Porady i pomysły

Przygotowanie do Nowego Roku: jak sprawić, aby Twój dom był świąteczny w 6 krokach

Możesz udekorować cały dom na Nowy Rok w zaledwie sześciu krokach. Przygotowaliśmy dla Państwa wybór najciekawszych, naszym zdaniem, technik dekoracyjnych, które pomogą przygotować wnętrze na święta.

Kiedy myślimy o tym, jak udekorować swój dom na Nowy Rok, przede wszystkim przychodzą na myśl obrazy zdobionej choinki i świetlistych girland ... To nudne! W tym roku oferujemy nowe podejście do projektowania świątecznego wnętrza: znajdź alternatywę dla tradycyjnych akcesoriów i stwórz jasne akcenty dekoracyjne. Aby to zrobić, musisz „przejść” tylko sześć kroków.

1. Zamień lodówkę na prezent noworoczny

Aby być naprawdę oryginalnym, zacznij dekorować mieszkanie nie z salonu, ale z kuchni. Wyobraź sobie, jak elegancka będzie wyglądać zwykła lodówka z szeroką wstążką prezentową. Tak wykonana prosta dekoracja wygląda niezwykle efektownie, oryginalnie i modnie. Tutaj znajdziesz więcej tajemnic modnego wnętrza sylwestrowego.

Nasza opinia:

- Kontynuując temat wstążki w noworocznym wystroju kuchni, można ozdobić szafkami paski tkaninowych szafek, oparcia krzeseł i gzymsów. Oprócz estetyki ta metoda dekoracji ma jeszcze jedną ważną zaletę dla przestrzeni kuchennej - nie przeszkadza.

9 rzeczy, których nie chcesz otrzymywać w prezencie

Jak ozdobić choinkę: designerskie zabawki z cenami i adresami sklepów

2. Zrób drzewo alternatywne

Jeśli nie jesteś obcy doświadczeniom smutnego losu iglastych zielonych piękności, możesz odmówić zainstalowania tradycyjnego świerka. Oryginalny panel ścienny z kul, koralików, girland i wstążek będzie stylową (i co najważniejsze - humanitarną) alternatywą dla żywego drzewa. O tym, jakie inne techniki dekoracyjne pomogą Ci stworzyć świąteczny nastrój bez użycia choinki, przeczytaj tutaj.

3. Zrób ekskluzywne świąteczne zabawki z dziećmi

Nic nie pomaga w stworzeniu świątecznego nastroju, jako wspólnych działań twórczych, w które zaangażowani są wszyscy członkowie rodziny. Sprawdź szuflady i szafki na stare guziki, koraliki, wstążki lub dmuchane żarówki. Wszystkie te niepotrzebne na pierwszy rzut oka rzeczy pomogą Ci stworzyć wyjątkowe ozdoby świąteczne, które będą wyglądać świetnie w każdym pokoju. Więcej pomysłów na tworzenie domowych ozdób świątecznych znajdziesz tutaj.

Co zrobić z korkami do wina, które pozostały po wakacjach

5 najpopularniejszych kwiatów doniczkowych, które dają na Nowy Rok

4. Pomaluj okno w pokoju dziecinnym

Malowanie okien to spektakularna technika dekoracyjna. Obecnie istnieje wiele opcji kolorów na szkle i zestawach do tworzenia tymczasowych witraży.

Jeśli jednak nie jesteś profesjonalnym artystą, nie spiesz się z malowaniem szkła w salonie lub kuchni. Ale pokój dziecięcy jest idealny do kreatywnych noworocznych eksperymentów. I nawet jeśli płatki śniegu okażą się trochę niezdarne, a postać Świętego Mikołaja będzie przypominać rysunek ucznia trzeciej klasy, młodzi mieszkańcy pokoju będą nadal nieopisanie zadowoleni z twojego przedsięwzięcia, zwłaszcza jeśli pozwolisz im wziąć udział w jego realizacji.

Jak inaczej udekorować przedszkole na Nowy Rok, przeczytaj tutaj.

5. Wyposaż ozdobny kominek

Dzięki hollywoodzkim filmom kominek ozdobiony skarpetami i gałązkami iglastymi od dawna jest symbolem świąt noworocznych, nie mniej jasnych i rozpoznawalnych niż choinka. Jeśli masz kominek - gratulacje. W przeciwnym razie zalecamy wyposażenie dekoracyjnego portalu kominkowego w mieszkaniu, który przy okazji ma jeszcze większy potencjał dekoracyjny niż funkcjonalny kominek.

Przeczytaj więcej o wystroju fałszywych dekoracji tutaj.

6. Użyj tematycznego zakresu kolorów.

Zmiana palety kolorów zawsze pociąga za sobą zmianę nastroju wnętrza. Dlatego, aby dać swojemu domowi lub mieszkaniu świąteczny nastrój, powinieneś, jeśli to możliwe, wypełnić pokoje tradycyjnymi noworocznymi kombinacjami kolorystycznymi związanymi ze śniegiem, igłami sosnowymi, kostiumem Świętego Mikołaja i tak dalej.

Fabuła zimą: 19 pomysłów na wystrój Nowego Roku

Dekoracyjna choinka zrób to sam: lekcja mistrzowska dla rodziców z dziećmi

Jeśli podstawowe odcienie wnętrza nie są połączone z biało-zielono-czerwonym wystrojem, wystarczy użyć świątecznych kombinacji kolorów w projekcie noworocznego stołu. Przeczytaj więcej o tym i innych tajemnicach świątecznego stołu tutaj.

Loading...