Porady i pomysły

Jak szybko zmienić wnętrze przed Nowym Rokiem: designerskie wskazówki

Wiesz już, jak ozdobić dom na Nowy Rok? Jeśli nie ma jeszcze jasnego planu, ale chcesz zrobić wszystko dobrze, przeczytaj nasz artykuł szybciej

Uwielbiamy Nowy Rok za atmosferę baśni i świąteczny nastrój wszędzie. Wystrój świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku we wnętrzu to nie tylko wygoda, ale także ładunek pozytywny i inspiracja.

Stworzenie zimowego wystroju mieszkania lub domu można powierzyć profesjonalistom, ale jeśli jest inspiracja, czas i wysiłek, to całkiem możliwe jest samodzielne radzenie sobie. Projektant wnętrz Natalia Maksimenko przygotował kilka prostych i jednocześnie uniwersalnych metod, które pomogą wykorzystać całą przestrzeń wewnętrzną, niezależnie od jej stylu.

Natalia Maksimenko, projektantka wnętrz

przejdź do profilu

Ukończyła Akademicką Szkołę Wzornictwa, uzyskując dyplom w dziedzinie projektowania wnętrz i Marbella Design Academy w Hiszpanii. Od 2011 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz, specjalizując się w projektowaniu i dekorowaniu przestrzeni prywatnych i publicznych: mieszkań, domów wiejskich, biur. Jego celem jest uczynienie życia ludzi bardziej komfortowym i harmonijnym za pomocą rozwiązań projektowych i architektonicznych.

maximenko.design

Projekty WSZYSTKIE

Projekt domu na wsi we wsi Pereleski

Projekt wnętrz trzypokojowego poddasza o powierzchni 115 metrów kwadratowych. m w stylu loftu dla młodej pary z dzieckiem w Petersburgu

Najlepiej byłoby oczywiście używać prawdziwych igieł, ale odpowiednie są także gałęzie ze sztucznego świerka. Kupując, weź dodatkową małą choinkę, aby zrobić z niej osobne bukiety świerkowe.

Możesz zrobić girlandy z gałęzi, włożyć je do wieńca lub zrobić bukiet - wtedy drzewo Nowego Roku nie będzie wyglądało na samotne, ponieważ dodatkowa zielona dekoracja zadziała z nim w parze. Jeśli używasz prawdziwych gałązek drzew iglastych do kompozycji bukietowej lub stołowej, pamiętaj, aby wziąć kwiatową gąbkę jako podstawę, którą będziesz musiał okresowo podlewać, aby zachować świeżość zieleni. Gałęzie można ozdobić czerwonymi, srebrnymi lub złotymi wstążkami, stożkami, wkładkami z gołych gałęzi drzew pokrytych farbą.

Wskazówka: do spektakularnego ułożenia kompozycji iglastej użyj podstawki do ciasta na wysokiej nodze jako podstawy do montażu.

2. Przytulne akcesoria do wnętrz

Do dekoracji używaj ciepłych, przytulnych koców z dzianiny lub sztucznego futra: po prostu odsuń je na oparcie krzesła lub sofy. Duże objętościowe poduszki z miękką tkaniną lub tapicerką z futra, zachęcające do odpoczynku, przydadzą się w dużych ilościach: można je rozszerzyć jako grupę nie tylko na sofy i fotele, ale także na parapety, w pobliżu drzwi balkonowych, niedaleko kominka. Sztuczne skóry można zastąpić dywanem przy łóżku.

Wystrój noworoczny: zabawki choinkowe ze starych żarówek

Wystrój noworoczny: fajny przykład użycia fioletu

3. Zapachy zimowe

Zapach i zapach wakacji są integralnymi składnikami, które są zapamiętane i podnoszą na duchu. Odbieramy wnętrze i świat wokół nas wszystkimi zmysłami, dlatego od dawna kojarzymy aromaty z pewnymi wydarzeniami w życiu.

Oprócz świec zapachowych używaj naturalnych aromatów w bukietach i wieńcach: laski cynamonu, gwiazdy bergamotki, pomarańczowe kółka suszone w piecu - możesz przyczepić je do pistoletu do kleju w dowolnym bukiecie, a wypełnią one Twój dom prawdziwą aurą wakacji.

4. Sztuczny śnieg

Stwórz niezwykłą zimową kompozycję pulpitu pokrytych śniegiem owoców. Kupuj sztuczne owoce w każdym sklepie i nadaj im śnieżny wygląd ze sztucznym śniegiem i brokatem.

Możesz użyć kleju PVA, pokryć je owocami, zwinąć w sztuczny śnieg, srebrne iskierki i kupić gotowy „śniegowy” spray, który jest używany przez dekoratorów. Przygotuj piękne danie i rozłóż owoce - centralna dekoracyjna świąteczna kompozycja jest gotowa na Twój stół!

5. Podzielony poziom

Aby stworzyć świąteczną atmosferę w jednej kompozycji, należy użyć przedmiotów o różnych wysokościach: połączyć wysokie świeczniki i duże świece z małymi okrągłymi kulkami rozmieszczonymi wokół nich na gałęziach i stojącymi obok figur. W pokoju jako całości spróbuj użyć powierzchni na różnych poziomach, aby nie stworzyć efektu układania jednej płaszczyzny.

6. Karty noworoczne

Dawno, dawno temu wszyscy czekaliśmy na gratulacje w postaci kart, wysłaliśmy je sami - i to był cały rytuał. Dzisiaj możesz przywrócić ciepłe wspomnienia z dzieciństwa podczas wakacji, po prostu wkładając noworoczne karty do wystroju Nowego Roku lub tworząc całą kompozycję, girlandę uroczych kartek świątecznych. Oprócz pocztówek, zdobądź swoje stare zdjęcia z archiwum - pozwól im być częścią twojego urlopu na chwilę, przypomnij o ważnych chwilach swojego życia, wspieraj przytulność rodziny.

Jak ozdobić noworoczny stół w 5 minut: mistrzowska klasa redaktora naczelnego

Noworoczny dom od sławnego budowniczego Internetu

7. Aplikacja niestandardowa

Wykorzystaj wystrój Nowego Roku na różne sposoby, połącz i wymyśl nowy projekt. Z gigantycznych wiszących papierowych płatków śniegu można splotć girlandę i udekorować klatkę schodową, otwór lub okno.

Możesz „wyplatać” wieniec z bombek, wycinając podstawę w postaci „pączka” z kartonu i przyczepiając kule za pomocą pistoletu do klejenia. Kolorowe pióra, puch, wkładki ze sztucznego futra to doskonałe akcenty w wakacyjnych kompozycjach.

Wakacje to zawsze coś smacznego, przyjemne drobiazgi i małe smakołyki. Użyj suszonych owoców, orzechów, żurawiny w cukrze, słodyczy w noworocznym opakowaniu i stwórz świąteczną jadalną kompozycję w kuchni i salonie.

Pozwól, aby przysmaki były dostępne w efektownej świątecznej zastawie stołowej. Cukierki na pięknych satynowych wstążkach mogą być użyte do dekoracji samej choinki, na przykład do oprawienia przejścia lub okna. Dzieci będą szczęśliwe, choć będziesz musiał stale aktualizować ten wystrój.

Loading...