Apartamenty i domy

Małe mieszkanie na poddaszu: 20 metrów kwadratowych, gdzie wszystko jest

Czy musisz dokonywać napraw na poddaszu z niestandardowym układem? Jakie sztuczki i techniki wykorzystać, aby stworzyć przytulną i funkcjonalną przestrzeń? Postanowiliśmy rozważyć to na przykładzie małego mieszkania z Barcelony

Biorąc pod uwagę cechy konstrukcyjne, naprawa na poddaszu jest trudna. Ale dzięki odpowiedniemu podejściu wynik przekroczy Twoje oczekiwania.

Coraz częściej strych jest wykorzystywany jako mieszkanie. Oto prawdziwy przykład mieszkania znajdującego się na poddaszu, a jego powierzchnia wynosi zaledwie 20 metrów kwadratowych. Znajduje się w centrum Barcelony (Hiszpania).

Na tak małej przestrzeni nie posuwasz się za daleko, zwłaszcza gdy musisz uwzględnić wszystkie niezbędne funkcje dla pełnego życia. Ale kiedy profesjonalista przejmuje kontrolę, wszystko jest możliwe. Patrzymy, jak projektant poradził sobie z tym zadaniem. Anthony Chevalier (Anthony Chevallier).

Kolor: rozszerza granice i dodaje nastroju

Wybierając kolor dla takiego niestandardowego pokoju, ważne było zachowanie radosnego nastroju. Jest to szczególnie ważne, gdy mieszka w nim młody student (jak zakładamy).

Mieszkanie przed naprawą jako główny kolor było żółte. Jest często używany na strychu. Ożywia, pozytywnie wpływa na myślenie intelektualne i poprawia nastrój. Ale ponieważ przestrzeń zawiera kilka funkcji (praca i odpoczynek), konieczne było znalezienie pośredniej podstawy.

Projektant wybrał jasną barwę ścian i sufitu jako podstawę. A żółty kolor jest dodawany jako akcent. Rezultatem jest efekt światła słonecznego. W sypialni nie użyli tej techniki, aby ustawić pokój na relaks.

Nasza opinia:

- Światło, bez granic wizualnych, kolor ścian, sufitu, mebli wizualnie zwiększa przestrzeń, dlatego idealnie nadaje się na poddasze o niestandardowym projekcie.

Jak dodać wyrazistość

Aby mieszkanie wyglądało imponująco, Anthony Chevalier zastosował kilka skutecznych technik. Zrobił akcenty koloru i światła.

A wrażenie lekkości zostało osiągnięte dzięki podświetleniu. W sypialni jest ukryty pod sufitem, oświetlenie otoczenia dostosowuje się do odpoczynku. W salonie oświetlenie jest jaśniejsze i nadaje wyraz przedmiotom na półkach, wzmacnia słoneczny nastrój. W kuchni jest jeszcze jaśniejsza i służy jako dodatkowe źródło światła.

Poduszki dekoracyjne, pokrowce na meble dobrze pasują również do koloru i tworzą radosny nastrój w mieszkaniu.

Transformacja obiektów

Najpierw funkcjonalność w małych przestrzeniach. Aneks kuchenny na poddaszu staje się nieco większy, gdy stół jest złożony. Jego powierzchnia jest specjalnie dobrana w jasnoszarym zakresie, aby nie wyróżniała się zbytnio.

Rozmiar stołu jest niewielki, ale jeśli ktoś przyjdzie odwiedzić studenta, całkiem możliwe jest pomieszczenie dwóch z nich.

Zmiana scenerii

Naprawy wykonane na przyszłość. Dlatego pokrowce na krzesła, materace na ławkach, poduszki do rzucania i przedmioty na półkach są łatwe do zmiany. Co więcej, projektant stworzył doskonałe tło, belki pomalowano również na jasny kolor. To duża zaleta.

Belki - w skrzynce

Jak wiadomo, studenci zazwyczaj mają wiele książek, które trzeba gdzieś przechowywać. Ponieważ pokój jest mały, zamiast regałów na ścianach są otwarte półki. Belki na suficie były używane jako ścianka działowa. Ponieważ są w tym samym kolorze, wydaje się kontynuacją półek.

Loading...