Apartamenty i domy

Trzy style w jednym mieszkaniu? Jest to całkiem możliwe: wnętrze w Los Angeles

Lubisz antyki i eksperymenty? Nie jesteś fanem nowoczesnego stylu we wnętrzu? Proponujemy zanurzyć się w przytulnej prowansalskiej atmosferze, stworzonej na tle amerykańskiego loftu i przyprawionej skandynawskimi elementami

Mieszanie stylów w nowoczesnych wnętrzach jest powszechne, więc zklektika - pole do najbardziej śmiałych eksperymentów. Najważniejsze - nie przesadzaj z detalami, aby wszystko wyglądało harmonijnie. Na przykład, jak w mieszkaniu z Los Angeles, zaprojektowanym przez projektanta Joan Mc Namamarr (Joan McNamara).

Właściwe tło jest kluczem do sukcesu.

Manly dyskretny i rufowy, kobiecy romantyczny i elegancki - tak można scharakteryzować to wnętrze. Duża przestrzeń, przestronne okna, unikalne antyki - wszystko wygląda bardzo ciekawie, przytulnie i ekologicznie.

Loft, Provence i Scandinavian - te trzy style są połączone pod jednym dachem. Odważny eksperyment łączący amerykański szyk, francuski urok i skandynawską prostotę. Jaki jest sekret sukcesu tak ryzykownej kombinacji?

Głównym osiągnięciem, podstawą tego wnętrza jest właściwie wybrane tło, czyli styl loftowy. Jest to idealna platforma do prezentacji interesujących starożytnych obiektów. I jest ich wiele!

Całe wnętrze przepełnione jest duchem przeszłości: eleganckie żyrandole, witrażowa lampa podłogowa w stylu „Tiffany”, lampy stołowe, różne postacie zwierząt.

Stary wózek piekarniczy znalazł niezwykłą aplikację - teraz służy jako półka na książki. Piękne meble wykonane z drewna, skóry i naturalnych materiałów świetnie prezentują się w przestrzeni i tworzą ciepłą atmosferę.

Nasza opinia:

- Szorstka dekoracja ścienna, duża przestrzeń, wysoki sufit z niesamowitym designem, szara podłoga korzystnie podkreślają wszystkie elementy wystroju i mebli. Są to znaki strychu, z którymi Prowansja i skandynawski styl są obok siebie.

Kuchnia w stylu prowansalskim

Centralne miejsce we wnętrzu jest zarezerwowane dla kuchni - to miejsce przestrzeni. Wygląda elegancko i romantycznie. Tutaj dominuje styl prowansalski. Jest charakterystyczny i podbija rustykalny, romantyczny smak.

Gospodyni ma przyjemność zaprezentować kolekcje miedzi i porcelany: naczynia, czajniki, garnki, figurki i niezwykłe butelki w wazonie. Kwiaty dodają niezbędnych akcentów do tego obszaru.

Obszar wokół pieca i zlewu jest podświetlony. Błyszcząca powierzchnia ceramicznego fartucha kuchennego przypomina cegłę i jest połączona w fakturę z szorstkimi tynkowanymi ścianami.

Biały kolor jest również w harmonii z obiektami wystroju i mebli w pokoju, podkreślając je.

Wyspa kuchenna oddziela jadalnię i salon. Trzy białe światła wiszące podkreślają ten obszar. Czarne stołki barowe podkreślają integralność przestrzeni.

Skandynawskie posiłki

W jadalni dominuje styl skandynawski. Jadalnia jest inna, bez względu na to, jak dziwnie to brzmi, z wyjątkową prostotą. Stół i krzesła mają kształt eleganckiego żyrandola zawieszonego na łańcuszku.

Tapicerka z naturalnego drewna i czarnej skóry doskonale pasuje do atmosfery strychu. Zielone akcenty w postaci kwiatów wprowadzają element natury do wnętrza.

Amerykański strych w salonie

W części dziennej dominuje strych, ale z elementami stylu skandynawskiego. Tutaj każdy mebel i wystrój jest wyjątkowy. W tej części przestrzeni wszystko dostosowuje się do odpoczynku i kontemplacji.

Aby podkreślić konstrukcję sufitu i zrównoważyć wnętrze, w tym obszarze wisiały ozdobne gwiazdy o dużych rozmiarach.

Szczególną uwagę należy zwrócić na stół z wymodelowanymi nogami. On sam jest unikalnym tematem przeszłości. Umieścił niezwykłe zabytkowe gadżety.

W pobliżu stylizowana lampa podłogowa witrażowa „Tiffany” - echo minionej epoki. Wykonuje jasny akcent, nawet jeśli nie jest dołączony. Został celowo umieszczony w oknie, aby stworzyć komfortową atmosferę i poprawić grę światła.

Promienie słoneczne padają na odcień witraży, co podkreśla piękno oprawy oświetleniowej. Światło, które przechodzi przez kolorowe szkło, zmienia przestrzeń i przyciąga uwagę.

Nasza opinia:

- Luksusowy dywan, owcza skóra z długim puszystym stosem i figura owcy organicznie pokrywają się i zapewniają ciepło i komfort w pomieszczeniu. Pomaga to zmiękczyć intensywne wnętrze w salonie.

Sypialnia: organiczna symbioza stylów

Powierzchnia sypialni oddzielona jest ekranem z naturalnego drewna. Jest to zgodne z innymi meblami, dodaje urody i lekkości oraz, co najważniejsze, tworzy intymną atmosferę.

W eklektyzmie istotną rolę odgrywają łączące się szczegóły, tak że przestrzeń nie wygląda jak mieszanka, ale wygląda całościowo. W sypialni możesz oglądać, jak jeden styl gładko przechodzi w drugi.

Część odkrytej ściany strychu jest zgodna z prostą i szorstką drewnianą skrzynią w stylu skandynawskim. To jest męskie.

Spokojne i delikatne nuty wnętrza dają kurtyny powietrzne, żyrandol i zabytkową, lekko zużytą komodę. Są to ślady prowansalskiego stylu i kobiecości. Brak dodatkowych szczegółów, tylko rodzinne zdjęcia i przyjemne w dotyku tkaniny. Aby pokój nie wyglądał nudno, na ścianę został dodany jasny akcent w postaci obrazu z napisami.

Uwaga!

  1. W eklektyzmie ważne jest tworzenie akcentów, wybór jednego podstawowego stylu tła i nie mieszanie więcej niż czterech rodzajów stylu. Wszystkie powinny być połączone jedną ideą. Następnie we wnętrzu można osiągnąć harmonię i integralność.
  2. W eklektycznym wnętrzu nic nie powinno być ze sobą sprzeczne, wręcz przeciwnie, istnieje zasada harmonijnego połączenia materiałów, faktury i koloru.
  3. Styl ten charakteryzuje się zaokrąglonymi, zakrzywionymi kształtami, użyciem tkanin, motywami etnicznymi oraz obecnością ozdobnych zabytkowych części i mebli.

To wnętrze uwzględnia wszystkie ważne elementy, dzięki czemu wygląda wygodnie i harmonijnie. Spróbuj i eksperymentuj! Stwórz swój wygodny styl!

Fotograf Laura Joliet (Laure Joliet)

Obejrzyj film: The Guy Who Didn't Like Musicals (Grudzień 2019).

Loading...