Porady i pomysły

6 pomysłów zamiast choinki: wskazówki dekorator

Jak przygotować wnętrze na Nowy Rok? Jaką girlandę wybrać? Czy warto zrobić sypialnię i kiedy zacząć jeść z świątecznych talerzy? Profesjonalny dekorator Żeńka Żdanowa odpowiada na wszystkie te pytania w dzisiejszym materiale.

Wspaniale jest, gdy w przeddzień Nowego Roku w domu pojawia się tętniąca życiem choinka. Niewątpliwie jest to najłatwiejszy i najbardziej oczywisty sposób na stworzenie świątecznej atmosfery. Ale co zrobić, jeśli nie masz możliwości postawienia żywej lub nawet sztucznej choinki - nie pozwala to na obszar, w domu dziecka lub zwierzęcia, który właśnie ma przewrócić drzewo z zabawkami na głowie? A może planujesz wakacje zaraz po obchodach Nowego Roku, a chcesz po prostu zostawić leśne piękno samemu w domu? Poprosiliśmy dekoratorkę Żeńkę Żdanową, jak stworzyć świąteczną atmosferę w domu i udekorować dom bez drzewa.

Żeńka Żdanowa, dekoratorka

Otrzymał dwa prestiżowe wykształcenie wyższe. Od dziesięciu lat buduje udaną karierę w dziedzinie marketingu i PR. W pewnym momencie Żeńka zaczęła naprawiać własne mieszkanie - i to się zaczęło. Dzisiaj Żeńka jest znanym dekoratorem i założycielem własnego butiku do wnętrz DivaDecor.

1. Udekoruj żyrandol na Nowy Rok

- Idealnie, mówimy o żyrandolu nad stołem, na którym planujesz świętować Nowy Rok, ale jeśli w domu nie ma takiego żyrandola, możesz ozdobić lampę w każdym pokoju. Wieszamy girlandę z jodłowych gałęzi wokół żyrandola, dodajemy światła do samodzielnego jedzenia, wieszamy małe ozdoby choinkowe - a nasz obiekt artystyczny jest gotowy.

Co dać na Nowy Rok: 25 najlepszych gadżetów dla gospodyń domowych

Wystrój noworoczny: 40 srebrno-niebieskich drzew i pomysłów na dekorowanie domu

2. Udekoruj sypialnię

Bierzemy lekką girlandę i zapinamy ją w obszarze wezgłowia. Obok stolika nocnego można umieścić świeczniki, mały wazon z gałązką świerkową i ozdobić klosz lampki nocnej zabawkami lub małymi girlandami.

Zdobądź wszystkie świeczniki w domu i umieść je w tym pokoju. Zasypianie w sypialni, gdzie wszędzie płoną świece, to prawdziwa przyjemność - przynajmniej raz w roku możesz sobie na to pozwolić.

Żeńka Żdanowa, dekoratorka:

- Lekka girlanda jest łatwa do ułożenia w formie drzewa, zabezpieczając ją na szkle lub na ścianie.

3. Tworzymy kompozycję do jedzenia

Obecnie wielu producentów wytwarza specjalne dania noworoczne. Villeroy & Boch i Imperial Porcelain Factory (LFZ) mają taką tradycję, jak również mniej znanych producentów. Możesz kupić kilka przedmiotów i używać go w przeddzień święta.

Obrusy, serwetki, dekoracje stołowe - wszystko to pojawia się w obfitości w przeddzień świąt. Jeśli chcesz skupić się na tekstyliach - weź obrus z tradycyjnym wzorem świątecznym i używaj prostych, nieskomplikowanych potraw i bez zbędnego wystroju. Możesz to zrobić i odwrotnie - użyj cichej bazy tekstylnej i wybierz jasne naczynia i wystrój.

Żeńka Żdanowa, dekoratorka:

- Zawsze mała choinka, bałwan lub Święty Mikołaj, Śnieżna Dziewica, jeleń lub konie zawsze będą miały znaczenie dla stołu noworocznego. I znowu świece, świece i świece. Bombki w przezroczystych pojemnikach luzem - wazony, słoiki, naczynia ...

Nie zapomnij o noworocznych słodyczach - imbirowe ciasteczka w postaci choinek, gwiazdki, płatki śniegu będą wspaniałą ozdobą stołu i doskonałą ucztą dla Ciebie i Twoich gości.

4. Udekoruj okna

Idealnie nadaje się do użycia jasnych ozdób świątecznych - girland, świeczników, kompozycji bożonarodzeniowych. Sprawią, że Twoje okna będą piękne nie tylko od wewnątrz, ale także z zewnątrz, a Twoje piękne okno będzie widoczne z daleka. Jeśli technicznie nie jest to możliwe, możesz użyć świątecznych wieńców z jodłowych gałęzi, girland, płatków śniegu i świątecznych aplikacji. Załóż poinsettię na parapecie, nazywana jest także „gwiazdką bożonarodzeniową”. I nie zapomnij regularnie spryskiwać liście wodą - ten kwiat nie znosi suszy. Dodaj kilka świec lub gałęzi jodłowych do kompozycji.

