Porady i pomysły

Optymistyczny dom dla dwóch dziewczynek: jak strefować mieszkanie w kolorze

Jak napełnić mieszkanie atmosferą optymizmu, sprawić, by był funkcjonalny i nie przeciążał, pozostawiając uczucie lekkości? Korzystając z przykładu dzisiejszego wnętrza, rozważamy pięć pomysłów, które pomogą uczynić małe mieszkanie przewiewnym i nie zaśmieconym.

Jak tylko dojdziesz do progu tego mieszkania, pojawia się jasne, radosne uczucie. Kolor stał się głównym „chipem” wnętrza. Jasne tło ścian i drzewa pozwala zmaksymalizować przestrzeń, uczynić ją bardziej neutralną i łatwiejszą.

Jasne akcenty - nawiązanie do naturalnych motywów: żółte słońce, błękitne niebo, zielona trawa i świeże kwiaty. Najprawdopodobniej w tym mieszkaniu mieszka romantyczna dziewczyna, pełna optymizmu.

2. Złudzenia optyczne

Dlaczego dziewczyna? Po pierwsze, istnieje wiele luster. Dziewczyny mają tendencję do perkania i często patrzą na siebie. Ale lustra w tym wnętrzu są nie tylko z tego powodu. Z ich pomocą udało nam się zrównoważyć mały korytarz ze wspólną przestrzenią. A w pokoju zostały zainstalowane na ścianie, od podłogi do sufitu, z małą szczeliną. Odbijają światło z okien, wizualnie dodają oświetlenie i poszerzają przestrzeń.

Drugi znak, że dziewczyna może tu mieszkać, to obecność zaokrąglonych kształtów. Jak wiesz, zmiękczają wnętrze, sprawiając, że staje się bardziej delikatna.

Inną ciekawą iluzją optyczną, która sprawia, że ​​pokój jest przewiewny, lekki i kobiecy, jest obecność przezroczystych mebli. Aby przekazać świeżość i odcienie nieba, użył tapety z chmurami.

3. Podział na akcenty

Niewielka ilość mebli w jasnych kolorach i jasnych wtrąceń we wnętrzu doskonale nadaje się do pokoju studenckiego. Możliwe, że w mieszkaniu mieszkają dwie dziewczyny, ewentualnie z zawodu graficy. Łatwo znajdują wspólny język.

Jest przestronna rozkładana sofa, stół dla dwóch osób, a nawet kilka stołków barowych. To prawda, że ​​obszar roboczy jest przeznaczony dla jednej osoby. Chociaż możliwe jest, że używają go na zmianę. Podczas gdy jeden gotuje, drugi działa. Nawiasem mówiąc, mają tabliczkę, w której mogą zostawić sobie rozkazy.

Pomimo braku partycji, każda strefa jest podświetlona kolorem. Dywan w części wypoczynkowej, krzesło i stół w miejscu pracy. Jadalnię i kuchnię podkreślają rzymskie rolety. Słodkie kwiaty osłabiają ich ostrość. Tak dyskretne, uderzenia.

Co ważne, wszystkie obiekty w pomieszczeniu harmonijnie pokrywają się ze sobą, tworząc jedną integralność.

4. Maksymalna funkcjonalność

Dla wygody mieszkanie zajmowało funkcjonalne meble. Jeśli nagle przyjdą przyjaciele, będziesz potrzebował więcej miejsca. W tym celu stosuje się przesuwany stół, który łatwo ukrywa się między szafkami.

Nad przestrzenią sofy jest maksymalnie wykorzystywana. Dodatkowe półki umożliwiają umieszczanie małych przedmiotów, książek, pudełek do przechowywania drobnych przedmiotów.

Między oknami jest mała szczelina. Dlaczego go nie użyć? Takie małe półki nie zaśmiecają przestrzeni, umożliwiają umieszczenie filiżanek, czajników. Nawet było miejsce dla małych kaktusów. Okazało się to kolorową kompozycją.

5. Jak odwrócić uwagę od małych rozmiarów

Łazienka zasługuje na szczególną uwagę. To naprawdę pod każdym względem żywy przykład tego, jak stworzyć najbardziej komfortowe warunki na małej przestrzeni.

Użył wszystkich sztuczek projektowych. Narożny prysznic zamiast obszernej wanny. Pod zlewem ukryto pralkę, wciąż było miejsce na stolik nocny i toaletę. I co najważniejsze - odwrócił uwagę od wad w jasnym kolorze.

Ta technika tworzy uczucie lekkości. Mała mozaika ścienna w obszarze prysznica sprawia, że ​​pokój jest bardziej przestronny. Płytka na podłodze nie jest przypadkowo ułożona w ten sposób - działa to w celu zwiększenia pomieszczenia. Co ważne, styl kolorów całego mieszkania nie jest zepsuty.

Jeśli nagle chciałeś stworzyć podobną atmosferę, ale nie wiesz, skąd wziąć takie meble - jesteśmy gotowi ci trochę pomóc!

1. Łupek samoprzylepny

Cena - 990 rubli. r.

Idź do sklepu Wymiary: 45 x 200 cm.

2. Przejrzyste krzesło Tobias

Cena - 2 999 rubli. r.

Przejdź do sklepu Marka: IKEA

3. Połączenie tabeli Kallax

Cena wynosi 11 597 rubli. r.

Przejdź do sklepu Marka: IKEA Wymiary: 147 x 147 cm.

4. Sofa „Miami”

Cena wynosi 18.490 rubli. r.

Przejdź do sklepu Marka: Homeme Wymiary: 140 x 197 cm

5. Tapeta

Cena wynosi 3330 rubli. r.

Idź do sklepu Fabryka: Koziel W jednym rzucie 10 metrów.

Loading...