Apartamenty i domy

Jak sprawić, by wnętrze było jasne: „żywy” przykład z Brazylii

Chcesz zmienić znajomy i znudzony wygląd swojego mieszkania bez globalnej przeróbki? Opowiemy Ci, jak brazylijski projektant Diego Revollo stworzył proste, ale oszałamiające wnętrze i podał wskazówki, które pomogą Ci to zrobić.

Ciepły klimat, egzotyczne owoce, czarujące karnawały i ogromna liczba różnych papug natychmiast wywołują skojarzenia z Brazylią. W tym kraju jest wiele interesujących rzeczy, ale ludzie są szczególnie podziwiani. Piękne, temperamentne i utalentowane, tworzą atmosferę, która uderza oryginalnością. Jednym z tych talentów jest projektant Diego Revollo (Diego Revollo)tworzenie świetnych projektów. Zapoznajmy się z jego pracą na konkretnym przykładzie.

Diego stworzył to mieszkanie w mieście São Paulo. Przestronna i jasna rezydencja o łącznej powierzchni 170 metrów kwadratowych była domem dla pary z dwójką dzieci. Nawet jeśli znajduje się w bogatej okolicy, wypada korzystnie w porównaniu z większością innych wnętrz sąsiedzkich.

Pracując dobrze nad układem - usuwając balkon i czyniąc go częścią salonu - projektant stworzył dodatkową przestrzeń, która jest po prostu znakomicie oświetlona światłem dziennym. Ogromne panoramiczne okno jest absolutnie uzasadnione, ponieważ klimat w Brazylii nie pozwala na jego zainstalowanie - jeśli tylko złodzieje się nie wspinali.

Neutralna gama beżowego koloru, która dominuje we wnętrzu, jest bardzo precyzyjnie rozcieńczona złotymi akcentami, które sprawiają, że wnętrze jest interesujące i nadaje mu połysk. Obfite wykorzystanie drewna dodaje ciepła i komfortu domowi.

Jeśli podłogi pokoi wykonane są głównie z trawertynu, wówczas kuchnia zachwyci miłośników przysmaków ciemnozieloną mozaiką. Jest także na ścianach, cudownie pasuje do ogólnej kompozycji. Pomimo ciężkiej pracy i wysokiej ceny, mozaika jest warta rozplanowania takiego obszaru. Jak mówią, wygląda to na milion.

Wskazówki dotyczące dodawania jasnych akcentów do wnętrza:

  1. W przypadku wnętrza o neutralnej kolorystyce możesz wybrać dowolny kolor jako akcent i może on być daleki od jednego.
  2. Zapamiętaj podstawową zasadę: kolor akcentu powinien wynosić około 10% całej kolorystyki pomieszczenia.
  3. Aby umieścić akcenty kolorystyczne, używaj mebli, tkanin, akcesoriów, powierzchni, a nawet całej ściany.

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 129 Ciemny salon - aranżacje wnętrz, program wnętrzarski (Wrzesień 2019).