5. Ozdabiamy drzwi

Dekorowanie drzwi frontowych wieńcem bożonarodzeniowym jest tradycyjne dla Europejczyków i Amerykanów, ale co uniemożliwia nam przyjęcie tej dobrej tradycji? Możesz kupić gotowe wieńce, ale możesz to zrobić sam. Aby to zrobić, zrobią najprostsze rzeczy - szyszki, gałęzie jodły, para zabawek i kwiat. Możesz zrobić wieniec ze starych zabawek choinkowych, a także z kulek z nitkami iz filcu, korków do wina lub form do ciastek.

6. Nie zapomnij o muzyce noworocznej

Wypełnij przestrzeń muzyką świąteczną. Diane Kroll, George Michael, Frank Sinatra, Ella Fitzgerald, a nawet Bob Dylan mają albumy świąteczne. Muzyka nada wnętrzu właściwy dźwięk.

Ogólne zasady dekoracji świątecznej przez Zhenya Zhdanova:

  1. Kombinacje kolorystyczne noworocznego wystroju są determinowane przede wszystkim kolorem i stylem całego wnętrza. Jeśli mówimy o neutralnej palecie, minimalistycznym lub skandynawskim wnętrzu, to noworoczny wystrój może być albo kolorowym akcentem, albo spokojnym, minimalistycznym, jak całe wnętrze. W przypadku dodania koloru mogą to być rzeczywiste kombinacje turkusu ze złotem lub srebrem, fuksja z turkusem, odcienie zieleni z niebieskim.
  2. Wszelkie naturalne odcienie są idealne dla skandynawskich wnętrz, a sam wystrój może być wykonany z naturalnych materiałów - drewna, lnu, mat, wełny, gałęzi drzew, gałęzi jodłowych, wiklinowych koszy, suszonych kwiatów, orzechów, stożków. Ekoprojekt jest całkiem odpowiedni dla noworocznego projektu, ponieważ naturalne materiały zawsze dodają komfortu i naturalności całemu wnętrzu.
  3. W bardziej złożonych, samodzielnych wnętrzach, w których jest wiele szczegółów, kolorów i kształtów, ważne jest, aby nie przesadzać z wystrojem noworocznym. Lepiej jest używać spokojnych materiałów i tekstur, które są zbliżone do powierzchni istniejących we wnętrzu. W takich przypadkach idealne szkło, lekki metal i ewentualnie kropelki złota jako „spray szampański”.
  4. W tej chwili naturalne materiały, które łatwo można zintegrować z różnymi wnętrzami, a magia kombinacji czerwieni i zieleni ze złotem jest bardziej istotna niż kiedykolwiek. Zakres noworocznych dekoracji każdego roku staje się bardziej zróżnicowany. Były gotowe gałęzie, jakby pokryte śniegiem lub jagodami jarzębiny. Są łatwe do złożenia w składzie Nowego Roku. A jeśli dodasz kilka świątecznych zabawek, taka kompozycja może łatwo odgrywać rolę tradycyjnej choinki.
  5. Jeśli zanim świetlne struny z pewnością wymagały zasilania z sieci elektrycznej, pojawiły się girlandy na bateriach. A to oznacza, że ​​teraz łatwo jest zorganizować z nimi takie strefy, obok których nie ma gniazdek elektrycznych.
  6. Tradycyjnie zwyczajowo ozdabia się pomieszczenia wspólne w domu - salon, jadalnię, kuchnię. Boże Narodzenie wieniec na drzwiach wejściowych lub na korytarzu również od dawna jest dobrą tradycją. Nie oznacza to jednak, że sypialnia nie powinna być dekorowana. Wręcz przeciwnie, to właśnie w sypialni rozpoczynamy nowy dzień i nastrój, z którym ten świat nas wita i który będzie trwał cały dzień. Tak pięknie urządzone dla sypialni noworocznej, a nawet łazienki - idealne rozwiązanie.
  7. Nowoczesne systemy instalacyjne pozwalają na chwilę zamontować dekoracje na ścianie. Lepkie podłoże można łatwo zdemontować po zakończeniu wakacji i nadszedł czas powrotu do dni roboczych, a na ścianach nie ma żadnych śladów. Takie haki lub paski samoprzylepne umożliwiają wieszanie przedmiotów ważących do kilograma. Dla różnych ciężarów - różne haczyki lub lepki.

Loading...