Porady i pomysły

Jak zrobić małą sypialnię wizualnie bardziej przestronną: 7 wskazówek

Kto powiedział, że mała sypialnia nie może być wygodna i piękna? Istnieje wiele sztuczek, które mogą wizualnie rozszerzyć przestrzeń. Jaki rodzaj? Przeczytaj w naszym materiale

Sypialnia to miejsce, w którym można naprawdę odpocząć, ukryć się przed światem i odpocząć od codziennego zgiełku. W lecie bardziej niż kiedykolwiek chcesz zobaczyć to zalane światłem słonecznym, wypełnione powietrzem i, oczywiście, przestronne. Jeśli twoja sypialnia nie jest zbyt duża i nie czujesz się w niej komfortowo, skorzystaj z naszych wskazówek.

1. Usuń wszystkie niepotrzebne

Sprawdź sypialnię i pozbądź się wszystkiego, co ją zaśmieca i tworzy poczucie ograniczonej przestrzeni. Im więcej szczegółów w pokoju, tym bardziej się w nim poczujesz. Mała sypialnia uwielbia minimalizm. Wszystko, co można ukryć, wyrzucić, przestawić na inny pokój, usuwamy.

2. Nie używaj więcej niż 3 kolorów

W małej sypialni bardzo ważne jest zachowanie prostego schematu kolorów. W tym przypadku będzie wydawać się bardziej przestronny niż jest w rzeczywistości. Kiedy wnętrze jest wypełnione dużą ilością kolorów, wrażenie jest takie, że przestrzeń jest rozdrobniona, dlatego lepiej jest użyć nie więcej niż 3 kolory. Możesz przyjąć neutralny odcień jako podstawę i dodać 1-2 kolory jako akcenty na tle. Pamiętaj, że jasne kolory wizualnie rozszerzają przestrzeń, a ciemność i kontrast, przeciwnie, zmniejszają się.

3. Wyrzuć duże meble

Spróbuj wybrać kompaktowe meble z nieważkich materiałów (szkło, rattan, plastik), które zapewnią uczucie lekkości. Zwróć także uwagę na uchwyty krzeseł i krzeseł. Pożądane jest, aby były otwarte: wtedy powietrze i światło mogą przenikać przez nie. Powierzchnie głuche zmniejszają przestrzeń.

4. Więcej światła

Im więcej światła słonecznego zostanie rozproszone po pokoju, tym bardziej będzie ono przestrzenne i przewiewne. Aby to zrobić, należy zawiesić na oknach przezroczyste zasłony z lekkiej tkaniny. Jeśli mówimy o kolorze, to zasłony i meble w małej sypialni są preferowane, aby wybrać ton wykończenia.

5. Używaj luster i powierzchni odbijających.

Efektywny odbiór podczas pracy nad wnętrzem małej sypialni - użycie luster i wszelkich powierzchni odbijających światło. Wybierz wysoką (od podłogi do sufitu) szafę na całej ścianie, z błyszczącymi drzwiami, ustaw duże lustro podłogowe lub szklane stoliki nocne - a twój pokój na pewno stanie się lżejszy i pojemniejszy.

6. Wykonaj prawidłowe ustawienie

Przy aranżacji mebli należy pamiętać, że niskie przedmioty powinny znajdować się bliżej wejścia, a wysokie - na samym końcu pomieszczenia (naprzeciw drzwi). W przeciwnym razie przestrzeń małej sypialni się tylko zmniejszy.

7. Utwórz punkt centralny

Aby stworzyć punkt centralny, musisz wybrać interesujący temat, który przyciągnie uwagę. Umieść go w kącie najdalej od drzwi: przychodząca osoba natychmiast skieruje swój wzrok na ten punkt i będzie miał poczucie perspektywy. W małej sypialni centralnym punktem jest zazwyczaj łóżko, więc duży obraz można zawiesić nad zagłówkiem.

Loading...