Porady i pomysły

Ciekawy przykład noworocznego wystroju w domu pod Moskwą

jezyki24.info kontynuuje tworzenie nastroju noworocznego zarówno na stronie, jak iw domach. Dzisiaj, razem z Aleną Timofeyeva, opowiem wam, jak stworzyć noworoczne wnętrze w klasycznym stylu angielskim z elementami rokoko. Brzmi intrygująco, prawda?

Zacznijmy od tego, że powiemy Ci małe tło dla powstania jednego niesamowitego wnętrza Nowego Roku. Młoda para zwróciła się do programu „Fazenda” z prośbą o pomoc w zaprojektowaniu salonu ich wiejskiego domu. Dziewczyna była pod wrażeniem kamiennej dekoracji, a mężczyzna drewnianej. W rezultacie salon był pusty. Jednak projektantka Alyona Timofeeva przyszła z pomocą dzieciom. A co z tego wynika, patrz poniżej.

Mały apartament: 27 metrów kwadratowych, gdzie mieści się kuchnia, jadalnia, sypialnia i czarna łazienka

Co dać na Nowy Rok: 25 najlepszych gadżetów dla gospodyń domowych

Warto zauważyć, że dom był pierwotnie przebudowaną drewnianą łaźnią z kamiennym przedłużeniem. Później okazało się, że istnieje również betonowa podstawa, która doskonale sprawdziła się do wykonania kominka. Tak więc pomysł połączenia dwóch kierunków narodził się w głowie projektanta: klasyczny angielski styl i chinoiserie (gałąź rokokowa wykorzystująca stylistyczne techniki średniowiecznej sztuki chińskiej).

Alena Timofeeva

Absolwent Wydziału Wzornictwa w MGHPU, nazwany na cześć S. G. Stroganova, Alyona Timofeeva projektuje prywatne i publiczne przestrzenie od 2006 roku. Projektant-architekt ma za sobą dziesiątki wnętrz: prywatne apartamenty, domki i kamienice, biura, biura, obiekty wystawiennicze. Alena ma własną firmę - Studio FD.

studiofd.ru

Zawsze szczegółowo buduję wewnętrzną architekturę, a następnie komplikuję i uzupełniam szczegóły. Tylko w stopie wysokiej jakości wzornictwa i precyzyjnych decyzji stylistycznych rodzi się wyjątkowe wnętrze.

Alena Timofeyeva, projektant-architekt, szef Studio FD

Spójrzmy na wnętrze od dołu: na podłodze - modułowy parkiet dębowy ze stylowymi wkładkami betonowymi. Szare kamienne okapy znajdują się w kamiennej części salonu, listwy okalają okna, a akcentem jest ściana z jedwabistą tapetą z orientalnym nadrukiem. Nastrój został ustalony, teraz musimy kompetentnie zorganizować podział na strefy i urządzić meble.

Para uszatych krzeseł, stolik do kawy, komoda z wizerunkami starych fregat i nisko wisząca lampa stanowiły funkcjonalną czytelnię.

Na jednym końcu salonu znajduje się sofa w modnym niebieskim aksamicie i stoliku do kawy, w drugiej masywna drewniana szafka z elementami z kutego żelaza. Przestrzeń między tymi strefami zajmował owalny stół jadalny na klasycznej nodze, a wokół niego rozmieszczono krzesła różnych stylów.

Głównym celem wnętrza jest jasnoczerwony kominek stojący na „dywanie” płytki metlakh.

Niski sufit stał się teksturowanym akcentem. Ściany korytarza są ozdobione płytami gipsowymi, a ich ornament przypomina drewniany strop. Podstawą całego wnętrza stały się techniki dekoracyjne i stylizacja.

Wszystkie szczegóły wzajemnie się uzupełniają, przypominając złożoną orientalną ligaturę. Nazwałbym to wnętrze „świątecznym pudełkiem”.

Alyona Timofeyeva, projektantka-architekt

Uzupełniono dekorację tkanin - gęstą fakturę adamaszku jako główne zasłony, z obramowaniem aksamitnych kolorów wina i terakoty oraz figlarnym frywolitkiem z tartanu na górze. Tiul to naturalny francuski kolor kambru. Wszystkie płótna są specjalnie dobrane z dobrym marginesem długości, dzięki czemu są luksusowo leżące na podłodze z fałdami.

Pozostaje dodać świąteczną porcję. Nie wycofaliśmy się z tradycji, ponieważ choinka ma klasyczny zestaw zabawek i dekoracji. Lalki w jedwabnych sukienkach, klasyczne kryształowe zastawy stołowe, tradycyjne wieńce i oczywiście wiele świec w świecznikach służyło jako ostatnie elementy wystroju Nowego Roku.

Dziękujemy Alenie Timofeyeva za to, że pomaga stworzyć nie tylko noworoczny wystrój, ale także noworoczny nastrój. Udekoruj swój dom jezyki24.info.

Obejrzyj film: 10 najdziwniejszych tradycji noworocznych na świecie (Luty 2020).

Loading...