Apartamenty i domy

Za oknem - Alpy: domek w budynku mieszkalnym

Jak zorganizować mieszkanie w ośrodku alpejskim? Oczywiście w stylu domku. To mieszkanie ma tylko 50 metrów dla pięciu członków rodziny, kuchnia z mieszanki betonu i drewna oraz mnóstwo desek z ruin starego kościoła

Szkoda, że ​​żyjemy w betonowym pudełku, gdy jesteśmy za oknem Alp. Ta sama myśl i właściciele tego mieszkania. Ale był też inny problem: pięcioosobowa rodzina musiała jakoś zostać umieszczona w odległości 50 metrów. Aby urzeczywistnić marzenia o domku w budynku mieszkalnym, firma przejęła firmę Studio76 Architetti Associati.

Architekci wypełnili mieszkanie starym drewnem, niegdyś wykorzystywanym do budowy kościoła w Poschiavo (Szwajcaria). Mała przebudowa pozwoliła stworzyć dwie oddzielne sypialnie i salon połączony z kuchnią.

Drewno jest wykorzystywane nie tylko jako materiał wykończeniowy, ale również jako podstawa do produkcji mebli. Oczywiście nie wszystkie elementy są montowane z desek.

Kuchnia Musa z ARIS Architekci stworzony przez najnowszą technologię, z materiału na bazie drewna i betonu - przyjazny dla środowiska i nadążający z duchem czasu.

Nasza opinia

Dekorowanie łazienki drewnem to kosztowna przyjemność, ale wykonalna nawet w prowincjonalnym mieście. Na przykład, jeśli planujesz kolejną aktualizację za kilka lat, możesz łatwo zrobić to z suchą klapą wykonaną z dębu, modrzewia lub buku z wodoodporną impregnacją wykonaną ręcznie. Pierwsze ślady rozkładu w tym przypadku pojawią się za około pięć lat. Ale drewno z przemysłową impregnacją w komorze próżniowej może zapewnić Twojej łazience 15 lat świeżości.

Obejrzyj film: Dom z betonu i szkła (Luty 2020).

Loading...