Porady i pomysły

Jak łatwo i szybko przekształcić wnętrze: 10 dodatkowych wskazówek profesjonalistów

Dobra rada nie zdarza się zbyt wiele! Ostatnio udostępniliśmy już tuzin pomysłów na aktualizację irytującego wnętrza. A teraz chcemy ujawnić dziesięć prostych, ale ważnych tajemnic.

Co zrobić, jeśli nie ma czasu i pieniędzy na naprawy, ale naprawdę chcę odświeżyć wnętrze? Architekt Elena Bulagina - prawdziwa rzesza pomysłów! Zna wiele sposobów, aby nadać wnętrzu drugie życie.

Jak szybko i tanio zmienić wynajęte mieszkanie

Jak szybko przekształcić wnętrze przed przybyciem gości: tajemnice przyjaznych gospodarzy

Elena Bulagina, architekt

Elena ukończyła z wyróżnieniem Samara State University of Architecture and Civil Engineering na Wydziale Architektury. Za jej ramionami stoi wiele zrealizowanych projektów budynków mieszkalnych i publicznych w Moskwie, Samarze, Kaliningradzie, Władywostoku i innych miastach Rosji, a także w krajach sąsiednich. Pracuje jako główny architekt w biurze architektonicznym „Kapitel”. Praca opiera się na zasadzie „maksymalnej wydajności przy rozsądnym finansowaniu”.

1. Wymień zasłony

Skup się na kolorach we wnętrzu, o każdej porze roku i tylko we własnym nastroju. Jasne kolory będą energetyzować i ogrzewać w złych warunkach pogodowych, a zimne odcienie, przeciwnie, pomogą się uspokoić i dostosować do nastroju pracy.

2. Dodaj kolory

Nie chodzi o malowanie ścian lub mebli w jaskrawych, niezwykłych kolorach. Stare meble blakną z czasem i tracą połysk, a nawet jeśli na pierwszy rzut oka jest niedostrzegalne, silnie wpływa na nastrój wnętrza. Świeża warstwa farby, lakieru lub bejcy ożywi stare rzeczy.

3. Zmień abażur

Nowe lampy na pewno będą wymagać funduszy, ale klosz lampy lub lampy podłogowej można wykonać własnymi rękami! Nawiasem mówiąc, jeśli możesz szyć, możesz nawet wykonać kilka różnych abażurów i zmienić je w zależności od nastroju.

4. Używaj koców i pokrowców

Tapicerka z czasem zużywa się, brudzi, pojawiają się na niej ślady - na przykład oparzenia lub pazury kota. Szycie nowej okładki jest łatwym sposobem naprawienia wszystkiego, a jeśli wydaje się to dla Ciebie zbyt trudne, po prostu rzuć jasny kocyk lub narzutę na sofę.

5. Połóż lustro

Lustro podłogowe jest popularnym sposobem na zwiększenie przestrzeni i dodanie do niej światła. Ponadto nie będzie zbędny we wnętrzu i będzie wyglądał spektakularnie. Najważniejsze - wybrać odpowiednią ramkę.

19 pomysłów na dekoracje ścienne, które drastycznie zmienią Twoje wnętrze

Jak szybko przekształcić korytarz: 15 przydatnych rzeczy

6. Przywróć meble

Malowanie starych mebli nie zawsze może uratować sytuację. Ale jeśli szkoda wyrzucić, to jeden mebel można łatwo zamienić w inny. Na przykład ze starego krzesła można uzyskać świetny wieszak, a od drzwi - regał. Eksperymentuj!

7. Wymień złączki

Nowe uchwyty do drzwi i mebli, klipsy do zasłon, haczyki na klucze i ręczniki - wszystkie te małe rzeczy szybko się starzeją i psują, i po prostu się nudzą. Spróbuj je zmienić - i bądź zaskoczony wynikiem.

8. Zdobądź nowe akcesoria do kąpieli.

W tym pomieszczeniu na ogół trudno jest coś zmienić bez dokonania pełnej naprawy. Zacznij od małych rzeczy! Nowa zasłona prysznicowa, zestaw pięknych ręczników, jasna mydelniczka - a teraz jesteś o wiele przyjemniejsza do mycia rano.

9. Uzyskaj podświetlaną ramkę na zdjęcia

Wiele z nich ma zdjęcia na ścianach, ale z czasem przestajemy na nie zwracać uwagę. Świetny pomysł - ramki na zdjęcia z wbudowanym podświetleniem. W ciągu dnia stylowa oprawa będzie interesująca, a wieczorem przyciągnie nie tylko uwagę, ale i dodatkowe źródło światła.

10. Pomyśl o obiektach artystycznych.

Wazony, figurki, świece i inne przedmioty dekoracyjne mogą zdziałać cuda, jeśli są odpowiednio rozmieszczone w pokoju. Pomyśl o tym, jaki przedmiot byłbyś najbardziej przyjemny, wchodząc do pokoju?

Modny wieszak własnymi rękami: szybki, łatwy, piękny. Klasa mistrzowska

Plakaty we wnętrzu: 5 wskazówek dotyczących szybkiej transformacji wynajętego mieszkania

Loading...