Porady i pomysły

Komfort w domu: żółty kolor wnętrza

Nie będziemy długo i żmudnie wyjaśniać wam teorii. Po prostu mówimy, jak szybko i łatwo osadzić żółty kolor w swoim wnętrzu i uczynić mieszkanie jaśniejszym i bardziej radosnym.

Zacznijmy od tego, że jest to prostsze, kończymy na bardziej skomplikowanych decyzjach - dla najbardziej odważnych. Zaczynamy od stwierdzenia, że ​​żółty bardzo dobrze odbija światło. Dlatego potrzebujemy go zimą - jako dodatkowa „lampa” jest jak catafot na kierownicy.

Kilka porannych promieni słońca na żółtej ścianie - a teraz cały pokój zaczyna świecić, a nie w przenośni, ale w najbardziej realny sposób. Chociaż będziemy mówić o ścianach później, ale na razie - opowieść o małych mobilnych obiektach, które są wystarczające, aby wprowadzić je do pokoju, aby natychmiast się przekształciły.

1. Kwiaty i cytryny

Bukiety kwiatów - klasyczny gatunek dekoracyjny. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybrać wśród nich żółty. Tulipany, róże, chryzantemy, gerbery ... i nie tylko żywe, ale także sztuczne, ponieważ poziom ich imitacji różnych materiałów jest bardzo wysoki. To niesamowite, jak proste, ale kontrastujące, obiekt „składa” całe wnętrze wokół niego. To samo z cytrynami. Dokładne narzędzie dekoratora, trafiające w cel! Ułożone w przezroczystym wazonie, na naczyniu lub porozrzucane, jak to konieczne - mogą służyć jako soczysta ozdoba nie tylko w szczególnych przypadkach, ale także w życiu codziennym.

2. Pudełka i wazony

Żółte wazony pokolorują wnętrze każdego koloru, ale będą wyglądać wyjątkowo luksusowo w odcieniach beżu, szarości lub bieli. Pudełka mogą być wykonane niezależnie od grubego kartonu lub można kupić metalowe / drewniane kosze ze ścianami kratowymi, a następnie pomalować je puszką farby. Jedna taka rzecz, ustawiona na korytarzu lub kilka akcesoriów o różnych rozmiarach na półkach w salonie - i wydaje się, że życie stało się bardziej zabawne, a rano iść do pracy, będzie wesoło i łatwo.

3. Zasłony, narzuty i poduszki.

Na zasłonach należy wspomnieć. Kiedy światło dzienne przechodzi przez nie, zmienia kolor na żółty, dlatego cały pokój nabiera przyjemnego ciepłego tonu. Dzieje się tak, gdy światło z okna jest słabe i słabe - w ponure zimowe dni. Dlatego też jasnożółte zasłony - bardzo poprawne rozwiązanie sezonowe na chłodną porę roku. Jeśli jednak podoba ci się efekt, możesz pozostawić je wiszące przez cały czas. Żółte koce i poduszki na neutralnym, szarym lub białym tle wyglądają jak latarki. Jeśli się zmęczysz - zawsze można je usunąć, a to jest również niewątpliwą zaletą szybkiego wystroju.

4. Plakaty i obrazy

Idź do dekoracji bardziej solidnych. Muszą już wisieć na ścianie i być może wesprzeć kilka dodatkowych małych gadżetów w żółtym kolorze. Powiesić plakaty i obrazy powinny być na powierzchni, prostopadle do ściany z oknami lub przed nim: wtedy naturalne światło będzie dobrze odzwierciedlenie od żółtego, dzięki czemu świeci.

5. Skrzynie i szafki

Możesz kupić je gotowe lub kupić niepomalowane kęsy z litego drewna, a następnie pomalować je na pożądany kolor. Wybierz jasne, bogate odcienie żółtego: miód, kanarek, kolor żółtka jaja. „Sproszkowane” lub zielonkawe kolory nie będą działać - w warunkach niewystarczającego oświetlenia będą wyglądać na brudne. Łatwo przebudować stare meble, w tym płyty wiórowe, za pomocą papieru ściernego, środka odtłuszczającego, farby alkidowej i małego wałka.

