Apartamenty i domy

Widok na jezioro: Villa Como Mansion Project

Pokażemy dom, który został stworzony przez słynnego włoskiego architekta Marco Pivę wyłącznie dla widoku z okna.

Nowa praca Studio Marco Piva najbardziej skoncentrowany na krajobrazie. Rezydencja o powierzchni 525 metrów znajduje się na zboczu wzgórza, w pobliżu wybrzeża jeziora Como w regionie administracyjnym Lombardii (Włochy). Architekci nie musieli odbudowywać domu od podstaw, ale stary, zniszczony budynek wymagał gruntownej renowacji. Tak więc część przegród i okien wymagała poważnej naprawy, a komunikacja, dach i podłogi musiały zostać całkowicie wymienione.

Marco Piva, architekt

Urodził się we Włoszech w 1952 roku. Z 24-letnim doświadczeniem w dziedzinie architektury i projektowania. W wieku 26 lat zebrał jeden z wiodących zespołów twórczych rozkwitu radykalizmu w projektowaniu wnętrz. Zaprojektowane hotele, takie jak Una w Bolonii i Joy Mirage w Kazaniu. Ponadto stworzył linię mebli Balloon dla firmy. Bonacina pierantonio i kolekcja lamp Ayers dla marki Leucos.

Osobista strona

Wnętrze wykonane jest z wypróbowanej czarno-białej gammy i wypełnione jest markowymi meblami, w tym sofą Turner, krzesłami Doda i stolikiem kawowym z Molteni & C.

Głównym celem projektu jest krajobraz: można podziwiać fantastyczny widok na jezioro z kilku terenów wewnętrznych i zewnętrznych o łącznej powierzchni 280 metrów.

Nasza opinia:

Czarno-białe wnętrze to stylowe, ale czasem nudne rozwiązanie. Możesz ożywić go jasnymi akcentami. Na przykład w kuchni Villa Como rolę tę spełnia czerwona lampa Spillray z Axo Light, wymienione krzesła od Molteni & C i dywan o bogatej kolorystyce z kolekcji Rugs (Ege) Marco Piva.

Obejrzyj film: Zapomniana wieś w Strefie Czarnobylskiej - Lelew - Project Explore Urbex (Luty 2020).

Loading...