Porady i pomysły

5 najpopularniejszych kwiatów doniczkowych, które dają na Nowy Rok

Co dać przyjaciołom i kolegom na Boże Narodzenie lub Nowy Rok - 2019 r., Aby prezent był odpowiedni i przyjemny? Istnieje uniwersalna, piękna i jednocześnie budżetowa opcja, która zadowoli każdego: kwiat. W tym artykule - pomysły na dekorowanie garnków i napiwków

Wybraliśmy pięć najpopularniejszych roślin prezentowanych na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Stały się swoistym symbolem tych świąt, mogą być przekazywane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. W domu takie kwiaty ozdobią każde wnętrze, są dość proste w pielęgnacji, przyciągają uwagę gości i podnoszą nastrój i witalność właścicieli.

Są to mistrzowie popularności, które będą odpowiednie zarówno w domu, jak iw biurze. Po prostu musisz znać niektóre zasady opieki nad nimi i uwierz mi, będą ci dziękować świeżością i pięknem. Więc nasza kolorowa „pięć”.

Ten kwiat nazywany jest „gwiazdą Bożego Narodzenia” ze względu na jego kształt i jasność. Nie trzeba dodawać, że w Boże Narodzenie poinsecja jest najczęściej prezentowana jako prezent. Jeśli masz szczęście, aby je otrzymać lub chcesz towarzyszyć temu darowi z pożyteczną radą, zauważ: poinsecja uwielbia jasne, ale rozproszone światło, nie ma potrzeby umieszczania go na parapecie blisko szkła - delikatne liście mogą zachorować na tak zimny dotyk.

Wielu uważa, że ​​poinsecja to roślina jednoroczna. Jeśli jednak po zakończeniu kwitnienia przycinasz roślinę do głównego pnia i umieszczasz ją w ciemnym i chłodnym miejscu, tylko od czasu do czasu nawilżając glebę, w ciągu kilku miesięcy pojawią się nowe pędy, na których gwiazdy Bożego Narodzenia zakwitną przed następnym Nowym Rokiem.

Nawiasem mówiąc, z kilku roślin o różnych kolorach możesz uzyskać bardzo malowniczą kompozycję, która ozdobi Twój świąteczny stół lub wnętrze salonu.

9 rzeczy, których nie chcesz otrzymywać w prezencie

Dekorowanie mieszkania na Nowy Rok: 10 pomysłów na wystrój salonu

Dekabrysta (Schlumberger, Zigokaktus)

Szczyt popularności tego kwiatu przypada na tygodnie przed Nowym Rokiem. Nic dziwnego, że nosi inną nazwę - „kaktus bożonarodzeniowy”, a dokładnie ze względu na czas kwitnienia: od listopada do grudnia do końca stycznia. Roślina w tym okresie jest dosłownie pokryta pąkami i kwiatami! Jest to obfita roślina, więc od razu upewnij się, że jej nowi właściciele nie muszą zmagać się ze sobą, gdzie w święta znaleźć wiszące doniczki i gdzie je przymocować. Idealną opcją jest przekazanie wraz z dekabrystą niskiego stojaka, który można umieścić w wygodnym miejscu w salonie. I takie piękno jest w zasięgu wzroku i miejsca!

Dekabrysta jest bardzo bezpretensjonalny, ale nie lubi skrajności w postaci zimna, intensywnego upału, długotrwałej suszy w garnku lub ermermikulacji. Przestrzegaj umiaru w opiece nad nim, a do następnego Nowego Roku będziesz mieć pełną czapkę delikatnych kwiatów w swoim domu!

Kwiaty te stały się modne już dawno, a wielu miłośników domowych roślin docenia je za ich zewnętrzną delikatną kruchość i piękno. Cyklamen kwitnie w zimie, wiosną wydaje się zamarzać, w letnim upale jest w spoczynku, a jesienią budzi się do życia, uwalniając nowe liście i pąki na długich nogach. Kupując, wybierz cyklamen z wieloma młodymi pąkami, które zazwyczaj „ukrywają się” pod liśćmi.

Cyclamen preferuje fajny pokój z jasnym oświetleniem, nie może znieść sąsiedztwa z bateriami lub kominkami, a także sprayami. Aby stworzyć potrzebną mu wilgoć, możesz po prostu trzymać doniczki z cyklamenami na tacy z mokrym żwirem lub blisko źródła wody.

Ta rodzina ma około 2000 gatunków roślin, wśród „krewnych” jest ananas! Jeśli zdecydujesz się kupić bromeliady jako prezent, dokonaj wyboru między vriesia, gusmania i neoregelia - są to najbardziej popularne odmiany. Bromeliad uwielbia ciepło, ale woli żyć z dala od bezpośredniego południowego słońca.

