Porady i pomysły

Co powiesić na sofie: 35 opcji i przydatnych wskazówek

Masz wspaniały salon w swoim salonie, ale ściana nad nim jest samotna pusta? Pilnie musimy coś zmienić! Aby ci pomóc - pomysły na każdy gust i doświadczenie krajowych projektantów

Prawie zawsze sofa jest centralnym elementem salonu, a jeśli nie centralna, to z rzadkimi wyjątkami jest obowiązkowa. Najczęściej znajduje się przy ścianie, a to oznacza, że ​​automatycznie zostanie do niej przywiązana uwaga. Jeśli ta przestrzeń nie jest zarezerwowana dla niezwykłych tapet lub innych akcentów, najprawdopodobniej jest pusta i martwa.

Jak to naprawić? Zebraliśmy dziewięć sposobów wypełnienia ściany nad sofą, a wiele z nich znaleziono w rosyjskich wnętrzach.

Co zrobić z sofą, która jest zmęczona: 7 pomysłów na wystrój

Łupkowa ściana w mieszkaniu: dlaczego, gdzie, ile

Galeria zdjęć

Na Zachodzie tak zwana ściana galerii - ściana zwieszona obrazami o różnych rozmiarach, kształtach i zawartości - znajduje się w prawie co drugim mieszkaniu, a ten trend jest zdecydowanie wart uwagi. Ta opcja jest idealna dla tych, którzy kochają wszystko na raz, a także ceni sobie wspomnienia: zazwyczaj taka ściana jest tworzona więcej niż jeden dzień, a każdy wybrany obraz ma jakąś historię i jest powiązany z konkretnym wydarzeniem.

15 przytulnych salonów z ceglanymi ścianami

8 zasad idealnej sofy

Czy lubisz czytać? Świetnie! Wyciągnij książki z zakurzonych szafek i umieść je na otwartych półkach nad sofą, a nawet po bokach. To nie tylko dobry powód do pochwalenia się dużą biblioteką, ale także do częstszego czytania - ponieważ wszystkie książki są teraz w zasięgu ręki, nie musisz nawet wstać z kanapy.

Abstrakcyjne płótno

Abstrakcyjne obrazy są dobre, ponieważ nie zawierają konkretnego przekazu, nie opowiadaj historii wprost. Nie ma znaczenia, czy jesteś koneserem takiej sztuki, czy po prostu chcesz ozdobić salon, abstrakcyjne płótno będzie najlepiej pasować do tej roli. Przy okazji, jak zauważyliśmy, właśnie takie obrazy, które rosyjscy projektanci lubią używać we wnętrzach najczęściej.

Wnętrze autorstwa Julii Bogoslavtsy

Wnętrze autorstwa Kirilla Khokhlova

Wnętrze z warsztatu Korneev Design Workshop

Tak, tak, to on, dywan na ścianie - był przedmiotem wielu żartów. Wierzymy, że nadszedł czas, aby pozbyć się pozostałości przeszłości. Jeśli nie chodzi o wielki zakurzony potwór z twardego stosu, to mały dywan na ścianie może z powodzeniem pełnić rolę dzieła sztuki. Na przykład projektant Sergey Petrov proponuje porzucić stereotypy i opracować dywany specjalnie do dekoracji ścian.

Wnętrze od Siergieja Pietrowa

Moje światło, lustro

Co może być lustrem nad sofą? Absolutnie każdy: duży lub mały, wiszący lub oparty o ścianę, okrągły lub kwadratowy, z ramką lub bez. Oczywistą zaletą korzystania z lustra jest to, że wizualnie zwiększy on przestrzeń, co jest szczególnie ważne w przypadku małych pomieszczeń.

Wnętrze autorstwa Julii Golavskiej

Seria obrazów jest bardziej rygorystyczną wersją ściany galerii dla miłośników symetrii i porządku. Zazwyczaj są to dwa, trzy lub cztery zdjęcia podobnych obiektów w tej samej strukturze lub bez ramek. Dla tych, którzy nadal chcą trochę poeksperymentować, zalecamy grę z rozmiarami - jak na przykład projektantka Elena Turchenkova.

Jak ozdobić ściany obrazami: liczba, rozmiar, schemat

Plakaty we wnętrzu: 5 wskazówek dotyczących szybkiej transformacji wynajętego mieszkania

Wnętrze studia PlatFORM

Wnętrze autorstwa Eleny Turchenkovej

Wnętrze z arbureau „ARHHAUS”

Kolejna niemal klasyczna wersja to jedyna (rzadko dwie) półki nad sofą, którą można całkowicie zaaranżować. Małe zdjęcia w ramkach, żywych roślinach, pamiątkach z podróży, zdjęciach rodzinnych, świecach, pudełkach lub koszach - kompozycja może być dowolna.

Wnętrze z pracowni architektonicznej „Akant”

Duże zdjęcie

Dobrą alternatywą dla fototapet dla tych, którzy uwielbiają wysokiej jakości zdjęcia, jest duży krajobraz lub zdjęcie panoramiczne. Nawet dość banalne sceny, takie jak widoki Nowego Jorku lub most Golden Gate we właściwym otoczeniu, mogą wyglądać jasno i świeżo. Doskonałym przykładem jest wnętrze Maxa Zhukova.

Wnętrze autorstwa Maxa Zhukova

Coś zupełnie innego

I wreszcie - opcja dla najbardziej kreatywnych. W projekcie nie ma żadnych konwencji, dlatego na kanapie nie powinny wisieć żadne zdjęcia ani półki na książki. Wypróbuj coś oryginalnego i nieoczekiwanego: powieś niezwykły przedmiot artystyczny na sofie, okiennicach lub ozdobnej gałęzi drzewa, oświetlonej jako eksponat muzealny.

Wnętrze ze studia „Design Hall”

I wreszcie, istnieje kilka innych pomysłów, które rosyjscy projektanci wdrożyli w swoich projektach: od plakatów w stylu pop-artu i rysunków wieży Eiffla po głowę jelenia i typografię.

Wnętrze studia ART-UGOL

Wnętrze ze studia Korneev Design Workshop

Wnętrze ze studia ANCCONCEPT

Wnętrze biura arch house DR House

Wnętrze z studia INT2

Loading...