Porady i pomysły

3 mini kuchnie dla najmniejszych apartamentów

To nie tylko kuchnia, to mały mobilny zestaw wszystkiego, czego gospodyni potrzebuje do gotowania. Wynalazła ją w 1963 roku, Joe Colombo, ale dziś zdobywa serca producentów i hostess. Przed tobą - przeprojektowanie

Apartamenty z naprawdę małymi kuchniami słyną nie tylko z Rosji. Jest ich oczywiście dużo za granicą. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że Włoch Joe Colombo (prawdziwe nazwisko to Cesare Colombo), jeden z najwybitniejszych przedstawicieli futurystycznego projektu środowiska życia lat 60., wynalazł taką małą kuchnię w 1963 roku!

Od ponad 50 lat kuchnia zmienia się tylko pod względem materiałów, z których jest produkowana. Funkcjonalnie wszystko pozostało dokładnie takie samo jak pół wieku temu.

Wykonany jest z materiału Corian (nazywany jest również sztucznym kamieniem, ale przewyższa jego właściwości kamieniem) o grubości 12 mm. Fasady mogą być wykończone drewnem, lakierem błyszczącym, lakierem matowym lub aluminium. Jest tam solidna deska do krojenia, wbudowana płyta indukcyjna z kontrolkami dotykowymi. A nawet wbudowana mini lodówka o pojemności 50 litrów. Cała kuchnia obraca się o 360 stopni dzięki kołom z dwoma zamkami hamulca. Producent - Boffi Cucine.

Podobne kuchnie innych producentów

Ta wielofunkcyjna i kompaktowa kuchnia ma rozmiar szafy. Ma umywalkę, mini lodówkę, kuchenkę z dwoma palnikami, zmywarkę i kuchenkę mikrofalową. I wygląda super stylowo. Jest to jednak 4 700 dolarów. Producent - francuska firma Kitchoo.

I ten system Kenchikukagu wymyślił Japończyk. Jest wyposażony we wszystko, w najmniejszych szczegółach - lampy, gniazda, jest wiele półek i szuflad, kuchenka i umywalka. Jest też mały blat. Koszt - 2 500 dolarów.

Loading...