Porady i pomysły

Jak poprawić swoje biuro domowe: 4 pomysły

Domowe biuro nie jest już luksusem, ale codzienną koniecznością. Jak możesz poprawić to miejsce i uczynić je bardziej komfortowym dla wydajnej pracy? Przeczytaj o tym w naszym materiale.

Ci, którzy pracują w domu, wiedzą dokładnie, jak ważna jest przestrzeń biurowa. Jeśli zacząłeś robić to dłużej niż wcześniej i bez większego entuzjazmu, przyjrzyj się dokładnie miejscu, w którym pracujesz i ulepsz go.

Oto kilka pomysłów.

1. Utwórz tablicę inspiracji

Spróbuj wykonać i powiesić tablicę inspiracyjną nad pulpitem. To miejsce, gdzie dołączone są piękne zdjęcia, ulubione zdjęcia, rysunki, notatki, szkice. Takie narzędzie będzie szczególnie przydatne dla osób zaangażowanych w coś kreatywnego, ponieważ nie mogą obejść się bez inspiracji. Ale nawet jeśli twoja praca zakłada suche obliczenia, możesz stworzyć plan pragnień: pozwól, aby zawsze były żywe zdjęcia tego, czego naprawdę chcesz i na co pracujesz.

2. Zmień krzesło

Jeśli pod koniec dnia poczujesz ból w plecach, nadszedł czas, abyś zajął swoje krzesło. Być może przyczyną tego braku nastawienia do pracy jest właśnie to. Znajdź ergonomiczne, wygodne siedzisko, które można dostosować specjalnie dla siebie. Dobre krzesło to podstawa przyjemnej i komfortowej pracy.

Naturalne oświetlenie jest znacznie bardziej miękkie i cichsze niż sztuczne, więc kolejnym ważnym aspektem w organizacji miejsca pracy jest światło słoneczne. Przesuń stół jak najbliżej okna, a następnie praca stanie się bardziej produktywna.

4. Otaczaj się swoimi ulubionymi rzeczami.

Nawet w najmniejszym domowym biurze znajdź miejsce na ulubione przedmioty, które Cię inspirują. Zawsze powinny być w twoim umyśle. Najważniejsze jest, aby nie przesadzać z ich liczbą, aby przestrzeń nie była przeciążona.

  1. Utrzymuj porządek w miejscu pracy, a następnie szybko znajdź potrzebne foldery i dokumenty.
  2. Maksymalnie odseparuj swoje biuro domowe od pozostałej części mieszkania.
  3. Jeśli masz taką możliwość, umieść stojak obok stołu, na którym możesz przechowywać wszystko, co potrzebne do pracy.
  4. Spraw, by przestrzeń była bardziej funkcjonalna dzięki organizatorom (pudełka, kosze).

Obejrzyj film: DOMOWE BIURO + PRODUKTYWNA PRACA W DOMU. Design Your Life VLOG (Luty 2020).

Loading...