Apartamenty i domy

Dom mody pod kątem

Australijscy architekci stworzyli wnętrze, w którym można nie tylko żyć, ale także rozwijać się kulturowo. Obiekty sztuki tutaj nie są brane pod uwagę, jedna klatka schodowa jest warta czegoś! To tylko galeria sztuki współczesnej, a nie dom.

Jak przekształcić budynek mleczarni w galerię sztuki współczesnej? Bardzo prosty - zaopatrz się w białą farbę i zainspiruj pomysł kilku architektów z bogatą wyobraźnią. Specjaliści od Adrian Amore Architects świetne dopasowanie.

Zobacz, co zrobili w West Melbourne! Potężne kształty geometryczne mogłyby zainspirować świętą grozę, gdyby nie białe tło, przy braku jasnych akcentów minimalistyczne meble spowodowałyby nudę, a wyrafinowanie pomysłów wydawałoby się zbyt „syntetyczne”, gdyby autorzy zaniedbali naturalne materiały.

Tworzenie arcydzieła nie jest takie proste, choć jego struktura jest całkowicie elementarna. Na parterze, urządzone w czerni i bieli z pojedynczymi jasnymi akcentami, znajdują się pomieszczenia ogólnodostępne, na drugim piętrze znajdują się sypialnie. A między nimi - główna idea tej rzeźbiarskiej kompozycji: schody.

Dzięki grze światła i cienia, a także wspomnianemu wyżej białemu kolorowi, powstaje iluzja ciągłego ruchu skręconych form w przestrzeni. Masywne i lekkie, rzeźbiarskie i funkcjonalne, styl i piękno - to wszystko tajemnice tego wnętrza. To proste!

Opinia redakcyjna:

- Rysunki tego projektu nie znajdziemy dla Ciebie. Ale jest jeden pomysł dla wszystkich aspirujących do stylowego i strukturalnie prostego wnętrza. Pomysł składa się z dwóch części. Pierwsza to paleta, powinna być prosta: czarno-biała, szaro-niebieska itp.

Druga część jest trudniejsza, są to akcenty - teksturowane, jasne, niezwykłe przedmioty mogą mieć najróżniejsze przeznaczenie: jasnozielony rondel, czerwone krzesło, lustro w złotej ramie lub jasny plakat będą idealnie pasować do minimalistycznych, ściśle funkcjonalnych mebli.

Po prostu podążaj za bezpośrednią proporcją liczby akcentów i wielkości pomieszczenia - im mniejszy pokój, tym mniej szczegółów.

Obejrzyj film: 457. Profesjonalne centra obróbcze CNC Professional CNC machining centers (Grudzień 2019).

Loading...