Porady i pomysły

Męskie wnętrze: 7 pomysłów na jego stworzenie

Jak ograniczyć do minimum liczbę błędów we wnętrzu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, dzisiaj zdecydowaliśmy się na techniki, które mężczyźni stosują we wnętrzach.

Błądzenie jest powszechne dla wszystkich, a stwierdzenie, że człowiek nigdy nie popełnia błędów, byłoby z naszej strony błędne. Dlatego zdecydowaliśmy się rozważyć główne aspekty, w których przedstawicielom silnej połowy ludzkości udaje się ograniczyć liczbę błędów do minimum.

1. Sekret idealnego porządku

Patrząc na prawdziwie kawalerskie wnętrze, często można tam znaleźć idealny porządek. Jak mężczyznom udaje się go wesprzeć? Cały sekret tkwi w organizacji przestrzeni: obecność półek na książki, komody i innych mebli, które przeszkadzają w swobodnym ruchu, jest zminimalizowana.

Dlatego mężczyźni wybierają dla siebie styl loft, hi-tech, minimalizm lub skandynawski. Z tego samego powodu wolą ukryte systemy przechowywania, aby otworzyć półki. Przede wszystkim we wnętrzu męskim mówimy o praktyczności i racjonalnym wykorzystaniu każdego metra kwadratowego.

2. Łączenie kolorów i ozdób

Niespodziewana kombinacja rysunków lub odcieni może spowodować prawdziwą rozkosz tylko wtedy, gdy połączą „złoty środek”. Jest to cienka linia, która jest bardzo łatwa do przejścia i sprawia, że ​​wnętrze jest zatłoczone.

Spróbuj więc połączyć kilka wzorów tego samego stylu, na przykład paski na dywanie i kwadraty na poduszkach. Postaraj się stworzyć swoiste zwierciadło ornamentów, aby różne przedmioty wewnętrzne odbijały się echem. W ten sposób zaokrąglone elementy wystroju mogą podkreślać kształt żyrandola sufitowego, a wzory geometryczne pokazane na plakatach posłużą jako odniesienie do wzorów na poduszkach.

3. Przedmioty sztuki

We wnętrzu mężczyzny nie ma przypadkowych elementów dekoracyjnych, zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę. Każdy obraz, rzeźba lub fotografia ma sens dla właściciela i jest wyrazem jego gustu, preferencji estetycznych.

Aby uniknąć błędów, nie kupuj żadnych elementów dekoracyjnych, tylko po to, aby utrzymać je na półce lub zawiesić na ścianie w celu uzupełnienia ogólnej kompozycji. Każdy element we wnętrzu w jakiś sposób mówi o właścicielu mieszkania. Jeśli zdecydujesz się na zdjęcie, powinno ono być nie tylko piękne pod względem wzornictwa, ale też zdecydowanie ci się spodobać i harmonizować ze stanem wewnętrznym.

4. Kombinacje kolorów

Wnętrze, urządzone przez mężczyznę, w większości przypadków nie jest pełne czerwonych lub pomarańczowych plam. Nie jest krzykliwy, ale nie nudny. W mieszkaniu przedstawiciela silniejszego seksu najczęściej znajdziesz spokojną paletę kolorów. Mogą występować odcienie szarości, bogata gama brązu, zieleni i błękitu, używane w roli akcentu.

Nie jest wykluczone, że wnętrze może być przyprawione jasnym elementem, na przykład dużym fotelem w żółtym kolorze. W każdym razie, aby eksperymentalny mebel wyglądał na odpowiedni, użyj koloru, który najlepiej pasuje do ogólnej kolorystyki.

5. Wielofunkcyjność

Meble, które znajdują się w męskim klasztorze, muszą koniecznie mieć kilka funkcji. Na przykład stolik do kawy po prostu musi być mocny, aby mógł służyć jako podnóżek. Dotyczy to również innych elementów wyposażenia wnętrz. Wszystkie - najbardziej praktyczne, funkcjonalne i ergonomiczne.