Najważniejsza rzecz: podlewaj ostrożnie tę roślinę, unikając zastoju wody w glebie, ale zawsze musi być woda w wylocie, w lejku do liści! W gorącym okresie liście tej rośliny powinny być spryskane.

Prezent będzie doskonały: kwitnienie trwa przez kilka miesięcy i będzie bardzo długo przypominać o wspaniałym nastroju Nowego Roku.

Co może być bardziej odpowiednim prezentem na Nowy Rok lub Boże Narodzenie niż roślina iglasta w doniczce? Tak, żywe drzewa, które są wycinane i sprzedawane w dużych ilościach w grudniu, nie tracą na popularności wśród konsumentów, ale wielu z żalem, a czasem tylko po skandalu domowym, wyrzucają posypanie świerkiem lub sosną pod koniec wakacji.

Wiosenny świerk lub tuja można przesadzić na wiosnę do działki domu lub daczy, gdzie zachwyci cię przez wiele lat. A może nawet nie będziesz chciał kupić sosny i zanieść jej do domu w przyszłym Nowym Roku, ale wynieść rodzinę w powietrze lub udekorować żywy świerk wielobarwnymi światłami, zabawkami, aby zorganizować niezwykłe wakacje z korzyścią dla zdrowia.

Wystrój noworoczny: fajny przykład użycia fioletu

To, bez którego noworoczny stół nie stanie się świąteczny: trendy w służbie nadchodzącego roku

Po przestudiowaniu wielu opcji wystroju, zatrzymaliśmy się o piątej, naszym zdaniem, najlepszej. Łatwo jest zrobić taki wystrój, szybko, wszystkie dostępne przedmioty są dostępne, a sam proces jest kreatywny, można przyciągnąć do niego dzieci, co również jest bardzo fajne.

Nawiasem mówiąc, jeśli wolisz wybrać jako prezent jakąkolwiek inną roślinę, z wyjątkiem wymienionych przez nas, upewnij się, że udekorujesz doniczkę lub roślinę, a nawet mały i skromny kaktus przybrze świąteczny wygląd i zapewni dobry nastrój.

1. „Ubrania” z koronki i dzianiny

Jeśli masz „sprawne ręce” i wiesz, jak trzymać w nich iglice, nie ma nic łatwiejszego niż zszyć prostą plandekę z jakiejkolwiek przędzy i umieścić ją na doniczce. Krawędzie można zszyć nitkami, dopasowując je do przędzy lub wykonać kontrastowo, można przykleić płótno do powierzchni garnka. Przyciski lub koraliki, małe stożki lub koraliki mogą być użyte jako dodatkowy wystrój.

Nie możesz robić na drutach - spójrz na resztki koronki w domu lub kup metr i pół koronkowej taśmy w sklepie. Wytnij wstążkę na kawałki i delikatnie przyklej do garnka z góry, poniżej lub w środku. Możesz przypiąć koronkową wstążkę za pomocą nici do igieł, a wtedy taka „spódnica” nada Twojemu prezentowi zabawny i przytulny wygląd.

Kolorystyka takich „ubrań” może być dowolna, wszystko zależy od wyobraźni i wnętrza, w którym prezent zostanie rozliczony.

Nie ma czasu i chęci zepsucia dekoracji doniczki, ale opcja „bezpośrednio ze sklepu” nie pasuje do Ciebie? Nie ma problemu. Czy są taśmy? Jeśli nie ma wstążek, możesz kupić je dosłownie w drodze do odwiedzenia. Najważniejsze jest, aby związać je pięknie w garnku lub na przezroczystym opakowaniu. Możesz zrobić wspaniały łuk, zbudować duży węzeł lub kilka małych doniczek, aby związać go sznurkiem, i udekorować wstążką na górze i dodać pod nią kilka stożków świerkowych. Kompozycja okaże się dość uroczysta!

Lepiej jest wybrać wstążkę jasną, najlepiej wyglądającą na czerwoną, przypominającą kolor torby z prezentami od Świętego Mikołaja. Możesz wybrać zielony, jeśli na przykład kupiłeś poinsecję z czerwoną czapką w prezencie. Złoty kolor wstążki doda do każdego doniczkowego kwiatu patosu, jeśli uznasz to za stosowne. Biała wstążka symbolizuje śnieg, a na samej roślinie można powiesić zabawkę na choinkę, jeśli wybierzesz podarunek iglasty.

3. Inskrypcje i rysunki

Tutaj fantazja nie ma granic, jeśli masz talent artystyczny, czas i poczucie proporcji. Na puli możesz narysować krajobraz noworoczny, zabawną twarz, figurki Świętego Mikołaja lub Śnieżnej Dziewicy, ptaki, anioły ... opcje morskie! Nie możesz rysować - znajdź szablon w Internecie, pobierz go, wytnij, przymocuj do garnka i pomaluj wycięte miejsca. Możesz nawet malować akwarelą, a następnie delikatnie nałożyć przezroczysty lakier na wierzch.

