Porady i pomysły

Nasze ręce nie są nudne: ozdabiamy schody w stylu marokańskim

Lato jest zawsze dobrym nastrojem. Aby przedłużyć go na cały rok, spróbuj dodać do wnętrza modny egzotyczny akcent w stylu gorących krajów. Na przykład udekoruj schody w stylu marokańskim. Szczegóły - w naszej klasie mistrzowskiej

Lato to najlepszy czas na udekorowanie domu. Dlatego nadal dzielimy się z Państwem ciekawymi warsztatami, które mówią, jak szybko i niedrogo można odświeżyć wnętrze własnymi rękami. Dzisiaj porozmawiamy o schodach.

Jeśli jesteś fanem afrykańskich motywów wnętrz lub jak ozdoby kwiatowe, proponowana przez nas metoda wystroju nie pozostawi Cię obojętnym. Uroczy wzór w stylu marokańskim i eleganckie przejścia kolorów uczynią Twoje schody jasnym i oryginalnym akcentem wnętrza.

Będziesz potrzebował:

  • szablony (można je znaleźć w Internecie);
  • szczotki;
  • farba (w naszym przypadku - trzy odcienie niebieskiego i białego);
  • klej (spray);
  • taśma maskująca.

Najpierw pomaluj powierzchnie pod stopniami w jednym lub kilku kolorach. Nie ma znaczenia, czy używasz specjalnego wałka lub pędzla; Najważniejsze jest, abyś czuł się komfortowo. Nie zapomnij zabezpieczyć otaczających obszarów przed farbą. W tym celu przyklej taśmę maskującą wokół obwodu powierzchni roboczej. Po wyschnięciu farby możesz zacząć stosować wzór.

Napraw szablon na powierzchni roboczej. Można to zrobić za pomocą taśmy maskującej lub niewielkiej ilości kleju rozcieńczonego wodą.

Następnie nałóż kontrastową farbę grubym pędzlem lub gąbką. Uważaj: nie powinien spaść na krawędzie szablonu, ponieważ wtedy wzór będzie wyglądał niechlujnie.

Teraz twoje schody nie wiedzą!

Jedynym „minusem” tego wystroju może być fakt, że chcesz urządzić cały pokój w modnym marokańskim stylu. Ta decyzja z pewnością wiąże się z dodatkowymi kosztami!

Obejrzyj film: Dlaczego moje życie jest nudne . u200d (Sierpień 2019).