6. Krzesła, fotele i sofy

Ta „artyleria” jest cięższa: odmalowanie jej w innym kolorze będzie problematyczne, chociaż użycie zdejmowanych osłon całkowicie wygładzi tę wadę. „Wstaw” jeden żółty mebel do ciemnego wnętrza - jak na przykład w badaniu, na zdjęciu nr 5 - i zobacz, co może zrobić. Bursztynowy fotel dookoła stołu, a także szereg lamp w podobnym zakresie - i pozytywna jadalnia jest gotowa. Właściwie wszystko inne może być czymkolwiek - wiodący żółty w każdym razie zwróci na siebie uwagę. To, nawiasem mówiąc, jest dobrym sposobem na zaoszczędzenie reszty mebli.

7. Abażury i żarówki

Tutaj używamy tej samej zasady jak w punkcie 3: maluj jasnożółty. Kupimy lampy stołowe i podłogowe z odpowiednimi abażurami lub wymienimy abażury w tych lampach, które już istnieją - na przykład, przykrywając ramę nową tkaniną. Żarówki we wszystkich oprawach oświetleniowych - tylko przy „ciepłym” świetle, od 2700 do 3200 Kelwinów (czytaj na opakowaniu) - zobaczysz, że natychmiast stanie się ono domowe, ciepłe i przytulne.

8. Karnisze i ramy

Rozwiązanie dla odważnych. Wygląda niecodziennie i błyszczy, ale wymaga tylko jednej puszki farby, pędzla, drabinki i odrobiny czasu. Szczególnie eleganckie żółte linie błyszczą na białych ścianach, choć jeśli jest to rama na małe obrazy i fotografie, to doskonale „łączą się” z ciemnymi odcieniami, takimi jak szmaragd, bordo lub grafit.

9. Jedna ściana

Rozwiązanie dla bardzo odważnych. Nadaje się do małych pomieszczeń z małymi oknami, na przykład sypialni, a także do łazienek i toalet. Częsty wybór do pokoi dziecięcych. Na żółto nie należy malować ściany, na której znajdują się okna - nie będzie ona „działać” z pełną siłą. Światło z okien pada na przeciwległą ścianę lub prostopadle do okien ściany i należy je stosować. Tapeta z ornamentem pozwoli Ci uniknąć monotonii, ale farby - aby znaleźć dokładnie swój odcień wśród ogromnej liczby oferowanej przez producentów.

10. Wszystko naraz

W końcu wpadliśmy w magiczne królestwo słońca i szczęścia! Nie każdy będzie w stanie tolerować taką obfitość żółci, ale jeśli ci się spodoba, oznacza to, że jesteś bardzo wesołą i życzliwą osobą. Wybór dużej liczby żółtych nie jest łatwy, ale zawsze można znaleźć dobre kompromisy. Na przykład, aby wydać przejście przez pokój - korytarz, korytarz, zapewniając mu różne lampy. Lub weź nie tak aktywny kolor - powiedzmy więcej pastelów, malując tylko ściany lub górną ich część na obwodzie, i meble do korzystania z innych odcieni.

Bardzo młodzieńcze połączenie jasnożółtego z fuksją i / lub turkusem wygląda jak rodzaj energetycznego koktajlu mebli i detali wnętrza. Ale dla niego oczywiście potrzebujesz tylko spokojnego tła.

Żółty kolor we wnętrzu jest potężnym narzędziem do podnoszenia nastroju i ducha walki, co jest szczególnie ważne dla nas w pochmurną zimną zimę, kiedy nie ma wystarczającej ilości słońca. I, jak widać, jest całkiem możliwe, aby każdy dodał kilka małych (lub dużych) sztucznych słońc do swojego domu. Konieczne jest tylko wybranie odpowiedniego dla siebie sposobu.

Loading...