Apartamenty i domy

Plusy i minusy domu na technologii fakhverk

Czy lubisz słodkie europejskie domy z belkami? Ale czy możliwe jest zbudowanie takich konstrukcji w naszych otwartych przestrzeniach, a ja chciałbym więcej okien ... Architekt Natalya Guseva opowie o wszystkich zaletach i wadach domów z muru pruskiego na żywym przykładzie własnego projektu

Natalia Guseva, architekt

Urodzony w Moskwie (moskiewskie piąte pokolenie), ukończył szkołę średnią i szkołę plastyczną dla dzieci w dzielnicy Krasnopresnensky w 1984 r., Ukończył szkołę artystyczną w 1986 r., Aw 1994 r. - Moskiewski Instytut Architektoniczny, dział budownictwa mieszkaniowego. W 1996 roku stworzyła studio projektowe „Quart-eco”. Teraz prowadzi własne biuro projektowe Guseva-Style.

guseva-style.com

- Fakhverk dosłownie przetłumaczył z niemieckiego jako „konstrukcja panelu”. Właściwie to jest to. Technologia konstrukcji z muru pruskiego jest niemiecka i reprezentuje dosłownie budowę domów z paneli, które z kolei składają się z regałów (drewnianych lub metalowych) i wypełniaczy budowlanych. Wypełniaczem może być glina, cement lub cegła albo szkło.

Łatwo jest odróżnić domy z muru pruskiego z przeszłości - ich fasada składa się z kwadratowych i prostokątnych sekcji z nachylonymi rozpórkami.

Dom w stylu minimalistycznego domku

Bajecznie piękny dom wiejski w stylu prowansalskim

Dzisiaj budynek z muru pruskiego wygląda inaczej. Sekcje są coraz bardziej wypełnione litym szkłem, a glina, która nadaje charakterystyczny odcień, od dawna jest zastępowana przez nowoczesne materiały budowlane.

Moje głębokie zanurzenie w tym temacie miało miejsce kilka lat temu, kiedy otrzymałem zamówienie na szybko zbudowane, tanie, ekologiczne i jednocześnie bardzo piękne domki dla wioski w reliktowym lesie. Mówiąc obrazowo, dali mi cztery nuty i zaproponowali zagrać w symfonię.

Po przejściu morza opcji zatrzymałem się, jak mi się wydaje, na idealnym rozwiązaniu problemu. Obszar, na którym zaplanowano budowę okazał się niezwykle malowniczy, ale pagórkowaty. Nie było czasu, aby zaprojektować każdy dom indywidualnie. Jedyne, co mogłem zrobić, to obliczyć poprawną lokalizację każdego domku, zaprojektować bazę, na której powinien stać przyszły dom, i oczywiście uczynić osadę możliwie atrakcyjną dla potencjalnego nabywcy.

Po pierwsze, znalazłem firmę, która dostarczyła panele z muru pruskiego prosto z Niemiec i przyjęła „piękno”. Co może być piękniejszego i bez przesady bardziej magicznego dla mieszkańców miasta niż życie w lesie? Ale po co osiedlać się z dala od miasta, skoro ten sam las ciągle ukrywa się za oknami? Co robić

Oto dom z muru pruskiego, w pełni usprawiedliwiony. Dla każdego domu wykonałem jedną, a czasem kilka ścian z pełnym przeszkleniem. Las wszedł więc do każdego domu i stał się częścią wnętrza. W tym samym czasie domy sąsiadów pozostały za ścianami głuchymi.

Konstrukcje z muru pruskiego mają wiele zalet, oto najważniejsze:

  1. Lekkie konstrukcje. Ta nieruchomość z muru pruskiego pozwala zmniejszyć obciążenie fundamentu, użyć płytko osadzonego fundamentu, a tym samym skrócić całkowity czas budowy.
  2. Szeroka gama przeszkleń. Sztywność i trwałość konstrukcji z muru pruskiego umożliwia wykonanie szklenia ciągłego bez użycia ram.
  3. Przestronne pokoje. Taka możliwość wynika z zastosowania drewna klejonego warstwowo, które jest w stanie pokryć dość duże rozpiętości.
  4. Szybkość montażu Klasyczny drewniany dom z muru pruskiego nie wymaga ciężkiego sprzętu budowlanego i może zostać zmontowany w ciągu kilku tygodni przez brygadę sześciu osób.

Domy z muru pruskiego mają tylko jedną wadę. W przypadku zastosowania oszklenia pełnego, które oczywiście daje rekordową ilość naturalnego światła, rozszerza przestrzeń i pozwala krajobrazowi wejść do wnętrza, do ogrzewania wykorzystuje się dość namacalną ilość energii. Im więcej szklanych paneli, tym więcej energii potrzeba na utrzymanie ciepła.

Jednak ten minus traci ostrość, gdy patrzysz na nowoczesny dom z muru pruskiego. Wymarzony dom, nie inaczej.

Dom energooszczędny ze ścianą fit

Co dać na Nowy Rok: 25 najlepszych gadżetów dla gospodyń domowych

Obejrzyj film: Czy warto budować dom w technologii szkieletowej? (Luty 2020).

Loading...