Idealnym pomysłem dla artystów minimalistycznych jest napisanie na puli odpowiednich słów: „Szczęśliwego Nowego Roku”, „Szczęścia”, „Gratulacje” i innych. Najważniejsze w tym przypadku jest zwięzłość. Chcesz jeszcze więcej minimalizmu - rysuj symboliczne litery lub inicjały właścicieli domu. Możliwe jest, że z liter napisanych w kilku doniczkach będzie można uzupełnić słowo, umieszczając doniczki we właściwej kolejności. A rozrywka będzie dla gości w Sylwestra! Niech zgadną, o co ci chodziło w tym lub tamtym liście ...

4. Tkanina i płótno

Czy masz kawałek materiału po zszyciu peleryny na kanapie i krzesłach? Czy nowa szkocka spódnica męża była za krótka? Rolka płótna leżącego na antresoli? Nie wyrzucaj tych skarbów, możesz zrobić cudowne pokrowce na doniczkę.

Wystarczy przyciąć kawałek materiału do rozmiaru garnka i zszyć jego krawędzie lub po prostu zwinąć go z pewną dozą niedbałości za pomocą grubego sznurka, sznurka i liny jutowej. Szyszki są również bardzo odpowiednie do tego wystroju, można je przykleić bezpośrednio do garnka lub przymocować do sznurka. Taki kwiat mógłby stać się częścią kompozycji noworocznego stołu, zwłaszcza jeśli jest połączony z kolorem serwetek lub dodatkowymi akcesoriami - świecami, wazami, małymi noworocznymi zabawkami.

5. Ekologiczne dekoracje

Ten wariant dekoracji garnków jest podwójnie dobry: prosty i idealnie dopasowany do idei wegetatywnych dekoracji nowego roku. Możesz dużo użyć do dekoracji garnka. Na przykład wytnij suchą gałąź na małe okrągłe kawałki z nożycami i przyklej je na powierzchni garnka. Możliwe jest cięcie drewnianych szaszłyków do kebabów na równe części i z tych części układamy wzór, który przychodzi na myśl i będzie pasował do ścian pojemnika kwiatowego.

Kora brzozy, drzazgi, tektura designerska są również idealne do dekoracji takiego prezentu. Cóż, na górze można dodać piękną wstążkę, kilka stożków, ozdobę koronki - jednym słowem wszystko, co wymieniliśmy w poprzednich wersjach. Ekologiczny wystrój jest tak dobry, że wszystko „w twarz”.

  1. Wybierając doniczkę w prezencie, pomyśl z wyprzedzeniem, jeśli Twoi przyjaciele pokochają kwiaty, które chcesz mu dać. Jeśli we wszystkim wolą jasność, polubią poinsecję. Miłośnicy rygoru i minimalizmu, aby kupić świerk lub tuja.
  2. Przy dekorowaniu doniczki weź pod uwagę obecność w domu, w którym roślina ma żyć, zwierzęta lub małe dzieci. Bujna kokardka może przyciągnąć kota, który chce się nią bawić w najbardziej nieodpowiednim momencie iw bardzo niewłaściwym miejscu. Ale raczej luźno przyklejone guziki mogą wpaść w ręce dziecka, które z pewnością wciągnie je do ust.
  3. Wiele kotów uwielbia grać w Boże Narodzenie, a nawet je żuć. Jeśli zdecydujesz, że bez takiego deszczu, wystrój nie będzie działał, zawiąż go ciasno wokół garnka lub przyklej go, aby ogony kuszące dla kota nie wystawały. Nawiasem mówiąc, po prostu zaczepiając pazury o taką końcówkę i ciągnąc ją, zwierzę może wysłać prezent na podłogę i zamienić święto w zmartwienie i wspaniałe sprzątanie.
  4. I dowiedz się wcześniej, jeśli twoi przyjaciele są uczuleni na rośliny kwitnące! Każda niespodzianka jest dobra, ponieważ trzeba to przemyśleć wcześniej i dokładnie ugotować.
  5. Kupując roślinę w sklepie, dokładnie zbadaj ją, aby nie wybrać chorego okazu. Szkoda, że ​​po kilku tygodniach twoi przyjaciele będą mieli pięknie zdobioną doniczkę, a sam kwiat „nakazuje ci żyć długo”.
  6. Świetna opcja do wystroju bez wysiłku - włóż zakupiony kwiat do wiklinowego kosza. Możesz zawiązać łuk na uchwycie, a powaga chwili będzie szanowana.

Loading...