Jeśli mówimy o oświetleniu, ulubioną lampą jest wygodna regulacja wysokości, przełączniki są wyposażone w ściemniacze, a wnętrze zawsze ma wbudowane lampy sufitowe wyznaczające przestrzeń. Wszystko jest obliczane w najdrobniejszych szczegółach, nie bez powodu mówią, że ludzie są ludźmi racjonalnymi.

6. Tekstury i materiały

Długo można spierać się o męskie i żeńskie podejście do wystroju wnętrz, ale fakt, że silni przedstawiciele ludzkości mają szczególną pasję do materiałów o wyraźnej fakturze i fakturze, pozostaje niezaprzeczalny. Naturalne drewno, len, cegła, skóra, metal - nawet jeśli nie wszystkie naraz, to mężczyźni będą obecni we wnętrzu.

Jako reprezentant podłogi silniejszej płci wybierze masywną deskę lub parkiet, na którym przyjemnie będzie chodzić boso, czując ciepło drzewa. Ściany mogą być ceglane, betonowe lub zdobione dekoracyjnym tynkiem. Nie jest wykluczone, że w takim wnętrzu znajdą się rzeczy z wikliny lub dzianiny, wory w wystroju, len na poduszkach, skóra w obiciu mebli.

Mężczyzna lubi czuć swoje wnętrze nie tylko wizualnie, ale także dotykowo. A jeśli kobieta lubi jedwabne, aksamitne i błyszczące powierzchnie, to mężczyźni lubią grubsze materiały. Na przykład ulubionym materiałem projektanta Eugene Evdokimova jest cegła.

Evgeny Evdokimov, projektant wnętrz:

- Cegła jest jednym z moich ulubionych i jednocześnie uniwersalnych materiałów. Jest tak różnorodny, że pasuje do każdego nowoczesnego wnętrza - od stylów etnicznych, prowansji i minimalizmu, po eklektyzm i skandynawski styl.
Tekstura cegły może być obecna zarówno w całym pomieszczeniu, jak iw akcentach emitujących oddzielne ściany. W zwykłym mieszkaniu cegłę można łatwo zastąpić dekoracyjną cegłą.

Oto kilka przykładów użycia cegły, w zależności od efektu, jaki powinna ona mieć:

  1. Cegły można pozostawić nietknięte lub wyczyszczone i polakierowane - ta opcja będzie świetnie wyglądać we wnętrzu loftu lub kraju.
  2. Styl skandynawski i Prowansja sugerują kolorowanie na biało.
  3. Jasny kolor cegły jest idealny do etnicznych wnętrz i eklektyzmu.

Niemniej jednak powtarzam: cegła może być obecna w każdym innym wnętrzu, najważniejsze jest poleganie na poczuciu stylu i harmonii.

7. Bez formalności

I trochę więcej o meblach. Oczywiście, nie można zaprzeczyć, że mężczyźni są antykwariuszami lub zabytkami. Ale jeśli chodzi o codzienne praktyczne użytkowanie mebla, mężczyzna wybierze dla siebie model, który można wykorzystać przez długi czas i nie bać się, że coś się jej stanie. Priorytety dla przedstawiciela silniejszej płci - komfort, trwałość, trwałość.

Nasza opinia:

- To po raz kolejny sugeruje, że we wnętrzach mężczyzn nie ma przypadkowych rzeczy ani części. Racjonalni i praktyczni mężczyźni zawsze otaczają się stylowymi, estetycznie zrównoważonymi rzeczami, wiedzą, jak znaleźć środek w stosunku do kolorów, wystroju i ozdób.

Męskie wnętrze - umiarkowanie surowe. Jest interesujący ze względu na faktury, nie jest przeciążony szczegółami, co pozwala mu wyglądać solidnie.

Po raz kolejny nasz artykuł opiera się na obserwacjach i nie jest zbiorem żadnych reguł ani standardów.

Loading...