Apartamenty i domy

Idealny domek: mały dom, który ma wszystko

Zima jest w pełnym rozkwicie - nadszedł czas, aby pomyśleć o projekcie domu letniego. Jak kompaktowo wykorzystać przestrzeń małego domku? Ważne jest, aby wszystko zaplanować tak wygodnie, jak to możliwe, jak w przykładzie, który przyjrzymy się dzisiaj.

Ten mały dom znajduje się w Ameryce, jego powierzchnia wynosi tylko 26 metrów kwadratowych. Projekt obejmował architekta Chris Heininge. Spędził 20 lat w Japonii i zobaczył, jak skutecznie wykorzystują tam przestrzeń życiową. Chciał przenieść to doświadczenie do swojego kraju. Ten mały dom był pierwszym z serii takich budynków, które w Stanach Zjednoczonych zbudowały już ponad 100 sztuk.

Mniej tym lepiej

Coraz częściej są wnętrza urządzone w nowoczesnym japońskim stylu. Ich popularność wynika z kompaktowości i harmonijnego rozmieszczenia wszystkiego, co potrzebne w małej przestrzeni. Jednocześnie Japończykom udaje się zrobić to tak skutecznie, że wnętrza nie wyglądają na zaśmiecone. Jaki jest sekret ich sukcesu?

Idea tradycyjnego japońskiego minimalizmu z wypełnieniem każdej wolnej przestrzeni jest bardzo dobrze stosowana w małych pomieszczeniach o niestandardowych układach. W przeciwieństwie do wnętrz zachodnich, japoński styl pozwala na łączenie się z minimalnym zestawem mebli. Najważniejsze jest, aby wybrać taki, w którym są dodatkowe systemy pamięci masowej.

Musisz także porzucić bogactwo biżuterii i tekstur we wnętrzu. Przy rejestracji pokoju warto pamiętać, że głównym zadaniem jest maksymalne uwolnienie obszaru, który nawet mały pokój wyglądał przestronnie, a nie zaśmiecony. Z tego wynika, że ​​styl japoński jest idealny do projektowania małego domku.

Miejsce pod schodami

Osobliwością japońskiego wnętrza jest praktyczność i funkcjonalność. Na przykładzie tej małej daczy widzimy, jak zwarta jest przestrzeń pod schodami. Tutaj mieści się mała narożna kuchnia z kuchenką, zlewem i sprzętem. Obszar roboczy jest dodatkowo oświetlony, więc gotowanie tutaj jest całkiem wygodne, zwłaszcza że jest to domek letni.

W grę wchodzi wolna przestrzeń pod schodami, jest też miejsce na nowoczesny mini kominek. Ciepłe, wygodne i funkcjonalne. Wykorzystanie doświadczenia Japończyka we wnętrzu małego rosyjskiego wiejskiego domu jest całkiem realne.

Drugi poziom

Pomimo niewielkiej wysokości budynku pokój podzielono na dwa poziomy. Umożliwiło to umieszczenie na dole mini-salonu połączonego z kuchnią i przeznaczenie miejsca na miejsce do cumowania z góry. Japońskie wnętrze wyróżnia się zwięzłością i powściągliwym pięknem. Główny nacisk w tej części domu położony jest na łóżku z pięknymi tkaninami i ozdobnymi poduszkami. Kolorystyka jest tak dobrana, aby wnętrze wyglądało spokojnie i świeżo.

Nasza opinia:

- Partycja między poziomami jest praktycznie nieobecna, co wizualnie czyni pokój bardziej przestronnym. Aby zaoszczędzić miejsce i pieniądze, potrzebne było miejsce na czele łóżka. Tak więc zamiast kredensów i szafek nocnych zainstalowano systemy przechowywania z szufladami.

Postaw na naturalność

W tradycyjnym japońskim stylu nacisk kładzie się na naturalność i naturalne materiały, te same wymagania są stawiane przy tworzeniu rosyjskich domów wiejskich. Integralność i harmonia z naturą w tym wnętrzu tworzy drewno, naturalne tkaniny, szary kolor w przedmiotach. Podkreśla to piękno w minimalistycznym stylu. Dozwolone są przedmioty dekoracyjne. Na przykład małe figurki (posągi), jak w tym domku letnim, wspierają wspólny styl w przestrzeni.

Źródłem życia jest światło

Udekoruj okna w japońskim wnętrzu jest również konieczne w minimalistycznym stylu. Lepiej odrzucić zasłony i zasłony, ponieważ światło jest źródłem energii życiowej. W tym przypadku przepływ światła dziennego zapewniają szklane drzwi, a także okna z trzech stron domu. Ta technika wizualnie sprawia, że ​​przestrzeń jest jasna, przewiewna i łączy się z naturą. Niestandardowe formy okien nadały pomieszczeniu wyjątkowość i piękno.

Nasza opinia:

- Jeśli ściany w pomieszczeniu mają nieregularne kształty, zaleca się stosowanie łukowych, okrągłych lub trapezowych okien. Więc wizualnie równoważysz przestrzeń. Warto jednak wziąć pod uwagę, że mniej światła przechodzi przez okrągłe okno. Dlatego lepiej jest zainstalować takie opcje w połączeniu ze standardowymi.

Łazienka w kraju zamiast letniego prysznica

Zwykle w ciepłym kraju wiele osób korzysta z letniego prysznica. Ale dlaczego nie skorzystać z interesującego pomysłu zorganizowania mini łazienki, jak w tym letnim domu? Tutaj również przestrzeń jest wykorzystywana maksymalnie. Dostępne są półki i uchwyty na ręczniki. Wybrane kompaktowe modele instalacji wodno-kanalizacyjnych. Dzięki temu można było idealnie dopasować wannę i toaletę na niewielkim obszarze. Aby pokój nie wyglądał zbyt ciasno, został wizualnie poszerzony o okna.

Nasza opinia:

- Domek powinien być miejscem, w którym spoczywa dusza. Dlatego powinieneś dbać o komfort tak bardzo, jak to możliwe, abyś mógł zwrócić uwagę na swój ulubiony ogród lub ogród.

Układ domu

Loading...