Wiadomości i wydarzenia

Gorki Goród i inne obiekty architektoniczne zaprojektowane przez Michaiła Filippowa

Mikhail Filippov, architekt

W 1979 r. Ukończył Instytut Malarstwa, Rzeźby i Architektury. Repin. Członek Związku Architektów Rosji i Związku Artystów Moskwy, profesor Międzynarodowej Akademii Architektury i szef własnego warsztatu twórczego. Warsztaty od ponad 10 lat rozwijają klasyczną tradycję we współczesnej architekturze i projektują obiekty o dowolnej złożoności - od wnętrz po kompleksy o powierzchni ponad dwustu tysięcy metrów.

Według jego projektów powstały takie kompleksy mieszkalne jak Gorki Gorod w Krasnej Polanie (Soczi), Dom Rzymski, kompleks mieszkalny Marszałek, Dzielnica Włoska, Ogrody Elżbiety i wiele innych. Mieć Mikhail Filippov siedem międzynarodowych i 35 krajowych nagród w dziedzinie architektury i designu, jego projekty można zobaczyć na okładkach wiodących publikacji architektonicznych i almanachów świata. Stworzył wiele obiektów na całym świecie, o których opowiadał w swoim wykładzie „IV Rzym”.

Wykład odbył się w Muzeum Architektury. Schuseva. Michaił mówił o tym, jak trudno było wprowadzić jego architektoniczną wizję do urbanistyki. Nikt nie wierzył, że będzie w stanie przywrócić klasyczną tradycję do nowoczesnej architektury. W Moskwie jest teraz wiele neoklasycznych budynków.

Mikhail Filippov pokazał prace graficzne, inspiracje, które narysował we włoskich dziedzińcach i dzielnicach, w starożytnych budynkach. Inspirują się historią, a mieszkańcy dużych miast lubią chodzić po centrum, aby podziwiać fasady, kolumnady, okna i budynki, które są oryginalne z architektonicznego punktu widzenia.

Na przedmieściach wkrótce pojawi się „kwartał” „Rimski”, który buduje korporację finansowo-budowlaną „Lider”. Mikhail Filippov tutaj próbuje spełnić swoje marzenie o idealnym mieście, w którym samochody i ludzie nie będą się ze sobą kolidować. Dzielnica oferuje ludziom spacery i piękne widoki panoramiczne, dla samochodów ruch na niższym poziomie. Kwartał będzie gotowy do końca 2018 roku.

Loading...