Porady i pomysły

Ustawienie stołu świątecznego: 7 wskazówek wakacyjnych

Wielu z nas już wie, gdzie i jak będzie świętować Nowy Rok i jakie prezenty podarują swoim rodzinom i przyjaciołom. Ale jak powinien wyglądać stół noworoczny, aby wakacje były udane? Dowiedzieliśmy się o szczegółach specjalistów.

Jeśli chodzi o serwowanie świątecznego stołu, możesz się pogubić. Wiele pięknych zdjęć w Internecie i nasze własne pragnienia, które chcemy urzeczywistnić od razu, uniemożliwiają nam mądre podejście do problemu.

"Dom Porcelany " często organizuje warsztaty na temat serwowania i ogólnie dobrze zna się na wyborze potraw i zastawy stołowej. Dlatego zwróciliśmy się do tych specjalistów o pomoc.

20 noworocznych prezentów od „Domu Porcelany”

Jakie potrawy są używane przez arystokratów i prezydentów

Każde urządzenie powinno zajmować określone miejsce, ale nie kolidować z sąsiadami - urządzenia są zawsze zlokalizowane w zależności od kolejności serwowanych potraw. Przy ustawieniu świątecznego stołu można przywiązać wstążki lub dekoracyjną jutę sprzętem i tekstylnymi serwetkami, a środek talerza można ozdobić stożkiem, gałęzią jodły lub kwiatami.

Istnieje wiele kombinacji kolorów, które natychmiast przenoszą się do atmosfery Nowego Roku: czerwony, zielony i złoty; niebieski i srebrny; biały i złoty. Ale zawsze możesz eksperymentować i wybierać bardziej oryginalne kombinacje, takie jak białe i fioletowe, srebrne i wodne.

Symbolem nadchodzącego roku jest kogut, dzięki czemu można umieścić ziarno na stole jako główne pożywienie koguta. Ponadto ziarno - symbol obfitości i dobrobytu.

Ponadto ognisty kogut „kocha” czerwone, pomarańczowe i żółte odcienie, dzięki czemu można ozdobić stół kwiatami w odcieniach czerwieni i żółci: słoneczniki, róże, piwonie, chryzantemy. Możesz ozdobić stół czerwonymi jabłkami, granatami i jagodami na gałązkach. A nawet rok koguta oznacza naturalne materiały, takie jak drewno, siano i naturalne tkaniny - len, bawełna.

24 eleganckie przedmioty serwujące z motywami kwiatowymi

Prezenty świąteczne: oryginalne pomysły najlepszych marek

Nawiasem mówiąc, odcienie płomienia - żółty, czerwony, pomarańczowy - są związane z energią i siłą. Czerwone i pomarańczowe potrawy wzbudzają apetyt; na czerwonym talerzu część jedzenia wydaje się zarówno bardziej atrakcyjna, jak i zbyt mała - goście pójdą po dodaniu. Przedmioty i jedzenie czerwonych, purpurowych i pomarańczowych kwiatów będą rozweselić i stworzyć poczucie świętowania.

Prawidłowy stół noworoczny musi zostać udekorowany! Oto wspaniałe rzeczy, które nie zajmują dużo miejsca. Mogą to być świece i bombki, koraliki, kwiaty. Piękne świeczniki można umieścić w pobliżu talerzy gości lub na środku stołu, a kulki i koraliki umieścić w przezroczystych wazonach.

Nie zapomnij o sosnowych i świerkowych gałązkach i stożkach - ich zapach uzupełni wakacyjną atmosferę. Odpowiednio dobrany obrus może być również ozdobą stołu.

Okazuje się bardzo elegancko, jeśli ustawienie stołu i wystrój choinki są wykonane w tym samym temacie i schemacie kolorów. Dom może być ozdobiony świątecznymi kompozycjami kwiatowymi, świecami zapachowymi, szyszkami jodłowymi, wieńcami świątecznymi. Nie zabraknie również dekoracyjnych serwetek w odcieniach czerwieni i złota, czerwonych i pomarańczowych świeżych kwiatów.

A tak na marginesie, po Nowym Roku wcale nie jest konieczne ukrywanie pięknych świątecznych zastaw stołowych w pudełkach i odległym rogu szafki. Można go bezpiecznie używać przez całą zimę, a wraz z nadejściem wiosny zmienić go na „ciepły” i „kwiat”.

18 wspaniałych porcelanowych przedmiotów

10 pięknych filiżanek na uroczysty podwieczorek

Loading...