Apartamenty i domy

Projekt tygodnia: jak sprawić, by mieszkanie było wygodne i modne

Dzisiaj pokażemy Państwu mieszkanie, w którym znajduje się miejsce i jasny wystrój oraz przytulne sypialnie i urocze przedszkole. Istnieje wiele wspaniałych pomysłów, które warto przyjrzeć się bliżej, jeśli planujesz naprawy.

To wnętrze powstaje na granicy sztuki i marzeń. Łączy klasykę i suprematyzm (awangardowy trend w sztuce), formy z lat 60. ubiegłego wieku i nowoczesne materiały, jasne kolory i nostalgiczne malowanie.

Alexey Afanasyev, architekt

Wykładowca, Wydział Architektury, South Ural State University.

Salon wydawał się pozostawić awangardowe płótno: na klasycznie zdobionym tle - trzy kolory (biały, czerwony, czarny), śmiałe kombinacje kształtów, faktur i materiałów.

Proste linie, klasyczne kształty, jasne barwy, trzy podstawowe kolory - czarny, biały i czerwony - zostały zaczerpnięte z suprematyzmu, skomplikowane jasne kształty migrowane z lat 60., tutaj jest śmiały i nieco nostalgiczny obraz.

Może się wydawać, że przedmioty do salonu są wybierane losowo - różnią się stylem i kształtem. Jednak spójrz, jak organicznie wyglądają razem. Ornament dywanu powtarza się na szafce pod telewizorem, poduszka z brytyjską flagą przypomina krzesło o pół metra od sofy, a stoły z podstawą z drutu wydają się być specjalnie dopasowane do pary krzeseł.

Przedszkole, w przeciwieństwie do salonu i korytarza, jest tworzone wyłącznie na delikatnych kombinacjach kolorystycznych.

Temat suprematyzmu trwa nadal w korytarzu, a na korytarzu przekształca się w strych. Innym jasnym posunięciem jest czerwona kuchnia znajdująca się na korytarzu.

W sypialni znikają awangardowe motywy, ustępując miejsca pastelowym odcieniom i marzycielsko-romantycznym nastrojom. Zobacz, jak interesująca jest tutaj sztukateria: jej gniazda zdobią tekstylne panele na ścianach sypialni. A lampa ścienna w ogóle nie jest kinkietem, ale lampy wiszące na łańcuchach z dużymi podstawkami z frędzlami.

Obejrzyj film: Jak wygląda MOJA PRACA? (Grudzień 2019).

Loading...