Apartamenty i domy

Szkic tygodnia. Minimalistyczny dvushka dla udanego moskiewskiego, 5 wskazówek na temat jego konstrukcji

Powierzchnia 61 m2Kuchnia 12,2 m2

Jak umieścić sypialnię, salon, kuchnię, dwie pełne szafy w dwupokojowym mieszkaniu o powierzchni 60 metrów kwadratowych? Nowoczesny minimalizm stanowił podstawę tego projektu, który łączy ruch, przestrzeń i elegancję.

Stwórz maksimum przestrzeni z minimalnym zestawem szczegółów - to było zadanie autora tego projektu. Julia Kirpichyova. Używała sprytnych sztuczek, biła lustra, używała wbudowanych świateł i wykorzystywała jasne odcienie. Jakie inne „chipy” ukrywają ten projekt?

Julia Kirpicheva, szef Johnson Design Studio

Johnson Design Studio to zespół profesjonalnych projektantów, architektów, projektantów i innych wykwalifikowanych specjalistów, którzy tworzą indywidualny wizerunek we wnętrzach.

Marzenia klientów

Klientem projektu był udany Moskal. Pragnęła wizualnego rozszerzenia przestrzeni. Ponieważ była przyzwyczajona do dynamicznego stylu życia, chciała otoczyć się nowoczesnymi wnętrzami. Do tego został wybrany popularny dziś styl minimalizmu.

Cechy planowania

Ponieważ powierzchnia dwupokojowego mieszkania jest stosunkowo niewielka, tylko 61 metrów kwadratowych, postanowiono połączyć kuchnię i salon. Jednocześnie możliwe było podzielenie pojedynczej przestrzeni, co zostało wykonane za pomocą przesuwnej przegrody. Na życzenie klienta powstały dwie małe garderoby - w sypialni i na korytarzu.

Julia Kirpicheva, projektantka:

- Jeden z warunków przebudowy - zapewnienie maksymalnej powierzchni łazienki. Ze względu na złożoną konfigurację pokoju udało nam się osiągnąć ten cel i uczynić go dość przestronnym.

Kolorowe rozwiązanie

Ponieważ celem projektu jest uczynienie przestrzeni bardziej wizualną, przy projektowaniu mieszkania zastosowano pastelowy kolor, gdzie odcienie beżowe i jasnobrązowe są odcieniami pomocniczymi.

Scenariusze oświetlenia

W salonie zastosowano połączenie światła punktowego i świetlnego sufitu: wbudowane światła i przezroczystą tkaninę, która delikatnie rozprasza światło, jednocześnie podnosząc sufity i zwiększając przestrzeń.

Korytarz jest oświetlony reflektorami i dekoracyjnymi kinkietami na lustrze. Co ciekawe, technika ta działa w celu zwiększenia światła w pomieszczeniu (dzięki odbiciu).

W kuchni, podobnie jak w salonie, zamontowano wbudowane oświetlenie. Aby podkreślić jadalnię, nad blatem zamontowano designerską oprawę oświetleniową. Flos Skygarden.

W sypialni rolę głównego oświetlenia pełnią wbudowane światła. Aby stworzyć intymną atmosferę, na stolikach nocnych umieszczono lampki stołowe, a na ścianie umieszczono kinkiety.

Wykonane na zamówienie

  • wezgłowie łóżka;
  • toaletka;
  • stolik do kawy;
  • zestaw kuchenny;
  • garderoby (sypialnia, korytarz).

Materiały i marki

Głównym materiałem do wykończenia minimalistycznego salonu był dekoracyjny tynk. Podłoga tutaj wykonana jest z płyt inżynieryjnych, została użyta w sypialni. Utrzymuje atmosferę prostoty i lekkości sofy Möbel & Zeit, który ma nowoczesny design i jest wykonany w kolorze białym, co zapewnia przewiewność wnętrza.

Ściany w sypialni i korytarzu pokryte są tapetami europejskich producentów. Do kuchni, balkonu i łazienki używane są porcelanowe płytki, a także płytki podłogowe i ścienne Płytki Johnsona.

Julia Kirpicheva, projektantka:

- Najcenniejszą rzeczą w tym projekcie jest jedność stylu. Podczas projektowania udało nam się zachować oryginalny pomysł i koncepcję całego wnętrza.

Porady Julii Kirpichyovej, aby stworzyć takie wnętrze

  1. Użyj neutralnych kolorów, ale ciepłych kolorów.
  2. W nowoczesnym wnętrzu i małych pomieszczeniach warto odmówić centralnego oświetlenia. Preferowane jest lepsze oświetlenie wbudowane.
  3. Dekoracyjne światło można dodać do kuchni, jako akcent we wnętrzu i stworzyć przytulną atmosferę. Zgodnie z zasadą - stół i abażur nad nim.
  4. Przy dekorowaniu wnętrz lepiej jest korzystać z wielkoformatowych obrazów: malarstwa, grafiki, plakatów - wizualnie zmienią skalę, określą środek pokoju, ale bagietkę lepiej użyć wąskiej (2-3 cm).
  5. Użyj do strefowych przesuwnych stref. W razie potrzeby mogą izolować jedną część pokoju, na przykład część sypialną. A także, jeśli chcesz, możesz ponownie wrócić do przestrzeni studyjnej bez dodatkowego wysiłku.

wizualizacje dostarczone przez Julię Kirpichevę

Loading...