Apartamenty i domy

Piękny drewniany domek z tradycyjnym wnętrzem

Jak sprawić, aby drewniany dom był nowoczesny, wygodny i zapewniał jak najwięcej miejsca dla trzech pokoleń jego właścicieli? Mamy odpowiedź na to pytanie. Przeczytaj nasze materiały i zainspiruj się pomysłami.

Zawsze inspiruj wnętrza domów wiejskich na zdjęciu z zagranicznych portfeli, mają one inny charakter. Ten dom jest pełen norweskiego ducha i nastroju. Jest trwały, niezawodny i niezwykle piękny, jak cała norweska natura. Można jednak powiedzieć, że jest to jego część, ponieważ składa się z grubych kłód poddanych specjalnej obróbce.

Zaskakująco, na zewnątrz mała drewniana chata wewnątrz zamienia się w przestronne zakwaterowanie, które wygodnie mieści jadalnię, sypialnię, kuchnię i wiele innych. I tam jej właściciele mieszkają dobrze ze swoimi dorosłymi dziećmi i wnukami.

Norweski dom z bali z przestronnymi pokojami i wszystkim, co niezbędne do komfortowego życia, został zaprojektowany i wykonany przez studio projektowe. Arkitektfossland AS aw szczególności jego przywódca Elin Fossland (Elin Fossland).

Elin Fossland

Elin Fossland (Elin Fossland) - znana projektantka z Norwegii. Prowadzi małe studio projektowe Arkitektfossland AS, które specjalizuje się we wnętrzach apartamentów, domów wiejskich, domków, przestrzeni publicznych. Indywidualność wnętrz Elin polega na połączeniu nowoczesnego designu i zabytkowych elementów, uzupełnionych miękkimi i wyciszonymi dźwiękami. Arkitektfossland AS działa w Norwegii i poza nią.

arkitektfossland.no

Kiedy wejdziesz do tego domu, zdasz sobie sprawę, że jesteś trochę w innym świecie. I choć wszystko wydaje się być nowoczesne dla współczesnych, to jednak pozostaje nieopisane uczucie bajki lub zapomnianej starożytności. W głównym pokoju tej uroczej chaty znajduje się wysoki, sięgający od podłogi do sufitu kominek z łupków. Zapewnia domowi ciepło i romantyczne oświetlenie.

Gdy mieszkańcy tego norweskiego domu otrzymują telewizor lub po prostu rozmawiają, kominek oświetla pokój miękkim naturalnym światłem i daje ciepło. Przed kominkiem znajduje się dywan wykonany ze skór zwierzęcych, co nadaje wnętrzu jeszcze bardziej północny charakter.

Ta wyspa kuchenna doskonale radzi sobie ze swoim zadaniem, zapewniając możliwość przygotowywania potraw i przekąsek w głównej sali domu. Wyspa wykonana jest z wytrzymałego ciemnego dębu, który doskonale łączy się ze wszystkimi innymi elementami wnętrza. Oświetlenie zapewnia dwie wiszące lampy, które nie rozpraszają uwagi z samej wyspy.

8 drewnianych domów wybudowanych w niecały rok

Najnowszy i nieoczekiwany trend: spalone drewno

Jadalnia jest nieco powyżej głównego piętra. Pozwala to cieszyć się niesamowitymi widokami z przestronnego okna na całą ścianę. Jest też inny kominek, nadający pomieszczeniu klasyczną atmosferę norweskich domów. Oczywiście kominek pełni również funkcję ogrzewania i dodatkowego oświetlenia.

Kuchnia i salon

Otwarta kuchnia i salon są połączone w jednym pokoju. Jadalnia znajduje się bardzo blisko części wypoczynkowej i jest już oświetlona innym kominkiem, zapewniając ciepło i komfort.

Hol wejściowy jest wykonany ze starannie obrobionego drewna, które ma ciemny, ale naturalny kolor. Pokój prowadzi z salonu do głównej sypialni. Rejestrowanie ma na celu zapewnienie maksymalnej możliwej przestrzeni, ale jednocześnie wzmacnia cały dom.

Sypialnia w domu jest również wykonana w ogólnym stylu. Dodaje się tu tylko tekstylia w odcieniach szaroniebieskich. Pokój łączy w sobie spokój i ciszę we wnętrzu, które są tak niezbędne w sypialni.

Ta łazienka jest wyjątkowa. Ma wszystko: wannę, prysznic, półki na ręczniki i szafki do przechowywania. Ale najbardziej imponujące są dwie duże umywalki, które przyciągają wzrok swoją bielą na ciemnych ścianach całego domu.

Główne wejście przyciąga wzrok. Duże drewniane filary dodają splendoru tej pozornie małej chacie. Wygodne kroki prowadzące do drzwi wejściowych zapewniają doskonałą platformę do oglądania klasycznego norweskiego krajobrazu gór, lasów i nieba w ciepłym sezonie.

arkitektfossland.no; decoholic.org; digsdigs.com; Zdjęcie: Mona Gundersen

Obejrzyj film: Domek z bali Kamesznica - wnętrza (Grudzień 2019).

Loading...