Apartamenty i domy

Jak zrobić mieszkanie w skali szarożółtej: prawdziwy przykład z Vancouver

Szukasz ciekawych kombinacji kolorów dla swojego wnętrza? Następnie mieszkanie w odcieniach szarości i żółtego pomoże Ci być zainspirowanym, a także posłuży jako żywy przykład tego, jak najlepiej umieścić akcenty.

Wielu projektantów lubi używać szarości, ponieważ jest praktyczna, szlachetna, ma ogromny potencjał, wizualnie rozszerza przestrzeń i nie nudzi się z powodu swojej neutralności. Żółty we wnętrzu daje słoneczny nastrój, ożywia i tworzy atmosferę ciepła. Połączenie tych dwóch kolorów - zrównoważonej harmonii i standardu równowagi.

Pomimo faktu, że większość projektantów stara się uniknąć takiej kombinacji ze względu na trudność utrzymania równowagi między kolorami, w jednym z wieżowców w Vancouver miejscowym rzemieślnikom udało się stworzyć imponujące wnętrze miejskie w takiej skali.

Zgodnie z podstawową zasadą stosowania kombinacji kolorów żółtego i szarego, projektanci nie wybrali żadnego z nich w podstawowej dekoracji podłóg, ścian lub sufitów, ale jako podstawę przyjęli neutralną biel. To naprawdę opłacalne rozwiązanie, które dodaje lekkości i lekkości przestrzeni. Rozcieńcza również obecność czerni, która doskonale pasuje do wszelkich wariantów kolorystycznych.

Szczególną uwagę należy zwrócić na ustawienie studia. Duży i jasny pokój z panoramicznymi oknami jest wypełniony naturalnym światłem, a właściwie ułożone akcenty w tym świetle wyglądają bardziej korzystnie niż podwójne. Starannie umieszczone talerze z cytrynami i limonkami w różnych odcieniach na stole jadalnym są nie tylko niezwykle atrakcyjne, ale także dają wspaniały aromat.

Z biura otwiera się wspaniały widok na miasto, w którym specjalną ozdobą jest elegancko zastosowana mapa miasta. W zasadzie w tym mieszkaniu trudno znaleźć rzeczy w kolorach różniących się od podstawowych kolorów wnętrza. Ale najbardziej interesujące jest to, że absolutnie nie jest denerwujące, ponieważ wszystko jest raczej jednolite i wygląda jak kompletny system, który cieszy oko.

Sypialnie nadal mają tę samą wyjątkową równowagę. Spokojna i relaksująca atmosfera jest rozcieńczona elementami żółtymi, przypominającymi beztroską zabawę i radość. W całym domu - drewniana podłoga, która doskonale nadaje się do kontrastowych kombinacji.

Łazienka jest wykonana w tych samych kolorach, co reszta mieszkania. Stylowy, drogi, nie nudny, wygodny w każdym nastroju, a co najważniejsze - praktyczny i na wszystkie czasy. W ten sposób można opisać ogólny wygląd tych apartamentów.

Wskazówki dotyczące dekoracji mieszkania w szaro-żółtym zakresie:

  1. Nie używaj żółtych i szarych jako głównych kolorów, lepiej dekoruj ściany, półki i podłogi w neutralnej palecie i weź te dwa kolory mebli i akcesoriów.
  2. Stwórz kontrast, aby wygląd był stylowy, podkreślony i podkreślony, w tym celu wybierz wyraziste odcienie żółtego i szarego. W przeciwnym razie kombinacja kontrastu nie będzie wyglądać nienaturalnie, będzie rozmazana i przyciemniona.
  3. Pamiętaj, aby dodać czarny i / lub biały. Jest to rodzaj pomostu między najbardziej pozornie niezgodnymi rozwiązaniami.
  4. Wybierz jedną paletę. Musi być bogaty lub wykonany w pastelowych kolorach. Jest to konieczne, aby nie tworzyć kontrastów, gdzie jeden kolor po prostu „zmiażdży” inny, i będzie można zapomnieć o zachowaniu jakiejkolwiek harmonii.