Porady i pomysły

Mała łazienka: 5 bezpiecznych wskazówek dotyczących wyposażenia

Jak umieścić pralkę w łazience bez większego uszkodzenia terenu, zorganizować suszarkę do prania, toaletę, umywalkę, prysznic, a nawet pomieścić się tam? Jeśli uważasz, że mała łazienka nie może funkcjonować, obalimy tę opinię, mówiąc, jak zrobić ją przestronną.

Łazienka to miejsce, w którym na jeden metr kwadratowy jest wiele rzeczy niezbędnych w życiu codziennym. Ze względu na brak miejsca czasami niemożliwe jest utrzymanie porządku, ale oczywiście istnieje wyjście z każdej trudnej sytuacji i oferujemy pięć wskazówek.

5 najlepszych materiałów wykończeniowych do łazienki

Mieszkanie 32 metry: sypialnia, kuchnia, szafa, łazienka i miejsce do pracy

Prysznic lub wanna

Pierwszą rzeczą, która od razu przychodzi na myśl, jest zastąpienie wanny w kabinie prysznicowej w celu bardziej racjonalnego wykorzystania przestrzeni. A potem trwa wieczna konfrontacja między tymi dwoma „gigantami” w łazience. Aby rozwiązać dylemat, pamiętaj, jak dawno temu wygrzewałeś się podczas kąpieli. Jeśli jednak okazało się, że odpowiedź brzmi: „dosłownie wczoraj”, to istnieje możliwość zaoszczędzenia dla ciebie również cennego kwadratu - jest to miska do kąpieli lub tzw. Długość tych wanien jest niewielka, ale, podobnie jak pełnowymiarowe odpowiedniki, pozwalają w pełni zanurzyć się w wodzie - są głębsze. Taka oferta kąpieli Vitra, Szkło Projektowanie, Agape.

Jak przydatne są miejsca pod zlewem? Konieczne jest, aby co najmniej mały postument znajdował się na dole, co pozwoli na umieszczenie w nim środków czyszczących i innych przedmiotów. Ponadto można łatwo zainstalować zlew nad pralką, a korzyści producentów oferują szeroki zakres pierwszy i drugi, dzięki czemu zawsze możesz wybrać odpowiedni rozmiar i kształt.

Jeśli nie jest ważne, abyś miał duży zlew, możesz skorzystać z kompaktowego narożnika, który będzie niewidoczny, a jednocześnie wykona przypisane mu funkcje.

Ta jednostka znajduje się w każdym mieszkaniu, ale czy sądziliśmy, że nie jest to standardowy rozmiar, ale kompaktowy? Podwieszane toalety mają kilka zalet w porównaniu do zwykłych dla nas. Pierwszą rzeczą, która natychmiast przyciąga wzrok, jest brak podstawki na kubek. Pusta przestrzeń, oczywiście, nie pozwoli na umieszczenie stolika nocnego, ale wizualnie odciąży objętość i wyeliminuje potrzebę powtarzania wszystkich konturów muszli klozetowej podczas czyszczenia.

Drugą zaletą jest ukryta spłuczka, która jest zamontowana w specjalnej konstrukcji za ścianą. Tak więc na przykład toaleta 5G84 Hygienic Flush bezbodkovy z Guvstasbergco oprócz zwartości ma - co jest ważne dla łazienki - również dobre wskaźniki higieniczne. Dzięki konstrukcji bez trudno dostępnych wgłębień przy każdym rozładowaniu, woda myje całą wewnętrzną powierzchnię misy, a brak obręczy zapobiega rozwojowi drobnoustrojów.

Moje światło, lustro, powiedz: gdzie cię umieścić? Rozważ ten element nie osobno, ale razem z wiszącą szafką, na której drzwiach będzie jedna. Wewnątrz możesz zrobić wygodne uchwyty na przedmioty, których często używamy, takie jak szczoteczki do zębów.

Wykorzystaj w pełni rogi

Łazienka ma co najmniej cztery rogi: używaj ich mądrze. Zainstaluj ułożone półki obok prysznica, gdzie będą przechowywane szampony, żele pod prysznic, zmywaki i wszystko, czego potrzebujemy podczas zabiegów na wodzie. W przeciwległym rogu można umieścić wieszak na ręczniki.

Loading...