Apartamenty i domy

Cztery w jednym: przekształcające mieszkanie na wysokości 37 metrów dla kawalera

Co zrobić, jeśli potrzebujesz czterech pełnowartościowych pokoi: kuchni, salonu, biura i sypialni, podczas gdy istnieje katastrofalny brak metrów kwadratowych? Takie pytanie zadał właściciel tego mieszkania, którego powierzchnia - tylko 37 metrów kwadratowych

Autorami projektu są projektanci studia. Normalne projekty Michael Chen (Michael Chen) i Kari Anderson. Aby młody człowiek był łatwy w przygotowaniu, pracy, organizowaniu imprez i relaksu, twórcy projektu zaoferowali taką opcję Rozkładanie mieszkania (rozkładanie mieszkań). Oznacza to, że naśladowanie czterech opcji reinkarnacji pokoju: gdy niektóre obiekty są usuwane, podczas gdy inne są wysuwane, w zależności od obszaru przeznaczenia.

Sztuka transformacji

Mieszkanie znajduje się w Nowym Jorku i jest przeznaczone dla młodego kawalera. Na pierwszy rzut oka jest przestronny i schludny. Nie ma nic zbędnego. Obszar rekreacyjny i kuchnia są widoczne natychmiast. Powstaje pytanie - gdzie jest reszta?

Jest duża, jasnoniebieska, zamknięta szafka z białymi pasami. Podchodząc bliżej sofy, gdzie po prawej, na rogu, stoi regał z otwartymi półkami. Lekkim ruchem ręki otwieramy duże drzwi - i dokonuje się cudowna przemiana: pojawia się przegroda ze składanym stołem i perforacją okna.

Biuro jest gotowe! Co ciekawe, widać go tylko z terenu rekreacyjnego. Żółty kolor pomaga aktywować mózg i aktywność umysłową. Najwyraźniej młody człowiek czasami pracuje w domu.

Za tą samą improwizowaną ścianą w szafie kryje się łóżko. Ona też jest łatwo zaawansowana. Teraz partycja działa jak ekran, za którym nie widać żadnych jasnych obiektów. Atmosfera odpoczywa.

Na czele łóżka znajduje się mała funkcjonalna nisza na książki, lampę i małą kolumnę. Możesz słuchać muzyki i czytać. Dzięki perforacji, która znajduje się pomiędzy łóżkiem a składanym stołem, wpada tu rozproszone światło. W tej cudownej szafie jest miejsce na garderobę.

Równowaga koloru i światła

Sądząc po wybranej kolorystyce, młody mężczyzna mieszka tutaj z aktywnym stylem życia. Z pewnością nie jest imprezowiczem, ale nie chce się bawić z przyjaciółmi.

Połączenie niebieskiego i białego wiąże się z inteligencją, dyscypliną i duchowością. Atmosfera dostosowuje się do relaksu i refleksji. Sugeruje to, że sfera aktywności właściciela lokalu wiąże się z pracą umysłową.

Jasne, akcentujące kolory we wnętrzu osłabiają surowość i chłód, dodają dynamiki, energii, wigoru. Ale dozowane: wszystko jest zrównoważone i wyraźnie, bez zbędnych wybuchów. Kolor służy również jako rozdzielacz między strefami.

W górnej części szafy znajduje się oświetlenie skonsolidowane. Zapewnia to jednolity poziom rozsyłania światła bez dodatkowych widocznych mocowań. Przestrzeń jest przestronna i przestronna. Reflektory są używane w kuchni.

Bar kuchenny

Jest oczywiste, że kawaler nie sprzeciwia się tworzeniu małej imprezy z przyjaciółmi w swoim domu. Cóż, konieczne jest ponowne naciśnięcie wszystkiego, aby zwolnić miejsce. Jest mały bar, który oddziela kuchnię i salon. W razie potrzeby przydatny składany stół, który znajduje się na drzwiach uniwersalnego mebla.

Wiele różnych części dużej szafki szybko zamienia się w całą figurę, podobnie jak origami modułowe.

Kuchnia ma wszystkie warunki do gotowania. A piec, lodówka (pod barem) i zlew znajdują się w dogodnej odległości od siebie. Naczynia stoją na otwartych półkach i wyglądają całkiem ekologicznie.

Styl wnętrza przypomina amerykańskie loft w japońskim duchu.

Więc zgadnij, kim jest ten projekt? To młody nauczyciel! Ta opcja nie jest uważana za najbardziej beznadziejną, ale całkiem wygodną do życia, pracy i odpoczynku.

Układ mieszkania

Loading...