Porady i pomysły

Jak kupić mieszkanie i nie wariować: 9 kroków do szczęścia

Kupno mieszkania - czy to trudne? W żadnym wypadku! Jeśli podchodzisz do problemu z umiejętnościami, nabycie nieruchomości może stać się fascynującym wydarzeniem. W tym artykule - ważne wskazówki, które z pewnością Ci pomogą.

Na własnym mieszkaniu wielu zaczyna śnić jako nastolatek. Niestety, najczęściej pozostaje to snem przez długi czas. A powodem jest wartość nieruchomości.

Nie ma znaczenia, czy kupujesz swoje pierwsze mieszkanie w swoim życiu, czy je rozbudowujesz, sprzedajesz stare i małe na nowe i duże: zawsze jest drogo. Co więcej, musisz być dobrze zorientowany w samym procesie kupowania i sprzedawania mieszkań, aby zminimalizować wszystkie niespodzianki.

W dzisiejszym artykule postaramy się dotknąć głównych przepisów związanych z procesem zakupu własnego mieszkania i udowodnić, że kupno domu i nie szaleństwo z nim jest prawdziwe.

1. Czy powinienem odmówić wynajmu na rzecz zakupu ich domów

Jesteśmy przekonani, że posiadanie mieszkania to idealna inwestycja i że dziś trzeba przestać wyrzucać pieniądze i wyprowadzić się z wynajętego mieszkania.

Przyjrzyjmy się sytuacji na przykładzie. Wyobraź sobie siebie w dobrze wyposażonym, stosunkowo nowym, wymiennym odnushke. Wszystko jest tutaj, od garderoby po kuchenkę mikrofalową, a nawet naprawy zostały wykonane nie tak dawno temu. Dla urody i komfortu płacisz właścicielowi 45,000 rubli miesięcznie co miesiąc. Ale jesteś nieszczęśliwy, chcesz, żeby to wszystko było twoje, więc idź do banku i weź kredyt hipoteczny.

Rozpoczynamy obliczenia. Wyobraź sobie, że podobało ci się mieszkanie w nowym budynku na tym samym obszarze, w którym było zdejmowane. To także odnushka. Odnowiony, ale pusty. Deweloper żąda 7 300 000 rubli, a bank chce 15% jako zaliczka. Przypuśćmy, że masz te pieniądze, a pozostałe 6 205 000 rubli weźmiesz na pożyczkę na 20 lat na 12%.

Bank podaje kwotę miesięcznej płatności: 68 322 rubli. A teraz co miesiąc przez 20 lat rozstaniesz się z tą kwotą. Załóżmy, że nie jesteś podatny na wpływy, dobrze zarabiasz, jesteś pewny siebie w przyszłości, a pięciocyfrowa kwota cię nie przeraża. Ale mieszkanie jest puste. Oznacza to, że meble, sprzęt i wiele drobnych rzeczy należy teraz kupić. I nadal muszą płacić miesięczne usługi mieszkaniowe i komunalne, nieruchomości i podatek gruntowy i tak dalej.

Czy nadal chcesz kupić własne mieszkanie?

2. Zatrudnij agenta

Jeśli zdecydujesz się kupić własny dom, a powyższe obliczenia Cię nie przerażą, zatrudnij doświadczonego pośrednika. Ten reprezentacyjny mężczyzna w garniturze pomoże Ci poruszać się po rynku, obejść wiele pułapek, znaleźć „to samo” mieszkanie i właściwie prowadzić negocjacje.

Oczywiście wszystko to jest możliwe tylko dzięki kompetentnemu i bardzo doświadczonemu agentowi. Przyjrzyj się więc uważnie i przygotuj się na wielkoduszną zapłatę za swoje wysiłki (to 3-6% kwoty transakcji). Istnieje również opcja tęczy - 1,5%, ale tutaj wszystko zależy od szczęścia i apetytu pośrednika.

3. Wybierz opcję w swoich środkach

Nie należy oczekiwać, że za kilka lat poprawi się twoja sytuacja finansowa i będziesz w stanie odpowiednio wystawić trzystu metrowe mieszkania, ale na razie poradzisz sobie z materacem i parą stołków.

