Porady i pomysły

Jak wybrać meble do małego pokoju: 15 sztuczek

Jak sprawić, by mały pokój wyglądał na duży? Jak sprawić, aby było wygodne i funkcjonalne? Zaczynamy od mebli: szukamy przedmiotów, które są zdolne do cudów, i badamy zasady ich umieszczania w przestrzeni za pomocą prawdziwych przykładów

Wydaje ci się, że twoje mieszkanie wygląda jak pudełko z butami? Czy twoje pokoje są wypełnione szufladami i szafami, ale wciąż brakuje miejsca? Wreszcie najmniejsza z sof w salonie mebli zajęła połowę salonu? Najprawdopodobniej masz problemy z wyborem mebli. Małe pomieszczenia wymagają specjalnego podejścia, w którym wszystko powinno być przemyślane: od koloru i rozmiaru do pełnego zestawu różnych funkcji.

Najprostszym i najbardziej oczywistym sposobem, aby szafka lub komoda wydawała się mniejsza, jest wizualne połączenie jej ze ścianą. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do tej techniki w wnętrzach mlecznych i beżowych, które często nie myślą o jej treści. I na próżno. Istotą techniki nie jest wybrany klucz, ale współbrzmienie kolorów. Tak więc białe meble na ciemnym tle w małej przestrzeni będą wyglądać tak samo niewygodnie jak ciemne meble na jasnym. Projektanci oferują wybór pojedynczych elementów pod kolorem ścian i powtarzają wzór tapety na stolikach nocnych. I to działa!

Efekt lustra

Doskonałe rozwiązanie do wąskich i małych przestrzeni - meble z powłoką lustrzaną. Jest skuteczny i może ozdobić każde wnętrze, od klasycznego i art deco po minimalizm; znacznie zwiększa wizualnie pomieszczenie dzięki powierzchni odbijającej i dodaje światła. Ale są też wady: lustrzane meble, jak wszystkie wypolerowane przedmioty, łatwo się brudzą i wymagają dodatkowej opieki, mogą być porysowane i kosztują trochę więcej niż zwykłe odpowiedniki.

Jeśli chcesz ukryć niezbędny przedmiot na środku pokoju, nie ma nic lepszego niż szkło i plastik. Niewidzialny stolik kawowy w małym salonie, przezroczyste krzesło w wąskim buduarze lub wbudowane biuro to dokładnie to, czego szukasz. Dla tych, którzy są gotowi na odważne eksperymenty, są nawet plastikowe sofy. A jeśli chodzi o niezawodność, w niczym nie ustępują ich tradycyjnym odpowiednikom.

Funkcjonalny minimalizm

Aby rozwiązać problem na terenie kompleksu - aby uzyskać wystarczającą ilość miejsca do przechowywania wszystkiego, czego potrzebujesz i rozładować jak najmniejszy obszar - powinieneś pomyśleć o meblach wykonanych na zamówienie. Takie konstrukcje są obliczane dosłownie milimetry, dzięki czemu ogólne wrażenie monolitycznej „ściany” jest wizualnie tworzone - bez zbędnych szczegółów i dekoracji, z prostymi prostymi fasadami bez uchwytów.

Aby uzyskać optymalny efekt, szafy, przesuwane stoły i konsole, telewizory, a nawet łóżka są wbudowane w system modułów.

Dominacja bieli nie jest konieczna. Poszczególne części projektu można wykonać w jasnych kolorach. Dla miłośników stylu przemysłowego odpowiednie jest połączenie drewna i stali, a miłośnicy ekologicznego designu z pewnością polubią drewniane fasady lub sklejkę.

Według większości specjalistów najczęstszym błędem popełnianym przez współczesnego nabywcę mebli jest naruszenie zasady proporcjonalności. Zakładamy, że mały pokój wymaga małych przedmiotów. Ale to nie do końca prawda, meble powinny być proporcjonalne do pomieszczenia. Nic nie zaśmieca pokoju, jak wiele małych rzeczy w nim umieszczonych. Z reguły bardziej skuteczną techniką jest użycie kilku dużych obiektów. Ale powinny być wystarczające, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i wymagania. A jeśli te przedmioty zostaną wybrane mądrze i dokładnie, nawet najmniejszy pokój może cię zaskoczyć.

Obejrzyj film: 25 MEBLE DO MAJSTERKOWANIA I POMYSŁY NA DOM I DEKORACJE (Luty 2020).

Loading...