Porady i pomysły

5 niezwykłych domów o jeszcze bardziej niezwykłych wnętrzach

Nie planujemy pokazywać odwróconych domów, które są dużo budowane. Podamy przykłady zupełnie wyjątkowych wnętrz w niezwykłych domach. Zobaczysz, co kreatywny architekt może zrobić w połączeniu z klientem

Odwrócone domy, które służą jako dobra przynęta dla turystów i mieszkania dla oryginałów, są naprawdę bardzo zbudowane. Ale trudniej zmienić zwykłe pomysły dotyczące wnętrza. Czego nie widzieliśmy, jakie fantazje i fantastyczne wnętrza nie spotkały się w Internecie!

Ale dzisiejsze przykłady zasługują na bliższe przyjrzenie się, choćby dlatego, że wszystkie są niezwykle szokujące. A jeśli nie są oburzające, są albo w wyjątkowej zgodzie z zewnętrzem domu, albo częściej kategorycznie nie odpowiadają temu. W tym przypadku styl każdego z pięciu wnętrz jest utrzymywany w najściślejszy sposób.

To wszystko jest możliwe! Zwłaszcza jeśli architekt-projektant i klient znajdą wspólny język. W kolekcji jest jednak jedno wnętrze, którego projektantem był sam dom. Ale zaczniemy od zrujnowanego budynku w górach, do którego dwóch profesjonalistów „miało rękę” - czas i kreatywnego architekta.

Nieoczekiwany czas

Przechodząc obok tego zniszczonego w czasie budynku, który wydaje się być opuszczony co najmniej ćwierć wieku temu, nie można sobie wyobrazić, że jest to stworzenie biura architektonicznego. Buchner Brundler (Buchner Bründler) ze Szwajcarii. Maestro maksymalnie wykorzystał fakt, że otrzymał czas i desperacką odwagę właściciela, który zgodził się na bezprecedensowy eksperyment.

Czy możemy nazwać ten styl „superloftem”? Czy „superloftowy minimalizm”? Lub spróbuj wymienić w tytule kraju i stylu ekologicznego? Naga faktura betonu, ostre krawędzie, sztywna geometria wszystkich form w pobliżu tekstury prawdziwie „dzikiego” kamienia ścian robią szokujące wrażenie. A kiedy szok mija, zaczynasz się zastanawiać - jak możesz mieszkać w tym domu?

Pytanie jest dobre, ponieważ nie ma tu nawet ogrzewania. Nad głową jest dach, jest woda (oczywiście istnieje system odwadniający - nic nie można powiedzieć o kanalizacji) i światło. Jest po prostu oszałamiający kominek, który wydaje się być nie, jest niesamowicie lakoniczny i bardzo trudny do stania wnętrze. Drzewo drzwi to żaluzja i prawie żadne meble, szkło (które, jak było, nie, ponieważ ramy są wpuszczone) już teraz wydaje się zbędne. Ale z zewnątrz ... Nic zbędnego, tylko upływ czasu, nieunikniony dla tworzenia ludzkich rąk.

W koordynacji z klientem dom wakacyjny Linescio stał się właśnie tym. Ekstremalny gospodarz planuje używać go wyłącznie jako „punktu tranzytowego”, a także rozkładać śpiwór na betonowej podłodze. Spotkaliśmy się oczywiście z grą w wiejskim domu, a nie z tym domem mieszkalnym, który jednak naprawdę istnieje.

Szare ściany ze studia Guermo Torresa

Ten dom, o własnym imieniu Monsta Black, został stworzony przez renomowaną brazylijską pracownię wnętrz. Torresy Guermo (Studio Guiherme Torres). Pokazywany jest tylko salon, reszta domu jest niedostępna dla fotografów. Ale to, co można zobaczyć, wystarczy, aby uzyskać wiele wrażeń i emocji.

Młody właściciel domu jest bezpośrednio związany z medycyną i do pewnego stopnia jest to również odzwierciedlone we wnętrzu. Dom, jak z polerowanego betonu i marmurowych prętów, pozostaje taki sam, jak na zewnątrz. Ale są wyjątki, które przynosi tutaj fantazja projektanta i zatwierdzona przez klienta (niektóre z nich zostały im zaoferowane) - meble i elementy dekoracyjne.

Jeśli przyjrzysz się bliżej, odbiór, z którego korzysta architekt i projektanci, którzy stworzyli projekt, stanie się oczywisty. Mianowicie: wewnętrzna objętość i masa sterylnej (sterylnej medycznie, parzystej, szarej, idealnej pod względem dokładności geometrycznej) różnych rodzajów mebli i dekoracji nie wydają się zauważać. Żyją w pobliżu, ale się nie pokrywają. Ale czy tak? Okazało się, że połączenie celowego strychu i całkowicie dekoracyjnego art deco (a czasem pop-artu)! Co najbardziej zaskakuje tym wnętrzem. Style wizualnie podkreślają się nawzajem. Nawet brudny (ten styl ma nazwę chebbi-chic), kiedy jasne dywany na podłodze wydają się być całkiem odpowiednie: nowy „spick and span” dywan zamieni to wszystko w szczerą parodię.

