Apartamenty i domy

Blask historii: ironiczny remake majątku ubiegłego wieku

Czy jesteś zmęczony nudnymi szarymi wnętrzami w stylu „mieszkasz tu, a potem umierasz”? Witamy w nowym domu Stephena Favreau, projektanta bez granic i uprzedzeń. Jest coś do zobaczenia

Projektant Stephen Favreau, właściciel tego niezwykle jasnego dworu, uznaje się, że jako takie granice dozwolone dla niego nie istnieją. I wnętrze jego własnego domu w mieście Chelsea (Vermont) - dowód na to.

Dom wybudowany prawie 200 lat temu został zbudowany w stylu kolonialnym i był w stanie przyciągnąć nowych właścicieli tylko z przestronnymi pokojami i dużymi oknami. Dlatego, tworząc wygląd osiedla, projektant wszedł w trudny i, sądząc po wynikach, bezkompromisowy spór z mroczną fasadą budynku, zamieniając jego wewnętrzną esencję w nieco szalone, oburzające kolory wiecznego urlopu.

Stephen Favreau Z uśmiechem twierdzi, że tworząc wnętrze, inspirował się wyłącznie historią i lokalnymi osobliwościami. Na przykład pierwsi właściciele tego domu w XIX wieku wkleili także tapetę w holu w holu wejściowym. To prawda, że ​​był pionowy i nieco bardziej nudny. A dywan lamparta na schodach nie wyglądał tak: wspiera naturę za oknami.

Nasza opinia

Żonglowanie ornamentami i stylami najlepiej pozostawić profesjonalistom, ale stworzenie jasnego akcentu ze starych mebli jest w pełni zdolne do każdego właściciela domu, który może trzymać pędzel w ręku. Spójrz na turkusowe krzesła w jadalni. Nie jest tak trudno zrobić coś podobnego własnymi rękami, ale aby organicznie dopasować tak jasne przedmioty do wnętrza, trzeba się przygotować. Odcień tapicerki lepiej jest zbliżyć do koloru ścian, ale u podstawy krzeseł warto podnieść kilka akcesoriów, aby dopasować je do odcienia.

I tak - we wszystkim: każda rzecz ma swój cel i jasne uzasadnienie bycia w domu. W szczególności w salonie wisiał portret prymitywnej damy, aby był zły na olśniewające pomarańczowe ozdoby i akrylowe stoły. I tutaj jest tradycyjny stół jadalny w najlepszych tradycjach rolniczych (chociaż jest to szkło) i wiele, wiele kłód do kominka ... na tapetę w kuchni.

Obejrzyj film: Blask Odrzywół - historia (Wrzesień 2019).