Porady i pomysły

Jak sprawić, by wnętrze sypialni stało się cieplejsze i przytulniejsze w ciągu jednego dnia: 10 sztuczek

Nie tylko grzejniki i plastikowe okna, ale także odpowiednio dobrany wystrój mogą sprawić, że Twój dom będzie ciepły. Dzięki naszym radom możesz „ogrzać” wnętrze sypialni w jeden dzień.

Oczywiście natura nie ma złej pogody. Nie oznacza to jednak wcale, że nie można uciekać się do drobnych dekoracyjnych sztuczek, aby stworzyć indywidualny ciepły mikroklimat w domu, który przyjemnie kontrastuje ze wskaźnikami temperatury termometru zewnętrznego. A my proponujemy zacząć od „ocieplenia” sypialni.

Jeśli więc zgodzisz się poświęcić przynajmniej jeden dzień na pracę nad dekoracją, spróbuj wdrożyć naszą radę, a Twoja sypialnia stanie się najcieplejszym i najbardziej przytulnym pokojem w domu.

1. Użyj jasnych kolorów

Asocjacyjna percepcja to niesamowita moc. Wystarczy dodać kilka jasnych kolorów do wystroju sypialni, przypominając owoce, kwiaty, morze i słońce, a nastrój pokoju natychmiast się zmieni. Połóż szkarłatną poduszkę na łóżku lub powiesić pomarańczowe zasłony i wydaje ci się, że sypialnia stała się cieplejsza o kilka stopni.

2. Dodaj światło

Ogień niesie ciepło. Nawet jeśli to tylko małe, nieszkodliwe płomienie. Niezależnie od tego, jak duże jest pomieszczenie, z pewnością znajdzie się w nim miejsce na świece dekoracyjne, które oświetlą i ogrzeją jego wnętrze. Ponadto ten wystrój zapewni romantyczną atmosferę, która jest niezbędna w sypialni. Cóż, odpowiedź na pytanie, jaki zapach lepiej podnieść do sypialni, znajdziesz tutaj.

3. Imitacja kominka

Kominek wiąże się również z komfortem i ciepłem. Oczywiście jest mało prawdopodobne, że będziesz mógł wyposażyć kominek w jeden dzień (lub przynajmniej w fałszywy kominek), ale będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby go narysować. Jako płótno można użyć ściany jako takiej lub gęstej tkaniny, którą można później powiesić, przykleić, przypiąć i tak dalej.

Dla tych, którzy w ogóle nie potrafią rysować, zalecamy stosowanie dekoracyjnych naklejek ściennych imitujących portale kominkowe.

Albo inna opcja - naprawdę droższa. Możesz kupić biokominek.

Nasza opinia:

- Wzmocnij złudzenie obecności w sypialni kominka można uzupełnić prawdziwym blatem z górnej półki. W tym przypadku imitacja kominka staje się nie tylko dekoracyjna, ale także funkcjonalna.

4. Dzianinowy wystrój

Kontynuujemy zabawę ze skojarzeniami. Wszystko, co zazwyczaj nas ociepla w życiu codziennym, będzie wyglądało ciepło i we wnętrzu. Na przykład dzianiny. „Włóż” wnętrze w ciepły dzianinowy wystrój, aby ogrzały Cię swoim wyglądem. Znajdziesz tutaj wiele przykładów wystroju domu z dzianiny.

Nasza opinia:

- Elementy wyposażenia wnętrz w dzianinowym wzornictwie znajdują się w kolekcjach wielu znanych projektantów, na przykład Patricia Urquiola, której dzianinowe puffy stanowiły podstawę popularnego trendu. Jeśli jednak nie masz możliwości lub środków, aby zdobyć rozkosze projektantów, możesz zrobić coś podobnego za pomocą starego swetra. Przekonaj się o tym na przykładzie jednej z naszych lekcji mistrzowskich.

5. Nie bój się futra

Słuchaj swoich pierwotnych instynktów. Elementy futrzane - jeden z najskuteczniejszych i najbardziej spektakularnych sposobów, aby wnętrze było cieplejsze i wygodniejsze. W zależności od grubości portfela możesz używać zarówno naturalnych skór, jak i sztucznych analogów. Więcej informacji na temat wykorzystania futra we wnętrzu z pięknymi i praktycznymi przykładami - tutaj.

6. Miękka mata nocna

Wrażenia dotykowe odgrywają ważną rolę w naszym postrzeganiu środowiska. Umieść miękki, wysoki dywanik w pobliżu łóżka, aby stało się pierwszym ciepłem, które poczujesz rano.

7. Stwórz świąteczny nastrój.

W naszej świadomości światło jest synonimem ciepła. Mimo, że święta noworoczne jeszcze nie dotarły, można bezpiecznie korzystać z świątecznych girland we wnętrzu. Przekształcają atmosferę w sypialni w taki sam sposób jak świece, ale w przeciwieństwie do tych drugich, mają one większy potencjał dekoracyjny. Girlandę można ozdobić lustrem, zagłówkiem, czymkolwiek na wylocie wylotu.

8. Spraw, by parapet był przytulny

Jeśli twoja sypialnia ma dość szeroki i trwały parapet, na którym możesz usiąść, zamień ją w przytulne zimowe gniazdo. Para poduszek, ta sama dzianina w kratę lub skóra futerkowa całkowicie odmienią Twoje podejście do tego elementu wnętrza. Wyobraź sobie, jak fajnie będzie siedzieć przy oknie z ciekawą książką i filiżanką gorącego napoju. Więcej wskazówek na temat dekorowania parapetu znajdziesz tutaj.

9. Pościel wielowarstwowa

Wielowarstwowa pościel jest niezwykle efektownym dekoracyjnym wykończeniem sypialni. Z jednej strony wygląda bardzo ciepło (sto ubrań), z drugiej strony pozwala improwizować z kombinacjami tekstur i kolorów. Możesz łączyć jedwab i aksamit, bawełnę i wełnę, alternatywne pastelowe i jasne odcienie. Ponadto każda nowa kombinacja zmieni nastrój Twojej sypialni.

Jesteśmy naszymi myślami. Dlatego konieczne jest, aby we wnętrzu pojawiły się osobliwe przypomnienia lata - pomagają nam zachować wewnętrzne ciepło. Te przypomnienia mogą być bukietami kwiatów. Chamomile lub tulipany (na szczęście w naszych czasach można je kupić nawet w styczniu) nie tylko ozdobią twoją sypialnię, ale również spowodują przyjemne ciepłe skojarzenia. Jeśli lubisz wystrój sezonowy, znajdziesz tutaj inspirację.

Obejrzyj film: 10 GENIALNYCH ZAKŁADÓW KTÓRE NA PEWNO WYGRASZ (Grudzień 2019).

Loading...