacie pojawiło się dodatkowe źródło światła, a małe pomieszczenie wizualnie wzrosło). Łazienka wydaje się lekka i przewiewna dzięki drobnej mozaice i instalacji szklanej przegrody w kabinie prysznicowej. Wbudowane światła służą jako dodatkowe źródła światła.

Sekret numer 6: meble

Dom jest wyposażony tylko w najbardziej potrzebne, funkcjonalne meble. Ponadto we wnętrzu nie ma obrazów, zdjęć i innych drobiazgów, które pochłaniają przestrzeń.

Sofa została specjalnie dobrana tak, aby pasowała do wykończenia wnętrza, średniej wielkości, ponieważ kontrastowe i duże elementy wnętrza wizualnie zmniejszają przestrzeń. Sekcje do przechowywania ustawione na górze, podkreślając w ten sposób wysokość sufitów.

Loading...