Istnieją trzy wyjątki: kolorowe szklane panele biurowe, talerze, ciężki rower (co może zrobić motocykl w salonie? Ale jest na swoim miejscu!) I obrazy należące do świata szarych samolotów i otworów.

Wygląd jest zwodniczy

Projekt nazywa się prosty - Hardiman Street - 2011 i wykonane przez studio Podróż kosmiczna życia, jest jasne, w którym roku. Sam domek, którego wygląd przez 100 lat w ogóle się nie zmienił i został starannie odrestaurowany podczas pracy, jego nowy świat wewnętrzny wcale nie jest typowy. Projekt pokoju, który jest częściowo studyjny, nie jest odpowiedni dla nikogo. Wykonany w stylu szczerze eklektycznym, łączy w sobie wiele rzeczy, ale nie klasykę, a nie różne nowoczesne artyści z Alfonsa Muchy.

Nawet powierzchowne spojrzenie pozwala podkreślić loft, minimalizm, high-tech, a nawet - spójrz na podłogi - styl ekologiczny. Wszystko to w pełni odpowiada tak zwanej estetyce thrashowej (estetyka śmieci). Dlaczego Ponieważ prawie wszystkie elementy wystroju można znaleźć na wysypisku. Jakie są jedyne stare, porzucone lemiesze pługów, zebrane w nietypowej instalacji na ścianie salonu-studia. Lub solidne metalowe blachy niespotykane w przestrzeni mieszkalnej, jak przesuwne drzwi na zawiasach z rzeźbionymi numerami. Ale salon pozostaje pełny, a nawet idealny salon!

To wnętrze można nazwać ostrym, jasnym i zimnym jednocześnie. Jest bardzo „wystawowy”, tylko wolontariusz prawdopodobnie będzie mógł w nim mieszkać. Ale jasne jest, że studio pracowało w koordynacji z klientem, który poszedł na spotkanie z konwencjami społeczeństwa w wyglądzie ich domu i pozwolił architektom i projektantom „całkowicie zejść” na wnętrze.

„Wnętrze Barbie” 96 lat

Studio projektantów Hgtvkto stworzył wnętrza starego domu w zachodniej części Toronto, musiał być bardzo trudny. 96-letni właściciel domu nie odszedł od nich o krok i praktycznie profesjonaliści musieli po prostu wizualizować swoje pomysły na idealny dom dla niej. Mimo podeszłego wieku, gospodyni jest w dobrym umyśle i dobrej pamięci, dlatego wcale nie jest zakłopotana stylem Barbie, który wybrała. Wręcz przeciwnie, to ona chciała je zdobyć.

Nawet kuchnia i piwnica (jak nazywają piwnice Anglosasi), wyposażona w salę kominkową, również kontynuuje linię ogólną. W tym przypadku wszystko działa w domu i wszystko jest idealnie czyste. A zasłony, marszczenia, falbanki, różne drobiazgi i całkowicie różowo-fioletowo-niebieski kolor dodają bajeczności i uśmiechów.

Trudno powiedzieć, że wnętrza są mroczne i nudne, prawda? W każdym z pomieszczeń, z trwałą ogólną linią estetyczną, jest coś własnego. Mówisz, że jest zbyt różowy i dla blondynki z żartów? Kiedy żyjemy do 96 lat, nasze gusta się zmienią. Ale nie wiem, czy będziemy mieli tyle energii i autoironii, co właściciel tego „domu Barbie”.

Podwójny niebieski dom na wyspie

Kanadyjska wyspa Magdalena nie jest bardzo gęsto zaludniona. A wszystkie domy tutaj są takie same, nie można odróżniać się od siebie na odległość. Ale na zlecenie jednego z właścicieli takiego niebieskiego domu, który został zakupiony w celu ucieczki z tętniącego życiem świata, mieszkanie studyjne nasycił wnętrze bardzo ciekawymi wnętrzami, które nie tylko kontrastują ze sobą ostro, ale także wspierają się nawzajem.

Pomysł był prosty - ekstremalna funkcjonalność, wykorzystanie drewna (polerowane i bielone) w dużych ilościach, zachowanie „morskiego” ducha tego obszaru. W takim domu powinien być samotny, ale spokojny. Izolacja od „wielkiej ziemi” z nowoczesnej Kanady - to właśnie chciał uzyskać klient. I on to zrozumiał.

Dzięki całej pozornej prostocie i swojemu domowi zabawek oraz jego dekoracji wnętrz wszystko odbywa się z najwyższą starannością i pełnym szacunku podejściem do szczegółów. Najwyraźniej właściciel jest perfekcjonistą i zdecydował, że będzie miał dość swojego niedoskonałego świata ludzi. A natura za ścianami i ścianami z obiektami wewnątrz jest całkowicie idealna i nie przeszkadza w cieszeniu się samotnością. Cichi przyjaciele - co może być lepszego?

Loading...