Porady i pomysły

Noworoczne tradycje i wskazówki: pełna lista na nadchodzące wakacje

Na pierwszym śniegu pojawia się ktoś w świąteczny nastrój, a ktoś spóźnia się nawet do świątecznej północy. Aby zadbać o właściwy nastrój, poprosiliśmy słynnego projektanta, jak świętować główne zimowe wakacje

Czas pędzi szybko, a po kilku dniach spotykamy Nowy Rok. Aby spotkanie było naprawdę przyjemne i godne, ważne jest, aby myśleć o przyjemnych rzeczach w swoim sercu. Projektant wnętrz Stepan Bugaev podzielił się sekretami przygotowania do magicznego święta.

Noworoczny wystrój z gałęzi i świec: 10 szybkich i skutecznych sposobów

Dekorowanie mieszkania na Nowy Rok: 10 pomysłów na wystrój salonu

Stepan Bugaev, projektant wnętrz

Ukończył Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii ze stopniem magistra fizyki i Wyższą Szkołą Ekonomiczną z tytułem magistra informatyki biznesowej. Ma własne studio projektowe, pod jego kierownictwem zrealizowano ponad 500 projektów. Zawarty w pierwszej 100 najlepszych projektantów według wiodącej publikacji wewnętrznej AD.

Wykładowca w School of Design, National Research University Higher School of Economics, prowadzi kurs autora „Projektowanie wnętrz. Zasady tworzenia udanego projektu”. Mówi z otwartymi wykładami i pisze artykuły dla wiodących czasopism i portali wewnętrznych.

„Bez względu na to, jak bardzo się przygotowuję, nadal ważne jest, aby spędzić dzień przed Nowym Rokiem w pośpiechu wakacyjnym. Nowy Rok to dla mnie rodzinne wakacje i złamałem tradycję obchodzenia go z rodziną tylko kilka razy. Kiedyś świętowaliśmy na jachcie na Karaibach, który sam w sobie jest świetny, ale uczucie świętowania, niestety, nie. Tak było: nagle, w biały dzień, moi przyjaciele i ja zdaliśmy sobie sprawę, że nadchodzi Nowy Rok. Pobiegliśmy do baru, zegar był około 18 czasu lokalnego ... cześć, Nowy Rok! Szczerze mówiąc, w ogóle nie czuliśmy tego święta. Tradycje innych ludzi zakorzeniają się z trudem. Bath, na przykład, przydarza mi się za rok. Dojazd jest trudny, ale sama tradycja mi się podoba: jest to również świetny sposób, aby zobaczyć przyjaciół w przeddzień święta.

Bardzo podoba mi się tradycja prezentów dla fanów: wszyscy piszą swoje pragnienia, reszta rysuje jeden pomysł na prezent, który - pozostaje nieznany aż do nadejścia święta. W drugiej rundzie wyciągają nazwiska i rozgrywają, kto daje komuś prezent. Radzę ci go wykorzystać: pomysł jest interesujący, a prezenty są przydatne.

Ta tradycja jest znana pod nazwą „Tajny Mikołaj” i jest idealna do dawania prezentów kolegom, których z powodzeniem używamy. Z kolegami organizujemy imprezy firmowe na świąteczny nastrój, na przykład pojechaliśmy do Karelii i innych niezwykłych miejsc.

Noworoczny kogut: 40 ręcznie wykonanych pomysłów z „Targów Mistrzów”

Jest jeszcze inna tradycja: w Boże Narodzenie i w Boże Narodzenie zapisuję 12 moich pragnień, wyciągam trzy i zachowuję je do następnych Świąt Bożego Narodzenia. Ta tradycja zaszczepiła we mnie mamę. Prezenty, które wkładamy pod drzewo - jest to obowiązkowa zasada: więc wyglądają świątecznie i są bardziej pożądane. A gdzie bez listy odtwarzania starych ulubionych piosenek?

Menu na stół noworoczny, wymyślamy długo i ostrożnie. Kiedyś zdecydowali się na eksperyment: porzucili zwykłe naczynia i zastąpili je nowymi. Ale pomysł nie zapuścił korzeni: w końcu Nowy Rok to sprawdzone danie. Aby stworzyć świąteczny nastrój, udekoruj stół pomarańczami i mandarynkami z wbitymi w nie ząbkami - zapach okazuje się wyjątkowy! Nie rób tego bez grzanego wina - gotujemy go w weekendy od początku grudnia i tworzymy noworoczny nastrój. Dzień po zabawie mamy duży spacer, aby „rozproszyć” obfite dania ze świątecznego stołu. Czasami zbieramy i robimy domowe pierogi - bardzo duchową tradycję.

Jako projektant nie mogę podzielić się kilkoma wskazówkami na temat świątecznego wnętrza. Ważne jest, aby każdy ustawił jeden styl: kolor dekoracji, ozdoby choinkowe, a nawet ubrania. Zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na wybór tematycznego wystroju. Zapamiętaj ważną zasadę: moderację i jeden wspólny temat dla wszystkich elementów.
Wybierając styl świątecznej dekoracji, określ środek kompozycji. Tradycyjnie jest to choinka, ale zaszczytną rolę może pełnić kominek ozdobiony uroczym wieńcem świerkowym lub elegancki stół jadalny w salonie. Zadbaj o to, aby dekoracje noworoczne były koncepcyjne i podkreśl styl Twojego wnętrza.

5 sposobów na ocieplenie wnętrza zimowego

7 domowych roślin, które kwitną zimą

Dokonaj wyboru na korzyść natury! Zamiast sztucznych wieńców i elementów dekoracyjnych, udekoruj swój ukochany dom wieńcami elegancko splecionych żywych gałązek. Taki wieniec można zamówić w kwiaciarni, a jeśli zrobisz to sam, stanie się prawdziwym powodem do dumy. Uratuj życie świerku bożonarodzeniowego: możesz kupić go w wannie, a po wakacjach upuścić go na ulicę, aby nadal Cię zachwycał. Jeśli wolisz sztuczną choinkę, wybierz za każdym razem jakość, najbardziej naturalną.

Figurki nowoczesnej produkcji masowej, które często nie ozdabiają wnętrza, a wręcz przeciwnie, depersonalizują je, czyniąc „jednym z wielu”, zastępują je stylizowanymi świecznikami-latarniami. Oprócz piękna, wnoszą do domu ciepło, komfort i bajkową atmosferę.
Wielokolorowe girlandy, które widzimy w każdym domu lub kawiarni przed Nowym Rokiem. Nie bądź taki jak wszyscy inni, wolisz monochromatyczne girlandy z jednolitym światłem i papierowymi lampkami gwiazdowymi umieszczonymi na parapecie lub nad oknem. Jako zamiennik wyrastającego deszczu i świecidełka, używaj stylowych girland papierowych i papierowych flag. Sam jestem wielkim fanem sprawdzonych tradycji, ale czasami warto spróbować nowego. Wypróbuj go i dodaj niezwykłego wyglądu do swojego projektu!

Cóż, a być może, główna rada: nie należy nadmiernie zaciskać dekoracji wnętrz. Przemyślany i harmonijny wystrój trudno stworzyć na dzień przed świętem. Zgadzam się, Sylwester już chce się spotkać w pięknie, a nie w myślach, jak go stworzyć.

Poznaj Nowy Rok pięknie i we właściwym nastroju!

Nowy Rok w Nowym Jorku: Najlepsze prezenty świąteczne

Wystrój noworoczny: 40 srebrno-niebieskich drzew i pomysłów na dekorowanie domu

Loading...