Porady i pomysły

9 tajemnic serwowania noworocznego stołu

Najpiękniejsze święto roku jest już na progu, goście przyjdą do ciebie, wszyscy zgromadzą się przy świątecznym stole. Co musisz wiedzieć, że noworoczny stół był idealny, a potrawy wyglądały apetycznie i pięknie? Jakie są zasady obsługi?

Każda gospodyni domowa chce stworzyć atrakcyjną atmosferę w swoim wnętrzu, zwłaszcza przy stole noworocznym. Ustawienie stołu odzwierciedla duchowy nastrój, sukces i wyobraźnię.

Prawidłowe serwowanie noworocznego stołu - klucz do udanych wakacji. Zapewnimy podstawowe wskazówki i ujawnimy kilka tajemnic, które pozwolą Ci stworzyć niezbędną atmosferę.

1. Jednolity styl

Warto pamiętać, że w klasycznym ustawieniu stołu należy przestrzegać jednolitego stylu. Kolor tkanin, serwetek, naczyń, pokrowców na krzesła powinien się pokrywać.

7 najczęstszych błędów przy wyborze choinki

Ogólne wrażenie stołu świątecznego zależy od wyglądu obrusu. Obrus ​​powinien być dobrze wyprasowany i skrobiowy. Ale przed pościelą przykryj stół miękką szmatką. Dzięki temu nie usłyszysz dźwięków płyt, okularów i innych urządzeń.

Zaleca się, aby wybrać obrus, aby pasował do kształtu stołu. Aby otrzymać kwadratowy stół, wybierz kwadratowy obrus. Do okrągłego stołu nadaje się zarówno kwadratowy, jak i okrągły kształt. Prostokątny stół wymaga prostokątnego obrusu. Nadaje się do owalnego stołu, jeśli nie ma owalnego obrusu.

Rozmiar obrusu powinien być taki, aby z każdej strony wisiał nie mniej niż 20 centymetrów i nie więcej niż 40 centymetrów.

Kolor obrusu zależy od ogólnej sytuacji. Ważne jest, aby pamiętać, że obrus służy jako tło dla potraw. Nie powinien dominować. Na stole noworocznym odpowiedni będzie śnieżnobiały obrus.

Ani jedna porcja noworocznego stołu nie jest kompletna bez serwetek. To główny dodatek do obrusu. Muszą być materiałem. Najczęściej serwetki są w jednym zestawie z obrusem. Może być z nią dostrojona, czasami kontrastująca.

Jeśli złożysz je w oryginalny sposób, nadasz świątecznemu stołowi pewien szyk.

Umieść serwetki z tkaniny na barze z przekąskami. Papierowe serwetki są dozwolone, ale nie powinny być widoczne na stole.

4. Świąteczne ustawienie tabeli: sekwencja

Najpierw umieść porcelanę i ceramikę na stole. Następnie umieść instrumenty. A potem włóż szkło i kryształ.

Zgodnie z zasadami etykiety po prawej stronie znajdują się łyżki i noże, a po lewej widelce. Widelce i łyżki powinny leżeć wypukłą stroną do dołu. Nóż jest zwykle ostro zakończony ostrzem.

Kieliszki do wina, kieliszki do wina i kieliszki umieszczone po prawej stronie, przed talerzami. Nie powinny być większe niż trzy. Umieść je w jednej linii lub półkolem. Po lewej stronie umieść płytkę chlebową.

9 rzeczy, których nie chcesz otrzymywać w prezencie

Jak świątecznie udekorować zwykłe mieszkanie: prawdziwy przykład

6. Świąteczne ustawienie stołu: układ naczyń

Na środku stołu połóż owoce na wazonach z małymi nogami.

Najpierw połóż duże naczynia. Alternatywne przekąski z mięsa, warzyw i ryb. Nie zapomnij założyć każdego urządzenia do przygotowywania potraw. Dzięki temu goście będą mogli wziąć to, czego chcą. Umieść przekąski w miseczkach i wazonach blisko centrum.

Umieść naczynia, rondle i ciasta z musztardą, octem i pieprzem na całym wolnym obszarze stołu.

Umieść butelki w tej samej odległości od siebie, obracaj etykiety zarówno w jednym, jak iw drugim kierunku, tak aby były widoczne dla wszystkich gości.

7. Jak układać naczynia

Umieść naczynia w linii prostej. Najpierw połóż płyty czołowe, a na nich batony. Odległość między płytami dla każdego gościa powinna być wygodna, aby osoby siedzące przy stole nie kolidowały ze sobą.

Krawędzie urządzeń i naczyń nie powinny sięgać krawędzi stołu o dwa centymetry.

8. Ile potraw jest potrzebnych na gościa

Średnio dla jednego gościa na świąteczny posiłek musisz przygotować:

  • snack bar (lub dwa);
  • jedna wtyczka;
  • jeden nóż;
  • jeden widelec deserowy.

Nie stawiaj na stole więcej niż trzech typów jednego urządzenia.

9. W czasie, aby zakończyć serwowanie

Warto pamiętać, że świąteczne ustawienie stołu powinno się zakończyć przed przybyciem gości, najlepiej za pół godziny. I nie zapomnij o noworocznym wystroju na stole (świece, stożki), aby stworzyć odpowiedni nastrój.

Obejrzyj film: Bill Schnoebelen - Interview With an Ex Vampire 2 of 9 (Grudzień 2019).

Loading...