Porady i pomysły

Co musisz wiedzieć, wyposażając salon: 10 przydatnych wskazówek

Nawet jeśli nie planujesz poważnej naprawy, ale chcesz nieco zaktualizować meble i dodać kilka elementów dekoracyjnych - nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dzisiaj ujawnimy kilka tajemnic, które pomogą ci w aranżacji salonu.

Aranżując salon, pomyślisz o wielu niuansach. Jak urządzić meble? Jak zorganizować przestrzeń? Jak nie mylić się z wyborem elementów dekoracyjnych?

W naszym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania. Ponadto poznasz kilka sekretów, które pomogą Twojemu salonowi stać się naprawdę komfortowym, wygodnym i funkcjonalnym.

1. Wybierz centrum

Zanim zaczniesz wyposażać salon, określ środek pokoju. Nie musi to być centrum terytorialne. W wielu salonach kominek, telewizor lub nawet okno może stać się centrum warunkowym. Innymi słowy, do czego zmienią się wszystkie twoje meble.

13 salonów od projektantów i architektów Instagram

Mały salon: ekspertyza, dziesiątki porad i morze pomysłów

Dokonawszy wyboru (niech to będzie na przykład stolik do kawy), łatwiej zorganizujesz resztę mebli. Ta prosta technika pomoże połączyć wszystkie elementy wnętrza w jedną całość.

2. Sofy i fotele

Głównym celem salonu jest zbieranie gości lub gospodarstw domowych. Robienie długich rozmów lub oglądanie filmu jest lepiej umiejscowione na miękkim wygodnym krześle niż na twardym stołku, z którym chcesz wstać po dziesięciu minutach. Dlatego nie należy oszczędzać na meblach.

Nasza opinia:

- Wybierz wysokiej jakości tapicerkę i wypełniacz. Ponadto tkaniny odporne na zużycie będą musiały być zmieniane znacznie rzadziej niż materiały niskiej jakości. Pozwoli to zaoszczędzić na niepotrzebnych kosztach.

3. Meble wielofunkcyjne

Możliwe jest zwiększenie liczby siedzeń dzięki płaskim powierzchniom. Jeśli stolik kawowy jest wykonany z trwałego materiału i znajduje się na tej samej wysokości co sofa lub krzesła, może łatwo stać się innym miejscem do siedzenia. Aby to zrobić, wystarczy usunąć niepotrzebne przedmioty ze stołu i umieścić na nim kilka małych miękkich poduszek.

4. Skrzynie i komody

Nie tylko zamiast stołu, ale jako dodatkowe miejsce do siedzenia, możesz używać mebli, w których przechowywane są rzeczy. Zwróć uwagę na skrzynie i komody. Rzucając na nie poduszkami lub małym pięknym materacem, zamieniasz masywne rzeczy w wygodne sofy.

5. Nie zapomnij o proporcjach.

Przy wyborze mebli należy pamiętać o proporcjach. Na przykład długość stolika kawowego powinna wynosić około połowy lub dwóch trzecich długości sofy. Otomana, przymocowana do krzesła, powinna być jego kontynuacją - a więc niższą wysokością niż samo krzesło.

6. Książki w salonie

Mały salon nie powinien być przeładowany dodatkowymi meblami. Ale jeśli pozwala na to miejsce, umieść regały lub półki w pokoju. Wysokie, od podłogi do sufitu, wizualnie rozciągają pokój i sprawiają, że jest wygodniejszy.

7. Połóż dywan

Dywan nie tylko dodaje komfortu pokojowi, ale także wyraźnie określa obszar mieszkalny z jego granicami. Możesz wybrać duży dywan i ułożyć na nim wszystkie meble lub położyć mały dywanik, na którym wystarczy tylko mały stolik. W każdym razie jest to świetny sposób na połączenie wszystkich mebli w jedno harmonijne wnętrze.

8. Źródła światła

Dobre oświetlenie odgrywa ważną rolę w projektowaniu wnętrz. Oprócz żyrandola potrzebne jest dodatkowe oświetlenie: lampy stołowe lub podłogowe, kinkiety, dekoracyjne oświetlenie obrazów lub luster.

6 nowych produktów do domu: zegarki, krzesła i kudłate lampy

Jak stworzyć komfort w salonie w 5 krokach

Cóż, jeśli ilość i kierunek światła można regulować. Dzięki temu możesz łatwo stworzyć odpowiednią atmosferę w salonie.

Koncentrując się na meblach, nie zapomnij o dekorowaniu ścian. Pomaluj jedną ścianę w ciemności lub, przeciwnie, jasny kolor. Możesz też zostawić ściany oświetlone i ozdobić je obrazami, plakatami lub innymi elementami dekoracyjnymi.

Lustra to prosty i skuteczny sposób na zwiększenie przestrzeni w salonie. Właściwie ustawiając lustro, możesz nie tylko zapewnić dodatkowe oświetlenie w pomieszczeniu, ale także ukryć wady układu.

Nasza opinia:

- Lustro może być zarówno niezależnym, jak i zwyczajnym meblem, a także elementem do dekoracji ściany. Wybierz przyzwoitą ramkę - a twoje wnętrze natychmiast się zmieni.

Loading...