Apartamenty i domy

Fantastyczne mieszkanie w Perm - redaktorzy widzą to po raz pierwszy

Powierzchnia 120 m2Kuchnia 20,8 m2

Co jeśli marzysz o czerwonym mieszkaniu? Czy warto ryzykować i jak właściwie obchodzić się z tym kolorem? Projektant Artemy Saranin, który niedawno stworzył wnętrze mieszkania dla miłośnika śmiałych rozwiązań i czerwonego, zna odpowiedzi na te pytania.

Czerwony to jeden z najbardziej kontrowersyjnych kolorów. Symbolizuje niebezpieczeństwo i pasję, grzech i szczęście oraz wiele innych kontrastujących pojęć. Psychologowie spierają się o wpływ tego koloru na psychikę i stan emocjonalny człowieka, ale zgadzają się co do jednego: czerwony jest aktywny, a czasem agresywny. Co zatem powinien zrobić projektant, jeśli klient z pewnością chce mieć całkowicie czerwone mieszkanie? W jednym z najnowszych projektów Artemy Saranin dokładnie taki wymóg i dziś dzieli się z nami doświadczeniem.

Artemy Saranin, projektant

Urodzony i wychowany w Perm. Od piątego roku życia lubił wnętrza, rysował i zdobył wykształcenie artystyczne, ukończył Moskiewską Akademię Malarstwa. Doświadczenie - 15 lat, w tym czasie zaimplementowano ponad 100 obiektów w różnych miastach Rosji. Specjalizuje się w segmencie HoReCa (biznes hotelowy i restauracyjny: restauracje, kawiarnie, kluby i inne miejsca publiczne). Działa w studio Allartsdesign przez projektanta. Finalista międzynarodowego konkursu Pinwin.

allarts-design.com

Dokładniej - o klientach. To mieszkanie zostało stworzone dla młodej kobiety pracującej w branży handlowej i jej nastoletniej córki. Początkowym zadaniem było jakoś zaaranżowanie salonu, ponieważ ten pokój jest tradycyjnie uważany za rodzaj „karty telefonicznej” dla gości i dlatego wymaga specjalnego podejścia. Jednak po otrzymaniu kluczy i przejrzeniu reszty lokalu projektant podjął decyzję: musisz zrobić wszystko. Oczekiwania związane z wydaniem były w pełni ucieleśnione: po 4,5 miesiącach naprawy narodziło się przestronne, jasne i umiarkowanie jasne czerwone mieszkanie.

Artemy Saranin, projektant:

„Klient nalegał na czerwony kolor w całym mieszkaniu, więc wszędzie starałem się go stłumić tak bardzo, jak to możliwe: użyłem czerwonych akcentów jako dominującego koloru i rozcieńczonych jasnymi tonami. Córka klienta natychmiast powiedziała, że ​​nie potrzebuje czerwonego koloru.

Mieszkanie znajduje się w nowym kompleksie mieszkalnym, wynajętym bez wykończenia. Do dyspozycji projektanta otrzymał standardowy układ, jak w wielu innych apartamentach. Nie dało się radykalnie zmienić czegoś z powodu ścian nośnych, ale nie było to wymagane. Aby to zrealizować, potrzebowaliśmy przestronnego salonu z kuchnią, sypialnią i przedszkolem, które były już planowane przez dewelopera.

The American Dream in a Russian Apartment: Interior Treshka

Jak zorganizować przechowywanie w domu: przydatne pomysły ze zdjęciami

Pokój dzienny + kuchnia

Ponieważ projekt rozpoczął się od salonu, to ona stała się centralnym elementem całego wnętrza. Podstawowa idea polega na specjalnej konstrukcji, która dzieli pokój na trzy części. Wyjątkowość układu polega na tym, że kominek nie znajduje się blisko ściany, ale „w powietrzu” lodówka znajduje się również w środku, inna część salonu jest zajęta przez stół jadalny z powierzchnią do gotowania. Z jasnych elementów - czerwona kanapa, czerwony fartuch kuchenny i ściana z bujną zielenią.

Dość duża powierzchnia pokoju pozwoliła na umieszczenie pełnej garderoby w sypialni. Nad zagłówkiem łóżka pojawiły się wolumetryczne litery na teksturowanej tapecie, podświetlone od dołu. Efektem było delikatne miękkie światło, a dla kontrastu projektant wybrał piękny żyrandol z piór.

W pokoju dziecięcym jest dość standardowy zestaw do pokoju nastolatka: łóżko, biurko z wygodnym krzesłem, szafa, toaletka, sofa. Podjęto interesującą i bardzo użyteczną decyzję dotyczącą miejsca do spania i pracy: znajdują się na podium, które można szybko zamknąć i pilnie zamówić, gdy przyjaciele nagle przychodzą na wizytę. Pośrodku pokoju znajduje się sofa i telewizor. Jeśli chodzi o kolorystykę, nie ma śladu ulubionego czerwonego koloru klienta: paleta jest bardzo spokojna, świeża, jedna ściana jest pomalowana na niebiesko. Wnętrze przedszkola okazało się dość niezależne iw przeciwieństwie do innych pomieszczeń.

W łazience znajdujemy już znany zestaw: bogate czerwone plamy koloru w przeciwieństwie do białego. Marmur jest wybierany na podłogę i ściany, a jasna mata kąpielowa kontynuuje czerwoną część ściany.

Kolorowe rozwiązanie

Projekt tego mieszkania ma miejsce tylko wtedy, gdy kolorystyka zależy prawie wyłącznie od upodobań klienta. Początkowo projektant otrzymał zadanie stworzenia pełnego czerwonego wyglądu: czerwone ubrania, czerwone meble, czerwone ściany. Teraz, patrząc na zaimplementowany projekt, wielu twierdzi, że okazało się, że jest za dużo czerwonego, dla klienta nie wystarczy.

Artemy Saranin, projektant:

- Myślę, że udało mi się znaleźć kompromis obecności jednego koloru. Dodaj brązowy, biały, czarny. Jasność tego samego koloru zastąpiłem wysokim kontrastem.

Meble zostały zebrane w całej Rosji: szafka została wyprodukowana w Perm, kominek pierwotnie miał zostać zakupiony, ale z powodu kryzysu pomysł ten musiał zostać porzucony. Aby nie zgubić koncepcji, projektant postanowił samodzielnie przeprojektować wszystko i zrobić kominek w Perm: spawać ramę, obliczyć wytwarzanie ciepła, ochronę termiczną, wentylację, biopaliwo, szklenie, dostęp do dostaw paliwa i inne szczegóły.

Na podłogę wybrano podłogę winylową. W tym projekcie użyto uprzęży z podwójnym przesunięciem. Ściany salonu i korytarza wykonane są w dekoracyjnym malowaniu materiałami półpowłokowymi. W sypialni - obszerna tapeta. Sufity - rozciągliwe, białe i matowe, wykonane z płyt gipsowo-kartonowych z malowaniem.

Pełna rekonstrukcja - projekt, dostawa materiałów, prace wykończeniowe - trwały 4,5 miesiąca.

Obejrzyj film: Niesamowite nagranie świetlnego obiektu lub istoty (Luty 2020).

Loading...