Porady i pomysły

Jakiego koloru powinna być kuchnia w stylu klasycznym

Czy marzysz o kuchni w stylu klasycznym, ale nie wiesz, która gama kolorów najlepiej pasuje do kanonów? Zrozum, co tworzy paletę w jednym z najbardziej rygorystycznych stylów, na przykład niemieckich kuchni

Klasyczny styl jest pełen konwencji, kanonów i zasad. Symetria, idealnie zweryfikowana kompozycja, ściśle określone formy, tekstury i materiały - proces tworzenia klasycznego wnętrza przypomina bardziej skomplikowane obliczenia matematyczne. A jeśli w eklektyzmie można bezpiecznie łączyć fiolet z pomarańczą i metalik z różem, wydaje się, że w klasyce zasięg palety jest bardzo ograniczony. W tym artykule postanowiliśmy dowiedzieć się szczegółowo, jakie kolory są dopuszczalne w klasycznej kuchni i czy jest miejsce na eksperymenty w tym stylu.

Prawidłowe skojarzenia

Co dziwne, prawdziwe klasyczne wnętrze zbudowane jest nie tylko na przestrzeganiu określonych kanonów, ale także na prawidłowych skojarzeniach. Luksus (bez szorstkości), elegancja, monumentalność i rozsądny stopień rygoru - to słowa, które powinny pojawić się w głowie, gdy zobaczysz odpowiednią klasyczną kuchnię. Najłatwiej jest osiągnąć takie skojarzenia za pomocą naturalnych szlachetnych materiałów i właściwego wykończenia, z którego wynika zakres kolorów dopuszczalny dla klasyków.

Kolory i materiały

Z jakich materiałów ewoluuje wnętrze klasycznej kuchni i jakie kolory wytwarzają? Przede wszystkim jest to kamień naturalny lub drewno i wszystkie jego tekstury i odcienie: orzech, dąb, buk, drzewo oliwne, sosna itp. Ważne jest również stosowanie lakierów o różnych szlachetnych odcieniach: kości słoniowej, pastelowych kolorach, beżu lub piasku, ciemnych - zielony i różne odmiany szarości. Wszystkie te kolory łączą się z faktem, że są neutralne, co oznacza, że ​​nie mogą się męczyć lub znudzić, takie jak jaskrawoczerwone lub niebieskie w dużych ilościach.

Również w klasycznym wnętrzu w różnych proporcjach są prawie zawsze kute lub rzeźbione detale z brązu, sztukaterie i złocenia. W związku z tym biały kolor i odcienie metali szlachetnych są dodawane do klasycznej palety. Dobrym przykładem posiadania wszystkich tych elementów jest słynny model kuchenny. Kolekcja malarzy Royal z niemieckiej marki SieMatic.

Kolekcja SieMatic Painters 'Royal

Kolekcja SieMatic Painters 'Royal

Kolekcja SieMatic Painters 'Royal

Simon Rymer, SieMatic:

- W modelu Kolekcja malarzy Royal Przejawiają się najbardziej uderzające cechy stylu klasycznego: neutralne kolory naturalnych odcieni, detale ozdobione złotymi malowidłami, bogactwo sztukaterii, uchwyty w stylu antycznym i imitacja portalu kominkowego, który jest w rzeczywistości okapem wyciągowym. Dziś ten model nie jest produkowany, ustępując miejsca bardziej nowoczesnym kuchniom neoklasycznym.

www.siematic.com.ru

Kolekcja SieMatic Painters 'Royal

Kolekcja SieMatic Painters 'Royal

Kolekcja SieMatic Painters 'Royal

Trendy europejskiego designu wyraźnie pokazują ogólny ruch w kierunku nowoczesnego stylu i maksymalnej funkcjonalności: podstawowe klasyczne kuchnie ustępują neoklasycyzmowi, inspirowanemu nie przez wnętrza pałaców królewskich i rezydencji szlacheckich, ale na przykład przez epokę jazzu. Tak więc, w odpowiedzi na nowy globalny trend w 2006 r., Firma SieMatic przedstawił neoklasyczny model kuchni Beaux arts.

SieMatic Beaux Arts

Model Beaux arts - zupełnie nowe spojrzenie na klasyczną kuchnię. Tradycyjne formy łączą się ze sprzecznymi elementami: dotyczy to ogólnie materiałów, kolorów i stylu. Na przykład, w przeciwieństwie do kamienia i drewna, odtwarzane są reliefowe szkło i stal, aw palecie znajdują się zarówno ciepłe, jak i zimne odcienie.

SieMatic Beaux Arts

SieMatic Beaux Arts

Jednak na modelu Beaux arts Niemcy nie przestali, a pięć lat później, w 2011 r., wydali swoją logiczną kontynuację - kuchnię Beaux Arts 2. Inspiracją dla nowej koncepcji był styl Art Deco, który doświadczył aktywnego rozwoju w przedwojennych latach XX wieku. W czasach swojej świetności był ucieleśnieniem luksusu, przepychu i monumentalności i wiązał się przede wszystkim z postępem technicznym i społecznym. Charakterystyczne dla tego stylu - skala, użycie surowych elementów Bauhausu, nowoczesne formy kwiatowe i drogie materiały - zostały ujęte w najnowszym modelu z linii Klasyczny.

SieMatic Beaux Arts 2

SieMatic Beaux Arts 2

Koncepcja koloru stylu Art Deco jest dość minimalistyczna, więc zasada „im mniej, tym lepiej” wchodzi w paletę neoklasycznych kuchni. Najpopularniejsze kolory to czarny, biały, kremowy w różnych odcieniach, a także odcienie metali. Ściany w takich kuchniach są najlepiej pomalowane w pastelowych kolorach, tworząc neutralne tło dla mebli i akcesoriów.

SieMatic Beaux Arts 2

SieMatic Beaux Arts 2

Simon Rymer, SieMatic:

- W Niemczech i na Zachodzie jako całości klasyczne kuchnie w dosłownym czytaniu są praktycznie bez znaczenia. Stopniowo kraje idą w kierunku nowoczesnych wnętrz: gdzieś to dzieje się wcześniej, gdzieś później. Jak pokazuje praktyka, w Rosji klasyczne kuchnie nadal stanowią znaczący udział w rynku, ale nawet tutaj istnieje tendencja do odchodzenia od tradycyjnej klasyki do ponadczasowej klasyki. To wyrażenie można scharakteryzować kolekcje Beaux arts i Beaux Arts 2 firmy SieMatic.

www.siematic.com.ru

Obejrzyj film: Szare ściany - wybieramy kolor (Styczeń 2020).

Loading...