Porady i pomysły

Wykończenie ściany z cegły: 5 sztuczek, kilka technik i przykładów

Ściana z cegieł we wnętrzu jest modna i bardzo stylowa. Ale co, jeśli twoje mieszkanie w ogóle nie jest loftem? Nawet jeśli twój dom jest wykonany z drewna, istnieje kilka sposobów naśladowania cegły, aby nikt nie zauważył różnicy.

Idealnie wygląda to tak: ściana jest oczyszczona z gipsu, pod nią znajduje się wspaniały mur, jest nieco uporządkowany, pokryty matowym lakierem - a teraz wnętrze stało się ciepłe, tajemnicze i bardzo stylowe. W rzeczywistości, jeśli zdecydujesz się to zrobić w miejskim mieszkaniu, nie można założyć, że pod górną warstwą farby i wykończeń znajdziesz szlachetną cegłę lub beton - ręczniki i dziury prowadzące do sąsiadów. Dlaczego nie udawać, że jedna ze ścian jest z cegły? To proste, jest kilka interesujących sposobów, a wynik cię zaskoczy.

1. Tapeta pod cegłą

Dzięki nowoczesnej technologii druku cyfrowego producenci tapet nauczyli się naśladować najważniejszą rzecz - fakturę cegły i specjalny rytm muru. Cegły mogą być nawet szorstkie w dotyku i wyglądać na rozdrobnione, popękane pod wpływem pogody i czasu. Grubość ściany w tym samym czasie nie zmienia się o centymetr. Jedynym problemem jest to, że głośności i nierównej powierzchni tapety nie można wiernie przedstawić w stu procentach. Ale jeśli nie uznasz wnętrza za szkło powiększające, efekt jest piękny. Ponadto jest to najbardziej opłacalna opcja.

2. Cegły z pianki

Tak więc, jeśli zadaniem jest przedstawienie nierównej powierzchni ceglanego muru, ale użycie materiału jest nieco bardziej miękkie i lżejsze niż spalona glina, wtedy piana nagle przyjdzie nam z pomocą. Tak więc nazywamy klasę materiałów ze spienionych tworzyw sztucznych, na przykład polistyren spieniony. Łatwiej to powiedzieć: można je znaleźć w dużych pudełkach pod meblami i urządzeniami gospodarstwa domowego, chroni je przed uszkodzeniem. Inna opcja - panele sufitowe, gładsze i gęstsze, mniej kruche. To proste: wycinamy cegły, naprawiamy je klejem do płytki, przerabiamy papierem ściernym, aby nadać teksturę, i malujemy w pożądanym kolorze.

Nasza opinia:

- Lepiej jest, aby rozmiar bloku był jak najbardziej zbliżony do rzeczywistych standardowych parametrów czerwonej cegły - jest to 240 na 115 milimetrów. Pozostaw niewielką lukę między „cegłami”, 1–1,2 mm - można ją pomalować innym tonem. Przed pomalowaniem ściany zabarw ją pianką, aby podkreślić fakturę akrylu. A w finale spróbuj postarzać powierzchnię kredą lub plamami białą farbą rozcieńczoną wodą.

2. Ceglana ściana wykonana z tektury

Jeszcze bardziej nieoczekiwanym materiałem na fałszywe ręce jest zwykły karton, idealnie pofałdowany, o wyraźnej teksturze. Jest to stosowane na przykład w opakowaniach jaj. Oczyść powierzchnię, przygotuj „cegły” i przyklej je, na przykład, klejem PVA lub gorącym klejem za pomocą oznaczeń. Teksturę można uczynić jeszcze bardziej interesującą za pomocą decoupage: umieść cienkie papierowe serwetki na tekturze, rozłóż je klejem i stwórz nierówności, szwy i fałdy twardą szczotką. Gdy cała kompozycja wyschnie, pomaluj ścianę i pomaluj ją.

4. Cegły gipsowe

Wszystko jest bardzo proste - zaznaczamy szwy na przygotowanej i oczyszczonej ścianie paskami taśmy klejącej. Z góry nakładamy tynk, kit wymieszany z piaskiem lub nawet klej kaflowy z dodatkiem farby. Po wyschnięciu mieszanki usuń taśmę klejącą. Po stwardnieniu powierzchnię można obrobić papierem ściernym i pomalować na dowolny kolor - ton najlepiej jest nakładać nie pędzlem, lecz gąbką, podkreślając matową i nierówną fakturę ściany.

5. Licówki z cegły

Najbardziej prawdopodobną opcją jest kamień dekoracyjny „pod cegłą”. Każdy element jest wykonany oddzielnie od mieszanki gipsu i cementu oraz najdroższych wersji - nawet z wypalanej gliny. Dogodnie jest to fornir, czyli cienka i raczej lekka płyta imitująca nierówną i szlachetną powierzchnię prawdziwej cegły. Niezależnie od tego można wykonać coś podobnego, na przykład z polerowanego drewna lub nawet tworzywa sztucznego. Dlatego lepiej jest udekorować małe części ściany.

Nasza opinia:

„Jeśli ściana jest jasno oświetlona, ​​jej nienaturalne pochodzenie będzie bardziej oczywiste”. Obietnica naturalności - staranna praca z fakturą i starzenie się kredy i farby, które ukryją małe plamy. Jeśli ściana jest duża i nie planujesz niczego zmienić w najbliższej przyszłości, wybierz niezawodny sztuczny kamień. Ale jeśli tylko chcesz sobie wyobrazić, jak cegła będzie wyglądać we wnętrzu i lekko odświeżyć wystrój, możesz eksperymentować na małych powierzchniach: karton i piankowe cegły są łatwe do rozmontowania.

Loading...