Porady i pomysły

Dacza działka własnymi rękami: 16 zdjęć

Chcesz samodzielnie stworzyć swój własny domek letni? Następnie złap najlepsze pomysły.

Architektura krajobrazu i aranżacja daczy zajmuje dużo czasu. I to nie jest nawet początkowy koszt budowy, ale raczej utrzymanie czystego i zadbanego ogrodu.

Możesz łatwo zorganizować działkę w kraju własnymi rękami. Ale musisz znać jedną złotą zasadę: ogród jest jak dziecko, jeśli nie poświęcisz mu pełnej uwagi, nie dostaniesz tego, na co liczysz.

Letnia kuchnia w kraju

Kuchnia letnia w kraju może być również budowana niezależnie, jeśli masz podstawowe umiejętności budowlane. Potrzebna będzie podstawa z taśmy lub kolumny, kolumny podtrzymujące z cegieł, rama kuchenna, kociołek - również z cegły. Oczywiście, łatwiej jest kupić grill gazowy lub konwencjonalny przenośny grill, wtedy nie będziesz musiał rozkładać piekarnika.

Do letniej kuchni musisz przynieść komunikację - ciepłą i zimną wodę (a ponieważ ją prowadzisz, możesz zrobić letni prysznic w pobliżu), prąd i spuścić do szamba.

Aby zbudować letnią kuchnię, potrzebujesz materiałów odpornych na wilgoć. Cegła ogniotrwała, której i tak użyjesz do grilla, pasuje tu idealnie.

Klomby i klomby

Olbrzymie rabaty kwiatowe mogą wywodzić się ze starych rzeczy - roweru, samochodu, motocykla, które już służyły własnym. Wystarczy tylko naprawić główne elementy, nałożyć ziemię, aby nie została zniszczona przez deszcz, nawozić ją i sadzić w niej sadzonki różnych jednorocznych.

Kolejna świetna opcja - kwietniki na bazie garnków. Mogą uzupełniać różne rzeźby, a same być zakupione ceramiczne i wykonane własnymi rękami. Ostatnie, jakie można zobaczyć na zdjęciu poniżej, wykonane są z grubej tkaniny, która jest pokryta metalową strukturą.

Pięknie zdobiony ogród pomoże i wysokie łóżka, które można zbudować z cegieł, bloków lub desek. Popularny w projektowaniu krajobrazu podmiejskiego obszaru łuku i pergoli, co sprawi, że ogród będzie wyglądał bardziej krajobrazowo.

Inna opcja - wiszące doniczki na werandzie lub tarasie, pomogą ci urządzić przyjemne zielone miejsce do odpoczynku, nasycone aromatami roślin kwiatowych.

W domku można zbudować szopę z różnych materiałów - prawdziwych kłód, słupów z cegły lub cegły, monolitycznego wylewania betonu. Jednocześnie powłoka dla samej szopy może być również inna - drewniana, poliwęglanowa, z listew drewnianych, z syntetycznych tkanin, płytek.

Przede wszystkim musisz zrozumieć, czy chcesz, aby czasza przepuszczała słońce. Najlepiej mieć taras od strony wschodniej lub zachodniej, odcinając promienie południowe baldachimem.

Taras i weranda w domku

Werandę lub taras w kraju można zbudować tuż przy głównym wejściu do domu. Tutaj będziesz potrzebować podstawy kolumny (podtrzymującej co 40-60 cm), drewnianej podłogi na taras, podpierającej belki dachu i nowego dachu.

Taki taras może być przeszklony, a następnie zamieni się w werandę. To prawda, że ​​nie zaleca się budowania na nim letniej kuchni. Po pierwsze, bardzo trudno jest to zrobić samodzielnie, biorąc pod uwagę wszystkie zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a po drugie, lepiej trzymać zapachy letniej kuchni z dala od wejścia do domu.

Planujemy taras przed domem: wybierz wykończenie

Przygotowujemy domek letni na nowy sezon: szklenie szklarni, werandy i tarasy w lutym

Obejrzyj film: Budowa domu, zbuduj sam dom, dom bez pozwolenia na budowę (Wrzesień 2019).