Apartamenty i domy

Funkcjonalna treshka w stylu minimalizmu: projekt w Moskwie

Powierzchnia 99,3 m2Kuchnia 33,2 m2

Szaro-biała gamma w tym projekcie wygląda jednocześnie znakomicie, ciekawie i stylowo.

Ten projekt mieszkania w stylu minimalizmu jest stworzony dla młodej rodziny z małym dzieckiem. Szef rodziny pracuje w sprzedaży, a właściciel jest teraz na urlopie macierzyńskim z córką. W weekendy przyjeżdżają do nich przyjaciele i krewni, którzy często zostają na noc, a rodzina lubi spędzać weekendy w domku. Dla klientów ważne było, aby wnętrze ich mieszkania było lekkie i wygodne, wykorzystując białe ściany i naturalny dąb na podłodze, a autor projektu starał się spełnić ich życzenia.

Stepan Bugaev, projektant wnętrz

Ukończył Moskiewski Instytut Fizyki i Technologii ze stopniem magistra fizyki i Wyższą Szkołą Ekonomiczną z tytułem magistra informatyki biznesowej. Ma własne studio projektowe, pod jego kierownictwem zrealizowano ponad 500 projektów. Zawarty w pierwszej 100 najlepszych projektantów według wiodącej publikacji wewnętrznej AD.

Wykładowca w School of Design, National Research University Higher School of Economics, prowadzi kurs autora „Projektowanie wnętrz. Zasady tworzenia udanego projektu”. Mówi z otwartymi wykładami na temat projektowania wnętrz i pisze artykuły dla wiodących magazynów i portali wewnętrznych.

- Samo mieszkanie znajduje się na LCD Wellton Park. Jego układ obejmuje kuchnię, salon, łazienkę, pralnię, korytarz, sypialnię, biuro i przedszkole. Opowiedzmy trochę o każdym pokoju.

Kuchnia zasługuje na uwagę zestawów słuchawkowych, które wydają się być narysowane na ścianie i wyglądają na nieważkie ze względu na cienkie linie fasad. Technologia lustrzana wizualnie rozpuszcza i odbija przestrzeń. Monochromatyczna liniowa kompozycja, rozcieńczona wieloformatową płytką podłogową, reguluje geometryczne proste kształty, a kompozycja lamp nad stołem podkreśla linie zestawu kuchennego i fartucha.

Liniowość salonu przejawia się w dołączonym stoliku, wykonanym w podstawowej kolorystyce wnętrza. Zagospodarowanie przestrzeni w salonie i kuchni odbywa się za pomocą zawiasowej konstrukcji do przechowywania wina. Ogólnie rzecz biorąc, skład salonu opiera się na grze tekstur na jasnej gładkiej powierzchni mebli i betonowej ścianie za telewizorem.

Wieloformatowe prostokątne bloki w łazience usuwają linię między meblami a konstrukcją ściany, ukrywając instalację, a marmurowe płyty tworzą graficzny wzór za łazienką.

7 apartamentów trzypokojowych w nowoczesnym stylu

Dom z basenem, dwiema kuchniami i ogromną łazienką

Kolorystyka prania opiera się na kontrastach czerni i bieli. Pralki i suszarki są ukryte za fasadami szafy.

Wąski korytarz ze względu na lekkie meble i chaotycznie wycięte płytki na podłodze wydają się szersze. Prywatna sypialnia jest oddzielona od korytarza szklaną przegrodą. Nogi otomana kontynuują temat przekątnych przecinających się linii.

Monochromatyczne ściany sypialni przesuwają się do mebli, rozpuszczając fasady, ale jednocześnie podkreślają rytm pionowych linii. Obszar czytania jest oznaczony krzesłem i lampą podłogową: tutaj możesz wygodnie usiąść, przeglądając swoją ulubioną książkę.

Biuro stało się częścią pojedynczego salonu i przestrzeni przedpokoju. Jest podzielony na obszar roboczy i teren rekreacyjny. W strefie rekreacyjnej jako akcenty wybrano jasne tkaniny i stolik kawowy. Ramowe nogi stołu w biurze wspierają trendy we wnętrzu.

Jasne dzieci wykonane w kojących kolorach, rozcieńczone jasnoróżowymi akcentami w dekoracji mebli i chłodnicy. Na ścianie nad sofą znajduje się podświetlany napis Miasto śpi, pełniąc funkcję nocnej lampy. Jako dekoracja ścian zastosowano panele dekoracyjne z imitacją domów. Zarys jednego z tych domów jest stosowany do drzwi szafki.

Projekt mieszkania okazał się bardzo lekki, z własną kolorystyką każdego pokoju, ale mimo to utrzymany w tym samym stylu. Udało nam się podzielić przestrzeń na wspólną i prywatną. Wszystkie wymagania klientów zostały wzięte pod uwagę, a sami klienci byli zadowoleni z wyniku.

Obejrzyj film: Projekt Azja 2017: pociągiem do Chin - cz. 1 - Ukraina, Moskwa (Grudzień 2019).

Loading...