Apartamenty i domy

Projekt tygodnia: czego potrzebuje młody człowiek do szczęścia

Powierzchnia 90,9 m2Kuchnia17 m2

W każdym z nas jest pragnienie ekstremalnych doznań, które dają zachwycające emocje i sprawiają, że czujemy się zwycięzcami. Jeśli jesteś pełen energii i starasz się podbijać nowe szczyty, spodoba ci się ten stylowy apartament.

Właścicielem tego mieszkania jest dwudziestoletni młody człowiek, który jest niezwykle zainteresowany szybkością we wszystkich jego przejawach. Na tej podstawie projektant Evgeniya Ansimova stworzył dynamiczną przestrzeń, która organicznie uzupełniała jego styl życia i hobby. Dążenie do przodu, ruch i szybkość - tak można określić ogólny kierunek projektowania tego mieszkania dla młodego człowieka. Zobaczmy, jak to się stało, aby to wszystko osiągnąć.

Evgenia Ansimova, projektantka architektów

Ukończyła Moskiewski Instytut Architektoniczny (MARCHI), mieszkała i studiowała we Włoszech, gdzie uzyskała tytuł magistra w „Florence Design Academy”. Jej projekty były prezentowane na kanale pierwszym w programie „Fazenda”. Pracując w różnych stylach i kierunkach, Eugene uwielbia wyjątkowe kombinacje materiałów i kolorów.

Dół z dodatkowymi ścianami

Ponieważ klient jest osobą otwartą, komunikatywną, a w jego domu często są goście, postanowiono stworzyć otwarty plan, aby rozszerzyć przestrzeń w mieszkaniu. Dlatego też ściana została zdemontowana pomiędzy salonem a kuchnią i zainstalowano konstrukcję z barem. Również w projekcie można zobaczyć wiele wzorów z przerywanymi liniami, których celem jest skupienie uwagi na fascynacji szybkością.

Evgenia Ansimova, architekt-projektant:

- Dzięki takiej przebudowie okazało się, że powstaje pojedyncza przestrzeń i znacznie zwiększa się powierzchnia salonu, który działa jako środek ciężkości interesów zarówno właściciela, jak i jego gości. Jednak z kuchni można oglądać telewizję w salonie, co zwiększa funkcjonalność pokoju.

Zaawansowana technologia z jasnymi akcentami

Nic dziwnego, że hi-tech został wybrany jako stylowe rozwiązanie dla tego wnętrza. W końcu jest on jak młody i odnoszący sukcesy ludzie, zwłaszcza faceci, a ci drudzy mają nieskrywaną sympatię do stylu high-tech. Głównym kolorem jest szary, który jest korzystnie rozcieńczony jasnoczerwonymi akcentami. Pozwala to wyczuć prędkość samochodu wyścigowego i ryzykowne zakręty na utwardzonym torze wyścigowym.

Oświetlenie

Dlatego w salonie za pomocą ukrytego oświetlenia LED na suficie zidentyfikowano drewniane linie, które płynnie wznoszą się ze ścian. Na ścianie zamontowane kinkiety z drewnianymi paskami z rozpraszającym pionowym światłem. W kompozycji oświetlenia punktowego osadzonego w suchej zabudowie.

Nad stołem barowym wisiały lampy wiszące. Vibia. W kuchni nad stołem umieszczono lampy o różnych długościach Sattelan italia hublot. Lampy zainstalowane w sypialni Odeon light allen nad stolikami nocnymi. Głównym źródłem światła w całym mieszkaniu są wbudowane lampy techniczne z lampami LED.

Evgenia Ansimova, architekt-projektant:

- Głównym zadaniem oświetlenia było podkreślenie głównej koncepcji projektu - prędkości we wszystkich jego przejawach.

Meble i wyposażenie

Przedpokój:

 • drzwi - Unia,
 • kwadratowe lustro - Riflessi,
 • konsola wykonana na zamówienie.

Pokój dzienny:

 • sofa - fabryka Cassinamodel Kostka Mex,
 • krzesło - de sedemodel DS 166,
 • lampa podłogowa - Ligne Roset,
 • stolik do kawy - Ramka Pianca.

Kuchnia:

 • stół - fabryka Emmeimodel Tiago,
 • krzesła - Krzesło Pantonproducent Vitra,
 • kuchnia - Scavolini Crystal,
 • sofa z wysokim oparciem wykonana na zamówienie.

Sypialnia:

 • łóżko - Paysageszafy Tris - Camelgroup
 • komoda - Quaia, Como-1,
 • zegar nad łóżkiem - Nomon Bilbao.

Łazienki:

 • umywalka i toaleta w łazience dla gości, wanna - Duravit,
 • umywalka w głównej łazience - Mindo,
 • toaleta w głównej łazience - Laufen Alessi.

Materiały i wykończenia

Ponieważ styl mieszkania jest nowoczesny, pokój nie był mocno pokryty tapetą. Wszystkie ściany są pomalowane Benjamin Moore. W salonie i przedpokoju zastosowano sztuczny kamień na ściany White Hills „York Brick”. Podłoga w salonie i sypialni to masywna deska dębowa, aw korytarzu i kuchni - szary granit, 60 x 60, z matową powierzchnią. W łazienkach - porcelana Concorde atlasu i mozaika czerwieni.

Evgenia Ansimova, architekt-projektant:

- W tym projekcie byłem w stanie w pełni wyrazić charakter i główną pasję mojego klienta - szybkość. Ergonomia przestrzeni jest rozwiązywana z uwagi na jego sposób życia otwarty na komunikację. Złożone wzory i połamane linie nadają ton całej przestrzeni. Patrząc na to wnętrze, można łatwo przedstawić portret właściciela. I to chyba najważniejsza rzecz.

Wskazówki Evgenia Ansimova, aby stworzyć takie wnętrze:

 1. Nie przeciążaj wnętrza więcej szczegółów. Wystarczy poprawnie umieścić akcenty, a wnętrze wyda się jasne i przewiewne.
 2. Trzymaj się skali szarości jako głównej. Dodatkowy kolor może wybrać czerwony.
 3. W kuchni używaj błyszczących fasad i wbudowanej technologii metalicznej.
 4. Stwórz unikalną kompozycję półek kartonowo-gipsowych. Pomaluj go, aby pasował do ścian, aby wyglądał jak jedna całość.
 5. Podczas używania drewnianej masywnej deski nie należy ograniczać się tylko do podłogi. Możesz go ciągnąć po ścianach, a nawet po suficie.

wizualizacje przedstawia Eugenia Ansimova

Obejrzyj film: "Jak żyć długo, mądrze i szczęśliwie? Refleksje neurobiologa" - prof. Jerzy Vetulani (Grudzień 2019).

Loading...