Porady i pomysły

Jak malować ściany w modny sposób: trendy, przykłady i wskazówki

Dlaczego nie przyjść twórczo do wyboru farby i nie sprawić, by Twoje wnętrze było jasne i wyjątkowe? W naszym materiale znajdziesz cztery profesjonalne rady i 40 przykładów modnego malowania ścian i zainspiruj się nieplanowanym remake'iem.

Łącząc różne kolory w tym samym pomieszczeniu, wynik jest niesamowity. Możesz wybrać nietypowe odcienie, połączyć je ze sobą, aby w końcu pokój wyglądał oszałamiająco. Projektanci starają się teraz wykorzystać trend „trzy kolory” we własnych projektach.

Dlaczego nie podążamy za ich przykładem?

Farba lub tapeta: jak dokonać właściwego wyboru

Innym modnym kolorem na 2017 jest Greenery

Zainspirowana tym trendem, brytyjska firma Mały zielony wydała kolekcję „historycznych” kolorów, które są używane nie tylko, ale w towarzystwie 2-3 innych kolorów. Wygląd takiej urody trudno oderwać.

Jeden kolor może być atrakcyjny, kombinacja 2 kolorów może być piękna, a prawidłowe użycie 3 odcieni naraz pozwala uzyskać wyjątkowe wyrafinowanie.

David Mottershead

Inny znany producent farb - Dulux - również nie pozostaje w tyle i oferuje zróżnicowanie projektu ścian o połączonym kolorze. Jeśli interesuje Cię ten trend, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci go zastosować.

Kombinacja kolorów

Możesz użyć dwóch lub trzech kolorów, o ile chcesz. Najważniejsze jest to, że wszystkie łączą się ze sobą. Najpierw musisz określić, która kombinacja kolorów ma być używana.

Ktoś, na przykład, woli ledwo zauważalne przejścia. W tym przypadku powinieneś wybrać podobne odcienie (powiedzmy miętowy i niebieski) lub dwa neutralne (beżowy i szary).

Kolorowanie gradientowe jest bardzo popularne lub ombre, jak to się nazywa. Jest to płynne przejście z jasnego na ciemniejsze lub z jednego koloru na drugi. Inna wersja kombinacji to zupełnie inne, a nawet kontrastujące kolory: pomarańczowy i zielony, niebieski i czerwony.

Bez względu na wybraną skalę zawsze możesz dodać ją w białym kolorze - okaże się ona niesamowicie imponująca i wyrazista.

Aby uzyskać idealnie gładkie i zgrabne granice między kolorami, będziesz potrzebować ręki mistrza. Chociaż w rzeczywistości nie jest to takie ważne. Możesz wykonać ciekawe listwy, listwy drewniane, krawężniki z kamienia lub mozaiki. W rezultacie nikt nie zauważy nierówności stawów.

Można eksperymentować, malując na przykład jedną ścianę w kolorze szarym, drugą w kolorze różowym z białymi akcentami lub podświetlając półkę jasnym odcieniem. Jednak najbardziej popularną opcją jest podział poziomy, gdy jedna ściana jest pomalowana na jeden kolor, a część na drugą.

Najczęściej granica przebiega w 2/3 od podłogi, ale można to zrobić prawie pod sufitem, pośrodku ściany lub ponad środkiem.

Kolor nocy: 20 czarnych salonów

Biblioteka domowa: co robić i jak malować?

Chcesz wizualnie podnieść sufit - wybierz neutralne kolory, pomaluj dolną część w ciemniejszym odcieniu, a górną - w świetle (idealny jest biały kolor). Są ciemne i jasne nasycone kolory, których projektanci starają się nie używać na całej powierzchni ściany, w przeciwnym razie będą przygniatać i podrażniać oczy.

Ale jeśli są obecne w niewielkiej ilości i tylko w dolnej części ściany, pokój korzysta tylko z tego i staje się bardziej oryginalny i dramatyczny.

Wybór kolorów odbywa się w zależności od przeznaczenia pomieszczenia. Nowy trend trójkolorowy idealnie wpisze się w pokój dziecięcy i pokój zabaw. W przypadku małych karapuzów preferowane są miękkie kolory światła lub achromatyczna skala z czystymi białymi i szarymi odcieniami. Dla starszych dzieci odpowiednie kontrastowe jasne kolory.

W sypialni nie ma miejsca na krzyki kolorów, więc weź spokojne odcienie, które tworzą atmosferę komfortu i spokoju. Ale dla kuchni lub jadalni odpowiednie połączenie jasnych kolorów, takich jak pomarańczowy, różowy i biały.

Loading...