Porady i pomysły

Jak ozdobić kuchnię na święta i zorganizować noworoczny stół

Uroczysto urządzona kuchnia rzadko zwraca uwagę. Ale to tutaj właściciel domu spędza większość ostatniego dnia roku. Opowiemy, jak zapewnić świąteczny nastrój rodzinnemu szefowi kuchni, dekorując kuchnię i noworoczny stół

Najczęściej zmiany noworoczne dotyczą tylko wnętrza salonu, a wystrój kuchni pozostaje niezmieniony. Jednak ostatniego dnia wyjazdu wszystkie główne wydarzenia odbywają się w kuchni, ponieważ przygotowywane są dania na główny bankiet. W związku z tym elegancka dekoracja tego pokoju nie jest mniejsza, a nawet ważniejsza dla kształtowania świątecznego nastroju mieszkańców domu niż tematyczny wystrój salonu.

Dziś zwracamy uwagę na kilka jasnych pomysłów na noworoczny projekt kuchni i szereg przydatnych wskazówek na temat dekoracji świątecznego stołu.

Nasza opinia:

- Przed przystąpieniem do świątecznej dekoracji konieczne jest umieszczenie idealnego porządku w kuchni, a przynajmniej usunięcie wszystkich zbędnych przedmiotów z pola widzenia. W przeciwnym razie ryzykujesz, że nie zdobędziesz świątecznego wystroju, ale świąteczny bałagan, próbując umieścić ozdoby świąteczne między wieloma naczyniami kuchennymi.

Pomysły na noworoczny wystrój kuchni

Jeśli bandażujesz drzwi lodówki szeroką wstążką i zawiązujesz piękną kokardkę, będzie ona przypominać ogromny prezent noworoczny. To oryginalne urządzenie dekoracyjne rozpocznie transformację kuchni i stworzy w niej świąteczną atmosferę.

Nowy Rok w Nowym Jorku: Najlepsze prezenty świąteczne

DIY prezent i pomysły na dekoracje na Nowy Rok

Iglaste girlandy na szafkach

Jeśli meble kuchenne nie spoczywają bezpośrednio na suficie, rozłóż na nich piękne girlandy z drewna iglastego. Ten wystrój i wygląda spektakularnie, a na pewno nic cię nie skrzywdzi.

Dodatkowe akcesoria dekoracyjne w kuchni będą tylko przeszkadzać, więc musisz zmienić zwykłe artykuły gospodarstwa domowego w noworoczny wystrój. Na przykład można zastąpić stare pinezki, ręczniki i obrusy nowymi, tematycznymi wzorami wakacyjnymi. To samo dotyczy potraw - oczywiście nie wszystkich, ale kilka filiżanek i talerzy z jeleniem i bałwanami na farmie po prostu nie przeszkadza. I praktyczny i świąteczny!

Ułóż małe wazony z noworocznymi ciastkami w kształcie, piernikami i paskami w różnych miejscach. Te urocze kompozycje będą jednocześnie służyć jako świąteczny wystrój i smakołyki dla gości i członków rodziny. Spróbuj też przymocować wstążki do słodyczy i powiesić je na uchwytach szafek - pokochasz to!

Nasza opinia:

- Oczywiście, możliwe opcje noworocznego wystroju nie są ograniczone do powyższych. Jednak redaktorzy postawili sobie za cel nie wymieniać wszystkich istniejących technik projektowania, ale wybrać te, które rzeczywiście działają we wnętrzu kuchni. Na przykład tradycyjne świece lub festony są absolutnie bezużyteczne w wystroju pokoju, w którym słabe światła nie są bezpieczne. Aromatyczne oleje i saszetki są również bezużyteczne w okresie przed Nowym Rokiem, ponieważ zostaną utracone w różnorodnych zapachach przygotowywania potraw. Jeśli chodzi o różne kompozycje dekoracyjne, w warunkach standardowej małej kuchni, będą one po prostu ingerować w czynności kulinarne, co jakiś czas podchodząc do ręki.

Wskazówki dotyczące zdobienia stołu noworocznego

Udana paleta kolorów samego wystroju może stworzyć świąteczny nastrój przy stole. Ważne jest jednak, aby wszystkie szczegóły serwowania były w odpowiednich kolorach. Zalecamy wybranie jednej z następujących kombinacji, aby zaprojektować stół noworoczny:

  • biały, czerwony i zielony. Klasyczna wersja, oparta na skojarzeniach z igłami, śniegiem, ogniem i prawdopodobnie kostiumem Świętego Mikołaja. Wygrana, aby stworzyć świąteczną atmosferę Nowego Roku;
  • białe odcienie serwujące. Biały stół zawsze wygląda szczególnie uroczyste. Doskonale wpasuje się w każdy styl wnętrza. Aby upewnić się, że wszystkie szczegóły serwowania nie łączą się w jedną białą plamkę, zaleca się użycie najbardziej zróżnicowanych tekstur;
  • biały i czerwony. Spektakularne ustawienie stołu w oparciu o kontrast kolorów i wszystkie te same skojarzenia świąteczne.
  • biały ze złotem. Jak świętować Nowy Rok, więc go wydaj. Dlatego otoczenie się złotymi (lub przynajmniej imitującymi złoto) przedmiotami nie będzie przeszkadzać;
  • biały ze srebrem. Jedna z najbardziej wyrafinowanych i błyskotliwych (dosłownie) opcji serwowania. Kojarzymy biały kolor ze śniegiem, a srebro - z jego blaskiem w słońcu.

W jednej kompozycji możesz zebrać wszystkie symbole świąt noworocznych: gałęzie iglaste, świece, bale choinkowe, figurki postaci z bajek. Taka technika dekoracyjna wygląda bardzo imponująco i zaskakująco wpływa na ogólny wygląd porcji, czyniąc ją naprawdę świąteczną.

Jako oryginalne pierścienie na serwetki tematyczne można użyć wstążek, małych ozdób świątecznych, szyszek sosnowych lub igieł sosnowych. Ponadto w sklepach internetowych można kupić kręcone pierścienie w postaci znaków. Taki drobiazg nie tylko z powodzeniem uzupełni świąteczną oprawę stołu, ale także pokaż gościom, że poważnie podeszliście do kwestii wystroju.

Krzesła służą również jako część noworocznej kompozycji bankietowej. Udekoruj swoje plecy wstążkami, bombkami lub okładkami z tematycznym nadrukiem, a Twój świąteczny stół będzie wyglądał wspaniale nie tylko blisko, ale także z drugiego końca pokoju.

Loading...