Porady i pomysły

Układanie stołu: 30 elementów do stylowego serwowania

Jak można urozmaicić ustawienie stołu, aby stworzyć świąteczny i radosny nastrój? Za pomocą któregokolwiek z elementów dzisiejszej kolekcji udowodnimy, że nawet najzwyklejszy posiłek może być niezapomnianym wydarzeniem.

Najprzyjemniejszym miejscem, w którym można spotkać się z rodziną i przyjaciółmi, jest oczywiście stół. Sekret sprzyjającej atmosfery tkwi w szczegółach i ich lokalizacji. Chodzi o ustawienie stołu.

Najlepiej wybrać porcelanowe figurki i czajniki, talerze i kubki, talerzyki i inne dekoracje, koncentrując się na różnych kolekcjach jednej marki. A dzisiaj nasz wybór padł na produkty słynnej niemieckiej manufaktury. Furstenberg.

Fabryka ta została założona w 1747 r. Przez księcia Karola I z Brunszwiku w zamku miasta na północy Niemiec, co dało nazwę całej marce. Królewska Manufaktura Porcelany przeniosła się teraz do innego miejsca, ale twierdza nadal istnieje jako muzeum. Produkty marki rozprzestrzeniły się po całym świecie - można je znaleźć w prestiżowych hotelach i restauracjach w Europie i Ameryce.

Kolekcja lamp porcelanowych marki Furstenberg

18 wspaniałych porcelanowych przedmiotów

Jakość wykazywana przez markę zależy wyłącznie od mistrzów, którzy robią każdy przedmiot ręcznie. Dzięki tak pięknym dodatkom ustawienie stołu stanie się naprawdę wyjątkowe i uroczyste. Ale biznes nie ogranicza się do jednego wystroju, ponieważ każdy produkt, między innymi, jest również funkcjonalną rzeczą, która odwołuje się do percepcji zmysłowej. I nigdy nie wyjdzie z mody.

Słynni projektanci są zaangażowani w tworzenie unikalnych kolekcji - Carlo Dal Bianco, Cap-Sung-Hwan, Peter Kempe i oczywiście Michael Zieger. Każdy produkt jest żywym wcieleniem idei ponadczasowości i stałości wartości, które absolutnie nie są związane z nadchodzącymi i odchodzącymi trendami mody.

Przeczytaj także: nasz wywiad z Michaelem Siegerem.

Dla każdego elementu dowolnej serii rysunek jest tworzony indywidualnie, zachowując integralność głównego motywu. Zaokrąglone kształty poszczególnych elementów są połączone z prostokątnymi, co uwidacznia jedność harmonii. Minimalistyczne formy doskonale podkreślają połysk wysokiej jakości niemieckiej porcelany. Niektóre przedmioty błyszczą jak 24-karatowe złoto.

Obiekty wyglądają prawie nieważko i bardzo dobrze znane. Wydaje się, że w dotyku są takie same. Jesienią 2016 r. Ciepłe odcienie metaliczne stworzą prawdziwie elegancką atmosferę. Gdzie więc nie ma optymistycznych notatek w postaci tradycyjnych figur zająca, na które polują wszyscy kolekcjonerzy porcelany? Zające są wydawane raz w roku w bardzo ograniczonej serii, więc stanie się właścicielem tej maleńkiej rzeczy uważane jest za wielki sukces.

W sztuce ustawienia stołu jedną z głównych zasad jest nacisk na oryginalność. Dlatego nie należy patrzeć na stereotypy, próbować powtórzyć niektóre przykłady. Trzeba dodać trochę wyobraźni - a stół zmieni się na twoich oczach. Na przykład, aby połączyć pozornie niezgodne kolory i tekstury lub dodać prawdziwe jesienne motywy - liście i stożki, kłoski i orzechy. Nie zapominaj również o tym, jakie jedzenie znajdzie się w danym naczyniu, a jaki obrus zostanie wybrany jako podstawa kompozycji.

Wszystkie prezentowane kolekcje można zakupić wyłącznie w rosyjskich sklepach. „Dom Chin”.

Loading...