Lepiej trzeźwo oceniaj perspektywy, przeżyj kilka lat w wynajętym mieszkaniu i zaoszczędź wystarczająco dużo pieniędzy na wszystko, czego potrzebujesz.

Jeśli nie chcesz czekać przez kilka lat, spójrz na kalkulator kosztów witryny. Pomoże ci dowiedzieć się, ile możesz odłożyć co miesiąc, żyć przez kilka miesięcy w sprawie proponowanych warunków.

4. Wybierz mieszkanie w dobrej okolicy

Bardzo nieoczekiwana rada, prawda? Oczywiście pierwszym pośpiechu jest poszukiwanie opcji w pobliżu metra, centrów handlowych i innych udogodnień w odległości spaceru. Teraz zadaj sobie pytanie: czy w wybranej okolicy jest dobra szkoła, przedszkole, przychodnia? Jeśli kiedykolwiek chcesz zmienić miasto lub nawet kraj, wówczas przy sprzedaży mieszkania okoliczności te mogą mieć pozytywny wpływ na jego wartość. Pomyśl o tym.

5. Porozmawiaj ze sprzedawcą

Nawet jeśli twój agent zajmuje się negocjacjami, poświęć trochę czasu i porozmawiaj z kimś, kto wie prawie wszystko o twoim przyszłym domu.

Oczywiście, straszne tajemnice dotyczące melomana, nocnej sowy z dołu i wciąż płynących rur od sąsiada powyżej, raczej nie zostaną wam przekazane. Ale w lokalnej infrastrukturze, sklepach, klubach, szkołach i dyskretnych, ale bardzo przydatnych miejscach powiedziano wam długo i entuzjastycznie.

6. Zatrudnij wykonawcę przed zakupem

Kiedy mieszkanie zostanie znalezione i jego początkowy koszt jest znany, nadszedł czas, aby rozpocząć konstruktywną umowę. Znajdź doświadczonego budowniczego, który będzie w stanie sprawdzić dom w poszukiwaniu różnych niedoskonałości, awarii i innych słabych punktów. Następnie znajdź specjalistę, który może oszacować koszty naprawy i rozwiązywania problemów. Następnie kontynuuj negocjacje, używając nowych argumentów.

7. Nie bój się wyjść

Niestety na świecie są negocjatorzy, którzy nie mogą pójść na kompromis. Jeśli cena nie pasuje do ciebie, a sprzedawca nie zamierza dokonać sprawiedliwych ustępstw, odejdź.

Tak, zakochałeś się już w tym obszarze i zacząłeś mentalnie urządzać wnętrze, ale to nie jest powód, by płacić więcej, niż jest tego warte. Zawsze będziesz tego żałować, a myśl „Powinienem nalegać na siebie” odwiedzi cię przy każdej okazji.

Czasami odmowa transakcji może spowodować, że sprzedawca pomyśli i poczyni ustępstwa. W każdym razie ostatnie słowo powinno być twoje.

8. Nie spiesz się do naprawy

Oczywiście włamanie się do nowego mieszkania za pomocą pędzla w gotowości jest bardzo kuszące. Prawdopodobnie już marzyłeś o nowej sytuacji, poprosiłeś o cenę zestawu kuchennego i dokładnie wiesz, jak ułożyć łóżko w sypialni. Ale poczekaj. Aby zrozumieć, czego potrzebuje nowe mieszkanie, musisz w nim zamieszkać. Spójrz na przykład, jak zmienia się oświetlenie w ciągu dnia, a wraz z nim sytuacja. Wkrótce odkryjesz wiele subtelności, które wcześniej nie miały pojęcia.

9. Oszczędzaj na naprawy

I nie tylko do napraw: nieprzewidziane okoliczności są powszechne dla początkujących właścicieli domów. Gdy tylko zdecydujesz się kupić własny dom, zacznij oszczędzać pieniądze: nie będą one zbyteczne.

Loading...